Krople na pchły i kleszcze dla psa

ilość znalezionych towarów: 126

Chociaż właściciele psów starają się, żeby życie ich zwierząt było jak najlepsze, nie zawsze jest to takie proste. Na naszych ukochanych pupili czekają naturalne zagrożenie, do których należą różnego rodzaju pasożyty, w tym pchły i kleszcze. Potrafią one uprzykrzyć życie każdemu zwierzakowi, a ci drudzy szczególnie dają się we znaki w okresie wiosenno-letnim. Dlatego też tak ważne jest, aby każdy opiekun miał przy sobie preparat w postaci kropli na pchły i kleszcze.

Pchły i kleszcze – wielcy wrogowie Twojego psa

Pchły i kleszcze to problem, który może dotknąć każdego psa. Także Twojego. Czyhają na zewnątrz i tylko czekają na dogodną chwilę, by zaatakować i zadomowić się w sierści Twojego czworonoga. Krople dla psa na pchły to absolutna podstawa ochrony psa.

Chcesz przecież dla Twojego psa jak najlepiej. Chcesz uchronić go przed pasożytami. Nie możesz jednak trzymać go ciągle w domu. Twój pies potrzebuje ruchu. A każdy spacer, zwłaszcza jeśli na zewnątrz nie szaleje właśnie sroga zima, jest dla Twojego psa niebezpieczny. Z każdego spaceru może wrócić z niechcianymi gośćmi w sierści i na skórze. Mogą go przed tym ochronić krople dla psa na kleszcze i pchły.

Pies pozbawiony pasożytów to pies zdrowy, czysty i szczęśliwy. Będzie wolny od zagrożeń. Ty też będziesz mógł przestać się martwić. Krople na pchły dla psa nie tylko pomogą Twojemu psu. Pomogą też Tobie. Nie będziesz musiał się obawiać o zwierzaka, nie będziesz musiał też martwić się, że pchły rozejdą się po całym mieszkaniu. Będziesz mógł spokojnie bawić się i spędzać czas z czworonogiem, bez obawy o to, że pchły i inne pasożyty przejdą na przykład na Ciebie.

O tym, jakie niebezpieczeństwo dla psów stanowią pasożyty, nie trzeba nikogo przekonywać. Powodujące nieprzyjemnie swędzenie pchły sprawiają, że psy drapią się intensywnie, żeby ich się pozbyć ze swojej skóry. W efekcie na skórach zwierząt mogą pojawić się różnego rodzaju blizny, strupy i zadrapania. Z kolei kleszcze są o wiele bardziej niebezpieczne. Do najpopularniejszych chorób przenoszonych przez nie należą borelioza, babeszjoza, erlichioza i anaplazmoza. Wszystkie z nich są niezwykle niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia czworonogów, jak także ludzi. Dlatego też preparat przeciwko pasożytom jest niezbędny w apteczce każdego właściciela zwierząt.

Krople dla psa na pchły i inne pasożyty – zabezpiecz Twojego psa

Odpowiednie zabezpieczenie Twojego psa przed pasożytami to absolutna podstawa. Krople na kleszcze dla psa to rzecz, bez której aplikacji, nie powinieneś wychodzić ze zwierzakiem.  Zwłaszcza w sezonie wzmożonej aktywności tych pasożytów. Tak samo sprawa wygląda z pchłami. Pchły tylko pozornie nie są tak groźne jak kleszcze. W praktyce warto unikać wszystkich rodzajów pasożytów, które mogą bytować na Twoim psie.

Producenci preparatów przeciwko pasożytom dokładają wszelkich starań, by Twój pies był zabezpieczony i wolny od problemów. Krople na pchły, żeby były naprawdę skuteczne, muszą działać na dwa sposoby. Po pierwsze muszą być bezwzględne dla tych małych pasożytów. Po drugie natomiast muszą być delikatne, by nie podrażnić skóry i nie wyrządzić psu żadnej krzywdy.

Krople na kleszcze lub pchły istnieją w najróżniejszych wariantach. Dla psów młodszych i starszych, a także mniejszych lub większych. Bo tylko krople dobrane do indywidualnych potrzeb Twojego psa i jego organizmu to krople, które są prawdziwie skuteczne. Producenci preparatów ochronnych doskonale to wiedzą, dlatego różnicują swoje produkty pod tym kątem. Zawsze zwracaj na to uwagę.

