Obuwie dla psów

ilość znalezionych towarów: 2

Buty dla psa – zapewnij ochronę psim łapkom

Psie łapki wbrew pozorom są bardzo delikatne i łatwo o ich uszkodzenie. To ta część ciała, która najbardziej jest narażona na kontuzje, bo pies codziennie na spacerach spotyka się z różnym podłożem – chodzi przecież nie tylko po asfalcie, ale też po śniegu, lodzie, ma kontakt z wilgocią, solą i kłującymi roślinami. Dlatego buty dla psa są bardzo przydatne – pamiętaj jednak, że równie ważna jest regularna pielęgnacja łap, w tym przycinanie pazurów, sierści między paliczkami oraz dbanie o nawilżenie opuszek po spacerze.
Taka natura psa – na spacerach będzie chodził, gdzie go poniesie fantazja i nawet trzymanie na smyczy nie uchroni go przed wszystkimi niebezpieczeństwami. Zawsze może się jakoś zranić, ukłuć lub po prostu bardzo zmarznąć w łapki – szczególnie wtedy, gdy temperatura na zewnątrz nie jest sprzyjająca. Również w warunkach domowych przydadzą się buciki dla psa. Zwłaszcza wtedy, gdy łapki wcześniej doznały jakiejś kontuzji lub niedawno pies miał jakiś zabieg chirurgiczny, który wymaga szczególnej ochrony łap. Możesz je też traktować jako kapcie i korzystać z nich w domu, by pies nie pobrudził na przykład dywanów.

Kapcie dla psa w żadnym wypadku nie są fanaberią, bardzo często są wręcz koniecznością, by zapewnić psu najlepszą ochronę i wysoki komfort chodzenia – tak w domu, jak i na zewnątrz. Dzięki temu spacery będą dla psa przyjemniejsze, a i w domu będzie mu wygodniej chodzić, zwłaszcza jeśli łapki wymagają szczególnej opieki po zabiegu u lekarza weterynarii lub podczas procesu rekonwalescencji. Dzięki temu Twój pies będzie zdrowszy, bezpieczniejszy i będzie miał dużo lepsze samopoczucie. Bierz pod uwagę, że czasami pies wymaga przyzwyczajenia do butów. Nie złość się na niego, gdy nie chce ich od razu nosić – są dla niego czymś nowym i z jego punktu widzenia zupełnie niepotrzebnym.

Buciki dla psa – poznaj naszą ofertę

Buty zimowe dla psa są bardzo ważne dla jego zdrowia i bezpieczeństwa. To one zapewnią jego łapkom komfort i sprawią, że psu będzie ciepło, a delikatne psie poduszeczki łapek nie będą narażone na pęknięcia i inne bolesne kontuzje, które w rezultacie mogą sprawić, że pies może mieć problemy z chodzeniem lub w ogóle sobie je uniemożliwić przez ból i komplikacje.
Bardzo ważne są odpowiednio dobrane buty dla psa. Rozmiary będą dla Ciebie dobrą wskazówką, które z nich wybrać, by były dla Twojego psa odpowiednie. U nas znajdziesz buty odpowiednie zarówno dla psów małych ras, na przykład maltańczyków czy yorków, jak i buty odpowiednie na łapy dalmatyńczyków, owczarków, dobermanów, samojedów, pudli i wielu innych ras. W ten sposób najłatwiej będzie Ci zorientować się, co do faktycznej wielkości butów i dopasować je do swojego psa.
Wszystkie oferowane przez nas gumowe buty dla psa są wodoszczelne i bardzo elastyczne – czworonóg może zginać łapę bez uczucia dyskomfortu. Obuwie jest też biodegradowalne, jeśli się zużyje, będziesz mógł je wyrzucić bez szkody dla środowiska. Przeznaczone są również do wielokrotnego użycia, dlatego posłużą Twojemu psu przez dłuższy czas. Gdy, ze względu na stopień zużycia, nie będą właściwie spełniać swoje funkcji, wyrzucisz je i nie przyczynisz się do zanieczyszczania środowiska naturalnego.

Obuwie dla psa – jak je dobrać?

