Żarówki nocne

ilość znalezionych towarów: 2

Żarówki nocne do terrarium

Żarówka nocna do terrarium ma imitować światło księżyca, a także zapewniać zwierzętom optymalną temperaturę otoczenia w nocy. Żarówki grzewcze stosowane są jako oświetlenie samodzielnie i jako wspomagacz głównego ogrzewania. Emitują światło i energię dla zwierząt hodowlanych o nocnym trybie życia. Dostępne są w kolorze czerwonym i granatowym.

Oferowane w naszym sklepie żarówki nocne różnią się mocą i ilością ciepła, które emitują. Niektóre z nich przeznaczone są jedynie do ogrzewania zwierząt zamieszkujących terrarium. Sprawdzą się przy hodowli nocnych gadów, płazów i bezkręgowców. Stanowią źródło światła i ogrzewania, emitując określoną dawkę promieni.

 

Czerwona czy niebieska żarówka nocna? Która z nich sprawdzi się lepiej?

W ofercie naszego sklepu znajdziesz zarówno czerwone, jak i niebieskie żarówki nocne, dopasowane do potrzeb danego gatunku. Żarówka nocna czerwona dostarcza zwierzętom ciepło, zapewniając utrzymanie ich aktywności. Wpływa pozytywnie na trawienie pokarmu. Dzięki rubinowemu zabarwieniu bańki daje czerwone światło, które nie zakłóca naturalnego trybu życia. Jest doskonałym źródłem ogrzewania zarówno w nocy, jak i w dzień. Pozwala obserwować zwierzę w porze nocnej. Możesz stosować ją jako dodatkowe źródło ciepła, łącząc żarówkę nocną czerwoną z żarówką dzienną.

Nocna żarówka do terrarium w kolorze ciemnego granatu emituje barwę światła w odcieniu niebieskim – jest podobna do naturalnego światła księżyca. Nie zakłóca naturalnego, dobowego rytmu zwierząt, umożliwiając ich swobodną obserwację w porach nocnych. Ciepło produkowane przez niebieską żarówkę jest niskie, jednak zapewnia odpowiednią, tropikalną temperaturę w terrarium. Wpływa stymulująco na cykl rozrodczy gadów i płazów.

 

Żarówka nocna do terrarium – na co zwrócić uwagę przy kupnie?

Żarówka nocna w terrarium ma zapewnić odpowiednią ilość promieniowania i optymalną temperaturę, co szczególnie istotne w przypadku zwierząt zmiennocieplnych. Pamiętaj, że równie ważne jest oświetlenie dzienne – zadbaj więc zarówno o światło nocne, jak i dzienne oraz o źródło energii ciepła. Wybierając oświetlenie i ogrzewanie do terrarium dostosuj jego moc do potrzeb zbiornika i jego mieszkańców. Zachowaj odpowiednią wysokość źródła ciepła i światła. Pamiętaj o ochronie zwierząt przed przypadkowym dotknięciem żarówki – zabezpiecz ją obudową.

Utrzymanie optymalnych warunków w terrarium jest niezwykle ważne w hodowli gadów i płazów. Zapewnij zwierzętom odpowiednie warunki życia, kupując żarówki nocne i resztę wyposażenia wysokiej jakości. Źle dobrane lub źle zainstalowane oświetlenie może mieć negatywny wpływ na zdrowie i życie zwierzęcia.

Widoki:
      pixel