Karma dla dużych papug

ilość znalezionych towarów: 32

Opieka nad papugą – zadbaj o karmę

Papugi to ptaki niezwykłe. Barwne, aktywne i cieszące ludzie uszy pięknym śpiewem. Gdy decydujesz się na posiadanie papugi, decydujesz się wpuścić do Twojego domu powiew egzotyki. Dodają one koloru i uprzyjemniają każdą wolną chwilę. Pod warunkiem, że są odpowiednio żywione.

Jedzenie dla papug nie może być zbiorem przypadkowych ziaren i odpadków. To bardzo delikatne zwierzątka, które zasługują na odpowiednie traktowanie. Karmione niewłaściwie będą nieszczęśliwe. Stracą chęć do śpiewania, ich uroda też przeminie. A to najmniejsze z problemów, które wypływają ze złego odżywiania. Źle karmiona papuga może nawet umrzeć!

Życzysz dobrze Twojej papudze. Nie chcesz jej narażać na choroby i stres. Nie chcesz też spędzać mnóstwa czasu i tracić pieniędzy w gabinecie lekarza weterynarii. Zwłaszcza jeśli tego wszystkiego możesz sobie i swojej papudze darować, jeśli tylko zadbasz o dobrą karmę dla niej. Pamiętaj też o tym, że karma dla dużych papug to coś zupełnie innego niż karma dla małych papużek. Każda papuga ma swoje własne, indywidualne potrzeby.

Pokarm papug – uszczęśliw je

Papugi nie mogą jeść byle czego. Nie możesz jej karmić byle jakimi ziarnami i owocami. Są zbyt delikatne na tak ryzykowne eksperymenty. Na szczęście jednak temat żywienia papug był podejmowany przez ekspertów od ich hodowli wielokrotnie. Dzięki temu dostęp do informacji na ten temat jest bardzo prosty. Gdy kiedykolwiek będziesz mieć jakiekolwiek wątpliwości w tym temacie, skorzystaj z mądrości i doświadczenia specjalistów.

Na szczęście też żywienie papug nie jest jakoś bardzo skomplikowane. Poradzisz z tym sobie śpiewająco, nawet jeśli jesteś bardzo początkującym hodowcą papug. Dobra karma dla papug to mieszanka ziaren, warzyw, owoców i orzechów. Nie musisz jednak samodzielnie produkować takich mieszanek. Możesz kupić gotową.

Pełnowartościowy, podstawowy pokarm dla papug to specjalnie skomponowana mieszanka, która dostarczy Twojej papudze wszystkiego, czego potrzebują do zdrowego i szczęśliwego życia. Poza karmą podstawową, do codziennego stosowania, możesz podawać też Twojej papudze karmę uzupełniającą. Możesz traktować ją jako przysmak i urozmaicenie ptasiej diety. Taka przekąska z prosa senegalskiego może być idealnym uzupełnieniem papuziego jadłospisu. Podawaj ją papudze, jeśli tylko jej zasmakuje, dostarczysz jej sporo radości.

Papugi – pokarm godny uwagi

Nie jesteś pewien jak wybrać odpowiedni pokarm dla papugi? Nie przejmuj się. To częsty dylemat, zwłaszcza wśród początkujących hodowców tych pięknych ptaków. W razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze możesz skontaktować się z innym, doświadczonym hodowcą lub z lekarzem weterynarii. Zawsze też możesz zajrzeć do Internetu i sprawdzić opinie na temat danej karmy. Ludzie bardzo chętnie dzielą się w Sieci swoimi opiniami na temat produktów. Skorzystaj z tego.

Niech cena nie będzie dla Ciebie głównym kryterium. Dobrej jakości karma dla papug nie musi być zresztą bardzo droga. Ważne, by miała zróżnicowany skład i przypadła do gustu Twojej papudze. Pamiętaj o tym, by karmidełko zawsze było pełne, ptaki potrafią zjeść naprawdę sporo w ciągu dnia. Dopilnuj też, by papuga zawsze miała dostęp do świeżej wody.

pixel