Psie buty są w stanie zapewnić Twojemu psu ogromny komfort i bezpieczeństwo. Wszystko to jednak tylko pod warunkiem, że dobierzesz je odpowiednio i będziesz o nie dbał, tak by zawsze mogły pełnić swoją funkcję, jak najlepiej i nie były dla psa źródłem dodatkowego dyskomfortu. Jak osiągnąć ten stan rzeczy i co zrobić, by pies nosił takie buty bez żadnych problemów?
Przede wszystkim dopasuj ich rozmiar do psich łap. To naprawdę bardzo ważne, bo za małe będą zwierzaka mocno uciskać i będą przez to źródłem bólu. Z kolei za duże obuwie dla psa, będzie mu spadać z łapek i pies szybko je zgubi, przez co wydasz tylko niepotrzebnie pieniądze, a zwierzak i tak będzie marzł w łapy i narażał je na skaleczenia i urazy. Pamiętaj, że buty zimowe dla psa muszą zostać zaakceptowane przez niego samego. Skojarz mu je pozytywnie, na przykład zakładając but i dając mu przysmaki. Naucz go najpierw chodzenia w butach po domu, aby nie miał z tym problemu na trudniejszym podłożu. Pamiętaj – niektóre psy po założeniu butów nie chcą zrobić ani kroku, dlatego warto je do nich przyzwyczaić.
Pamiętaj, że buty dla psa są potrzebne przede wszystkim w skrajnych temperaturach – ale raczej tych ujemnych. W lecie pies nie powinien chodzić stale w butach, a jeśli to konieczne, powinien mieć możliwość przejścia się również bez nich. W takim przypadku wybierz koniecznie modele, które są oddychające. Pamiętaj, że psie łapy to jeden z niewielu obszarów, na których pies ma możliwość pocić się, a więc odprowadzać nadmiar wilgoci spowodowany dużym wysiłkiem fizycznym w wysokich temperaturach. Z tego powodu kapcie dla psa powinny być zakładane mu z rozwagą.
Buciki dla psa na zimę dobierz tak, by sprawiały mu dużo komfortu i lubił je nosić. Jeśli nie umiesz ich poprawnie dobrać i obawiasz się, że zrobisz psu niechcący krzywdę, poproś o pomoc lekarza weterynarii lub inną, bardziej doświadczoną osobę, która pomoże Ci zdecydować i sprawi, że Twój pies będzie bezpieczny w każdych warunkach atmosferycznym i chodząc nawet po problematycznym, zamarzniętym podłożu.

Buty dla psa na zimę i do zadań specjalnych – kiedy nakładać je psu?

Do kogo skierowana jest przede wszystkim oferta obejmująca buciki dla psa? Po pierwsze dla wszystkich osób, które regularnie chodzą po trudnym terenie i zabierają ze sobą psy. Dotyczy to przede wszystkim górskich wędrówek po kamienistych ścieżkach. Szczególnie większe psy są w takich warunkach narażone na urazy, na przykład otarcia, a nawet skaleczenia. Zawsze podczas wędrówki warto mieć ze sobą buty dla psa – rozmiary trzeba dopasować wcześniej, aby mieć pewność, że nie będą spadały. Przydadzą się na ciężkim terenie jako profilaktyka przeciwko urazom, a także jako zabezpieczenie dla opatrunku, gdy pies się zrani.
Druga sytuacja dotyczy psów, które mają wrażliwe łapy czy rozmaite choroby skóry powodujące urazy w niskich temperaturach. Niektóre rasy i konkretne psy bardziej niż inne narażone są na przykład na reakcje alergiczne wskutek kontaktu opuszki łapy z solą wysypywaną zimą na chodniki. W takiej sytuacji warto zainwestować w buty dla psa na zimę. Ochronią one zwierzę przed bolesnymi podrażnieniami, a w niektórych przypadkach wpłyną również na komfort podczas spacerów. To ostatnie dotyczy zwłaszcza ras nagich oraz tych, które mają długi włos bez podszerstka. To u nich wzrasta ryzyko wychłodzenia i tworzenia się bolesnych kul śniegowych między paliczkami łap.
Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że każdy opiekun powinien mieć w apteczce dla psa proste, gumowane buty – niekoniecznie w zestawie czterech sztuk. Czasami przydaje się po prostu jeden. To najprostsze i najlepiej akceptowane przez psa rozwiązanie, gdy potrzebne jest zabezpieczenie rany na łapie przed zabrudzeniami zbieranymi podczas spacerów. Pamiętaj tylko, aby taki but zakładać bezpośrednio na opatrunek, nie na otwartą ranę. To zapewni psu komfort i pozwoli odprowadzić nadmiar wilgoci do bawełnianego bandaża.

Widoki:
      pixel