Szczotka dla psa

ilość znalezionych towarów: 36

Sierść psa – jej najważniejsze funkcje

Sierść w przypadku każdego psa ma kluczowe znaczenie. Podstawową funkcją jest oczywiście ochrona ciała zwierzaka nie tylko przed słońcem czy deszczem, ale też drobnymi urazami. Dzięki niej pies nie zadrapie się, gdy podczas wspólnych spacerów ze swoim opiekunem będzie przeprawiać się przez trudno dostępne miejsce.

Czy wiesz, że psia sierść nie jest identyczna w przypadku każdego psa? Możesz spotkać czworonogi z sierścią długą lub krótką, szorstką czy jedwabistą, z podszerstkiem lub pozbawione go. Najważniejsze byś potrafił dobrać odpowiednie produkty do pielęgnacji sierści swojego pupila.

Dzięki prawidłowej i systematycznej pielęgnacji sierści psa będziesz w stanie wystarczająco wcześnie zauważyć niepożądane zmiany, które mogą być oznaką, że jego zdrowiu coś zagraża. W ten sposób szybko pozbędziesz się np. kleszcza, który mógł ukąsić Twojego czworonoga. Zabiegi skupiające się na dbałości o sierść psa ułatwią Ci też dostrzeżenie kołtunów.

.

Szczotki dla psów – by Twój pies wyglądał perfekcyjnie

Sierść Twojego psa może wymagać Twojej interwencji – może się kołtunić, filcować i zlepiać. Przez to może nie prezentować się najlepiej. Dlatego bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja. Psia sierść jest przecież bardzo różna. Długa, krótka, kręcąca się, o różnej grubości, z podszerstkiem lub bez niego. Czasami zabiegi pielęgnacyjne mogą okazać się zbędne, ponieważ pies poradzi sobie sam. Jednak w innych wypadkach zastosowanie szczotki dla psów może okazać się konieczne. Dobrze wybrany i skompletowany zestaw akcesoriów wpłynie na polepszenie samopoczucia Twojego zwierzaka.

Problemy z sierścią mogą pojawić się w każdej chwili życia Twojego zwierzaka. Sierść może się skołtunić z powodu błota, brudu i innych zanieczyszczeń. Źle może na nią działać też wilgoć – sierść nie jest przecież obojętna na działanie deszczu i śniegu. Szczotka do czesania psa pozwoli Ci zadbać o psią sierść, pomoże Ci również pilnować, by sierść psa zawsze wyglądała nieskazitelnie, bez względu na okoliczności. Naturalnym procesem jest również to, że sierść wypada. W takich momentach możesz jednak wspomóc jej wymianę i regularnie wyczesywać martwe włosy.

Regularna troska o sierść Twojego psa nie tylko korzystnie wpłynie na jej zdrowy i atrakcyjny wygląd. Bardzo ważnym aspektem, na który wpływ ma częste czesanie, jest zapobieganie rozwojowi pasożytów takich jak pchły, nużeńce czy kleszcze. W przypadku tych ostatnich dzięki odpowiedniej pielęgnacji swojego czworonoga będziesz mógł szybko zauważyć i pozbyć się tych niechcianych gości.

Szczotki dla psów są najróżniejsze, dlatego poświęć trochę czasu, by wybrać i kupić tę odpowiednią. Wyczesany pies to pies, który jest zadbany i czuje się dobrze. Codzienne lub nawet cotygodniowe czesanie psa może być też bardzo przyjemnym rytuałem. Dbanie o psią sierść pomoże Ci zbudować więź między Tobą a Twoim czworonogiem. Dzięki temu zwierzak będzie nie tylko zadbany, ale też będzie czuł się szczęśliwy i dopieszczony.

Szczotka do pielęgnacji sierści – zadbaj o wygląd psa

Szczotka do psa to podstawowa rzecz w pielęgnacji psiej sierści. Nie ma dwóch takich samych psów, dlatego istnieje wiele rodzajów szczotek. Dokonując zakupu, zwróć uwagę, aby szczotka do pielęgnacji była dostosowana do rodzaju sierści Twojego pupila. W końcu szczotka dla psa krótkowłosego różni się znacznie od tej dla psa długowłosego. Psy krótkowłose mają zupełnie inne potrzeby pielęgnacyjne.

Zupełnie inaczej musisz pielęgnować psa z bardzo gęstą sierścią i grubym podszerstkiem, a jeszcze inaczej psa z delikatną pokrywą włosową. Czesanie czworonoga jest prostą czynnością, jednak dobranie do tej czynności odpowiedniej szczotki może być problematyczne na samym początku.

