Nożyczki dla psa i obcinacze

ilość znalezionych towarów: 17

Długie psie pazury – drażniący problem, który możesz rozwiązać

Dbałość o psie łapy to obowiązek każdego odpowiedzialnego właściciela. Łapy jako takie są bardzo delikatne. Jeśli są niewłaściwie traktowane lub narażone na drażniące czynniki, mogą sprawić wiele problemów, zarówno Tobie, jak i Twojemu psu. Istotne są także pazury psa, o które należy dbać i regularnie je przycinać.

Psie pazury rosną przez całe życie i niekiedy staje się to problematyczne. Czasami pies jest w stanie rozwiązać ten problem samodzielnie. Skraca je sobie sam, zwłaszcza podczas intensywnego kopania i darcia pazurami ziemi. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Wtedy musisz wkroczyć Ty i nożyczki do paznokci dla psa. Psie pazury można – a nawet trzeba – regularnie przycinać, by miały optymalną długość. Zbyt długie pazury są nie tylko nieestetyczne, mogą też sprawić psu ból i przysparzać problemów z chodzeniem. Zwłaszcza, gdy w skrajnych przypadkach będą się zawijać pod delikatne psie łapki.

Zaoszczędź psu bólu, a sobie zniszczonych pazurami podłóg i mebli. Spraw, by spacery i aktywność fizyczna kojarzyła się Twojemu psu z przyjemnością, a nie z bólem. Dzięki temu zyskasz wspaniałego, wiernego kompana codziennych wędrówek. A dokonasz tego za pomocą obcinaczki dla psa.

Powitaj obcinaczki do pazurów psa – pożegnaj podrapany dom

Psie pazury rosną z biegiem czasu. Jeśli Twój pies sam sobie nie radzi z ich ścieraniem, musisz mu pomóc. Możesz zabierać go do lekarza weterynarii lub do psiego salonu piękności, by zajęli się nim profesjonaliści. Jednak możesz też obcinać psu pazury osobiście. To wcale nie jest takie trudne zadanie, z którym poradzisz sobie, jeśli tylko zechcesz.

Ogromną pomocą będą dla Ciebie nożyczki do pazurów dla psa. Absolutnie nie możesz wykonywać tej czynności „zwykłymi” nożyczkami, ponieważ psie pazury są bardzo twarde. Możesz nie tylko uszkodzić nożyczki, ale też, co ważniejsze, sprawić psu ból.

Nożyczki musisz dobrać pod rozmiar psa, pazurów dużego psa nie obetniesz małymi nożyczkami. Z kolei przy małym psie, jeśli będziesz korzystać z dużych nożyczek, możesz sprawić mu ból i uszkodzić delikatne psie łapki. Musisz na to bardzo uważać.

Obcinacz dla psa nie jest trudny w obsłudze, nauczysz się tego bardzo szybko. Twój pies będzie Ci za to bardzo wdzięczny. Dla niego każde odwiedziny w gabinecie lekarza weterynarii lub nawet w psim salonie piękności to okazja do nerwów i stresu. Obce, nieprzyjemne i inwazyjne zapachy, hałas – to wszystko bardzo nieprzyjemne okoliczności. Poradzisz sobie w domowych warunkach, jeśli tylko sprawisz sobie obcinacz odpowiedni dla pazurów Twojego psa.

Nożyczki dla psa – wybierz najlepsze dla Twojego psa

Zastanawiasz się jak wybrać obcinacz do pazurów dla psa? Zależy Ci na tym, by obcinał pazury szybko i precyzyjnie, a przy tym nie uszkodził niechcący łap Twojego psa? To bardzo rozsądne podejście. Na szczęście znalezienie odpowiednich nożyczek wcale nie jest takim trudnym zadaniem.

Przede wszystkim kieruj się wielkością Twojego psa. Do dużego psa wybierz duże nożyczki, do małego stosownie mniejsze. Długość pazurów zależy przecież też od wielkości danego psa. Zbyt małe nie spełnią swojej roli tak, jak powinny, z kolei zbyt duże mogą niechcący sprawić psu krzywdę.

Wybieraj tylko obcinacze dla psa, które cieszą się dobrą opinią wśród użytkowników. Taki obcinacz musi być wysokiej jakości, by obcinał pazury, a przy tym nie uszkodził ani siebie, ani Twojego psa. Zwracaj też swoją uwagę na poręczność takich nożyczek. To w końcu Ty będziesz je trzymać w dłoni i będziesz nimi operował. Niektóre obcinacze leżą w dłoniach wygodniej niż inne. Nie wszystkie są takie same i nawet fakt, że ktoś używa jednego rodzaju obcinaczy i jemu odpowiada, nie znaczy, że Tobie będą pasować.

Za poręcznymi nożyczkami do psich pazurków jest jeszcze jeden argument. Jeśli będzie Ci się wygodniej je trzymać, szybciej obetniesz psie pazury. Będziesz znacznie krócej narażać psa na dyskomfort, przez co łatwiej zniesie ten zabieg kosmetyczno-pielęgnacyjny.

    pixel