PESS Zasypka owadobójcza 100g + Obroża owadobójcza bezzapachowa 60 cm dla psa

  • Zwalcza pchły i kleszcze, i inne insekty u psów. Masa netto 100g.
  • PESS Zasypka owadobójcza 100g + Obroża owadobójcza bezzapachowa 60 cm dla psa
Marka: Pess
Seria: 100g
3,06 zł
18,24 zł
/ szt.
Oszczędzasz 2.98% (0.56), kupując w zestawie.

W zestawie

Przeznaczenie

Zasypka owadobójcza “Sunia” przeznaczona jest do zwalczania insektów u psów, oraz do dezynsekcji posłań, legowisk, koszyków, bud i innych miejsc stałego przebywania tych zwierząt. Stosowanie jej na sierść jest łatwe i nie wzbudza oporów u zwierząt.

Produkt biobójczy.

Charakterystyka produktu

Czas działania działanie doraźne
Trwałość w opakowaniu 3 lata
Substancja czynna 0,25% (0,25g/100g) Alfacypermetryna (CAS 67375-30-8; (1RS,3RS)-3-(2,2-dichlorowinylo)-2,2-dimetylocyklopropanokarboksylan (RS)-α-cyjano-3-fenoksybenzylu)
Opakowanie 100g

Sposób użycia

Zapudrować grzbiet zwierzaka a następnie rozprowadzić zasypkę dłońmi lub szczotką na brzuch, łapy, ogon i głowę chroniąc jego oczy, nos i uszy. Nadmiar zasypki usunąć przez wyczesanie. Umyć ręce po aplikacji. Przy regularnym stosowaniu preparatu (co 3-4 dni) uzyskujemy pełną ochronę zwierzęcia.

Nie stosować produktu na skaleczonej skórze, zmianach sączących oraz u zwierząt uczulonych na którykolwiek ze składników produktu. Podczas stosowania preparatu chronić oczy, nos, i uszy zwierzęcia. Po aplikacji preparatu umyć ręce.

Po upływie 1-3 godzin wyczesujemy martwe i porażone pasożyty. Jeśli równolegle zniszczymy pasożyty w otoczeniu psa nie ma potrzeby ponownego użycia, preparatu, wcześniej niż po 10- 14 dniach. W przypadku wcześniejszego zauważenia inwazji pasożytów nie ma przeszkód w stosowaniu zasypki wedle potrzeby, jednak nie częściej, niż dwa razy w tygodniu. Jeśli chcemy zabezpieczyć psa obrożą przed pasożytami, możemy to zrobić w kilka godzin po wypudrowaniu zasypką lub najpierw wykąpać zwierzę, przy użyciu szamponu owadobójczego.

Zwalczanie kleszczy – trudny przypadek…

Niektóre kleszcze bywają odporne na obecność substancji czynnych (w niewielkich stężeniach) aplikowanych na skórę zwierzaka.   W tym przypadku możemy zwalczać je, stosując miejscowo zasypkę, na zauważonego, wczepionego w skórę kleszcza. Po upływie około godziny, wykręcamy martwego kleszcza ze skóry. Jest to o wiele łatwiejsze niż usuwanie żywego kleszcza i nie grozi zainfekowaniem zwierzęcia, jakie jest możliwe przy usuwaniu żywych kleszczy lub co gorzej, duszonych przez smarowanie masłem itp. środkami. Kleszcz dusząc się może zakazić zwierzę swymi wymiocinami zawierającymi wiele bakterii i groźnych chorób.

Bezpieczeństwo stosowania

Nie należy się obawiać zatrucia zwierzęcia w wyniku wylizywania się po wypudrowaniu zasypką owadobójczą . Zawartość substancji biologicznie czynnej Alfacypermetryny wynosi zaledwie 0,25 %, co oznacza, że ryzyko zatrucia mogłoby wystąpić po jednorazowym spożyciu kilku opakowań zasypki. Ilość nanoszonej na skórę zasypki daje obecność na skórze zaledwie kilkunastu miligramów alfacypermetryny a to nie stwarza żadnej możliwości zatrucia, nawet przy zlizaniu całej porcji naniesionej zasypki. Niemniej nie należy dopuszczać do zlizywania zasypki z sierści tuż po aplikacji gdyż znacznie obniża to skuteczność preparatu.

Parametry techniczne:
Faza życia:
Dorosły
Junior
Senior
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.
Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Podziel się swoim komentarzem z innymi

Produkty podobne do PESS Zasypka owadobójcza 100g + Obroża owadobójcza bezzapachowa 60 cm dla psa

X
X
pixel