Wybór dla psa krótkowłosego

Utrzymanie sierści psa krótkowłosego nie jest trudnym zadaniem. Wystarczającym będzie, gdy wybierzesz odpowiedni grzebień dla psa. W tej roli doskonale sprawdzą się też szczotki z metalowymi ząbkami oraz gumowe szczotki. Takie akcesoria często występują jako rękawica, którą można założyć na rękę – czesanie stanie się nie tylko skuteczne, ale i bardzo wygodne. Wszystkie wymienione akcesoria ułatwią Ci wyczesywanie z psiej sierści m.in. kurzu oraz włosów, które już wypadły. Zabiegi pielęgnacyjne przeprowadzane za pomocą odpowiedniego przyrządu mogą dodatkowo pomóc Twojemu czworonogowi, zrelaksować się.

Dobrym rozwiązaniem będzie również grzebień dla psa. Idealnie sprawdza się po kąpieli, dodatkowo dzięki niemu będziesz mógł usunąć martwe włosy u swojego psiaka. Delikatnie rozczeszesz sierść i pozbawisz ją kołtunów. Jednakże opcja ta nie sprawdzi się w przypadku gęstej sierści  z podszerstkiem, ponieważ nie zdoła usunąć martwych włosów. Pamiętaj, że regularny zabieg usuwania podszerstka jest bardzo ważny. Pomaga usunąć zabrudzenia, które się w nim najczęściej gromadzą, oraz wpływa na dobre ukrwienie psiej skóry.

Nie tylko rozczesywanie jest ważne, dlatego nie zaniedbuj czesania psa krótkowłosego. Jego sierść może i nie kołtuni się tak bardzo, jednak nadal wypada, a martwe owłowienie najlepiej jest usuwać właśnie podczas czesania. W naszym sklepie znajdziesz wiele przydatnych akcesoriów do pielęgnacji sierści Twojego pupila.

Jak wybrać szczotkę dla psa długowłosego?

Szczotki dla psów długowłosych muszą rozczesywać długą sierść i dbać o to, by się nie plątała. Zastanawiasz się jaka szczotka dla psa długowłosego będzie odpowiednia? Jakie metody pielęgnacji sierści zastosować? Najlepszym wyborem będzie szczotka miękka, by nie uszkodzić delikatnej sierści psa, a tylko delikatnie ją rozczesywać.

Zupełnie inne potrzeby mają psy z grubym, gęstym i mocnym podszerstkiem i z krótszą sierścią. Tutaj musisz zadbać o to, by szczotka miała długie i mocne igły, by dotarły do najgłębszych warstw sierści i wszystko równomiernie rozczesały. W usunięciu podszerstka najlepiej sprawdzi się z kolei specjalny grzebień dla psa. Dla dużego psa przyda Ci się też większa szczotka do sierści, dzięki temu wyczeszesz swojego psa szybciej i wygodniej.

Usuwanie podszerstka jest bardzo istotnym zabiegiem w przypadku wszystkich psów, które go posiadają. Zwróć na to szczególną uwagę. W tej strefie sierści żyje najwięcej bakterii, gromadzi się najwięcej zabrudzeń. Dlatego też dobrze dobrana szczotka do pielęgnacji sprawi, że każda czynność pielęgnacyjna Twojego psa będzie przebiegała sprawnie i przyjemnie dla obu stron.

W ofercie ZooArt znajdziesz szczotki małe i duże, by efektywniej wyczesywać Twojego psa. Dobrze leżące w dłoni, by się nie ślizgały i nie utrudniały pielęgnacji Twojego psa. Jednostronne i dwustronne. Do rozczesywania sierści, masowania skóry i wyczesywania owłosienia, które wypadło w procesie wymiany – nazywane potocznie „martwym owłosieniem”. Szczotka do sierści psa ma w końcu bardzo różne zastosowania. Dopiero zadbanie o wszystkie aspekty da Ci psa z piękną i zadbaną sierścią. Pamiętaj też, że szczotki dla psów długowłosych niekoniecznie nadają się dla psa krótkowłosego i na odwrót. Każdy ten pies ma zupełnie inne potrzeby pielęgnacyjne.

Artykuły z naszego bloga

Jak czesać psa? Dbanie o sierść psa krok po kroku Jak czesać psa? Dbanie o sierść psa krok po kroku
Wypadanie sierści u psa – kiedy należy się zaniepokoić? Wypadanie sierści u psa – kiedy należy się zaniepokoić?
Spa dla psa w domowym zaciszu. Zorganizuj je sam! Spa dla psa w domowym zaciszu. Zorganizuj je sam!
pixel