Oczywiście wszystkie niechronione psy na świeżym powietrzu będą narażone na ataki pasożytów. Jednak szczególnie narażone na ataki są właściciele szczeniąt i ich pupile. Wynika to z oczywistego powodu – organizmy i odporność małych piesków dopiero się rozwijają, a same zwierzaki nie mają jeszcze wyrobionych odpowiednich nawyków i reakcji obronnych. W przypadku obecności kleszczy jest to niesamowicie niebezpieczne, jednak warto też zapobiec wizytom pcheł na sierści małego czworonoga. Z tego powodu tez kropli dla dużego, dorosłego psa nie stosuje się do mniejszych pupili. Działanie i skład środków może się różnić, a nieodpowiednio dobrany, za mocny preparat może wywołać niepożądane skutki takie jak reakcje alergiczne czy inne komplikacje.

Równie ważne co odpowiednio dobrany preparat jest także jego odpowiednia aplikacja. Kropelki na kleszcze dla psa oraz środki pozbywające się pcheł mają dołączoną na ulotce instrukcję użycia i przechowywania. Przed nałożeniem specyfiku dokładnie zapoznaj się więc z zaleceniami, bowiem nieodpowiednio zastosowany środek nie przyniesie pożądanych skutków. A tego każdy chciałby uniknąć.

Kropelki pozbywające się pcheł i kleszczy nie są jednym sposobem na ochronę Twojego pupila przed pasożytami. Do środków zabezpieczających zdrowie i życie psów należy także ultradźwiękowy środek odstraszający nieproszonych gości. Urządzenie to emituje bezpiecznie dla człowieka i zwierząt impulsy, które jednak skutecznie odstraszają pchły, kleszcze i inne pasożyty. Zarówno ten sprzęt, jak i użycie odpowiednio dobranych kropli, połączone razem dadzą dodatkową ochronę dla Twoich ukochanych psów. A to, szczególnie w porze wzmożonej aktywności pasożytów, dla opiekunów powinno być absolutnym priorytetem.

Krople na pchły i kleszcze – wybierz preparaty najlepsze dla Twojego psa

Wybór odpowiednich środków ochrony Twojego psa przed pasożytami jest naprawdę bardzo istotny. Krople przeciw kleszczom dla psa muszą być naprawdę starannie wybrane. Nie możesz kupować pierwszych lepszych i zostawiać tej decyzji w rękach przypadku.

Jak w takim razie wybrać krople na kleszcze dla psa? Opinie ludzi w Internecie mogą Ci w tym bardzo pomóc. Nikt nie lubi kleszczy. Każdy chętnie podzieli się z innymi swoimi doświadczeniami w walce z nimi. Skorzystaj z tego. Równie istotna będzie też porada weterynarza. Specjalista w tej dziedzinie doskonale doradzi Ci, który środek będzie odpowiedni dla szczeniąt, a jaki powinien być aplikowany na dorosłe, duże psy.

Krople dla psa przeciw kleszczom, jak i wszystkie inne preparaty przeznaczone do walki z pasożytami, muszą być też dostosowane do Twojego psa – jego wagi, rozmiarów, czy wieku. Bo tylko po uwzględnieniu tych czynników będą skuteczne i bezpieczne dla czworonoga. Nie powinieneś za to jako głównego lub wręcz jedynego kryterium stosować kryterium ceny. Chodzi przecież o bezpieczeństwo Twojego psa. A tu cena wcale nie jest najważniejsza. Dobrej jakości preparaty nie muszą też być wcale drogie.

Artykuły z naszego bloga

Choroby odkleszczowe u psa. Jak chronić pupila przed kleszczami? Choroby odkleszczowe u psa. Jak chronić pupila przed kleszczami?
Kleszcz u psa – pierwsza pomoc dla czworonoga Kleszcz u psa – pierwsza pomoc dla czworonoga
Dlaczego pies gryzie ogon? Lekarz podpowiada! Dlaczego pies gryzie ogon? Lekarz podpowiada!
Główny Inspektorat Weterynarii
pixel