Miski dla kotów, stojaki, dozowniki

ilość znalezionych towarów: 113

Miski, stojaki, dozowniki

Zadbaj o jakość pożywienia i atrakcyjny sposób podania kociej karmy. W ofercie sklepu ZooArt znajdziesz eleganckie, profesjonalnie wykonane miski dla kotów różnej wielkości. Możesz wybierać pomiędzy miskami w wielu różnych wersjach kolorystycznych, wykonanymi z trwałego tworzywa sztucznego, metalu lub ceramiki. W ofercie sklepu znajdują się również dozowniki karmy, które mogą okazać się niezbędne podczas dłuższej nieobecności właściciela. Z pewnością przydadzą ci się duże pojemniki na karmę dla kota, służące do przechowywania suchego jedzenia.

Pamiętaj o utrzymywaniu kocich naczyń w czystości. Koty to zwierzęta dbające o higienę swoją i swojego otoczenia. Nie pozwolą sobie na używanie brudnych miseczek. Z powodów higieny nie należy również stawiać misek z pokarmem i wodą w pobliżu kuwety. Może to spowodować niechęć do jedzenia, picia bądź korzystania z kuwety. Ważne jest, żeby pojemnika z wodą nie stawiać obok naczynia z jedzeniem. Koty piją mniej, kiedy płyn znajduje się blisko pokarmu.

Jeśli w Twoim mieszkaniu oprócz kota mieszkają inne zwierzęta i dzieci, pamiętaj, że podczas posiłku najlepiej odizolować wszystkie osobniki od jedzącego mruczka. Dopilnuj, żeby z miski dla kota nie korzystał pies. Każde zwierzę powinno mieć swoją miskę, aby wiedziało, że zawsze w tym miejscu i z tej miseczki może zjeść pyszny posiłek.

Jaka miska dla kota jest najlepsza?

Sklep ZooArt oferuje szeroką gamę różnego rodzaju misek, z której każdy kociarz wybierze najlepszy produkt dla swojego zwierzęcia. Są wśród nich miski dla kota  o różnych kształtach i kolorach. Wykonane są na bazie różnorodnych materiałów, dzięki czemu każdy dobierze pasujący do swoich potrzeb produkt.

Miski ceramiczne dla kotów sprawdza się bardzo dobrze, gdyż jej względnie duża waga uniemożliwia przesuwanie się naczynia. Bardzo łatwo utrzymać ja w czystości i można czyścić ją w zmywarce oraz dezynfekować. Nie uczula oraz nie zmienia smaku jedzenia. W naszej ofercie znajdziesz miski ceramiczne dla kota ze stalową obwódką. Połączenie tych dwóch materiałów zapewnia wysoki stopień estetyki i wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne.

Miski ceramiczne, a dokładniej ich stabilność produktu to nie tylko gwarancja komfortowego użytkowanie. Produkty są bardzo estetyczne – miski ceramiczne występują w tak dużej gamie kolorystycznej i wzorniczej, że każdy kot i właściciel znajdzie coś dla siebie.

Dozownik karmy dla kota wykonany jest najczęściej z plastiku i może służyć na pokarm, ale i na wodę. Jego pojemność wynosi do 10 litrów i może być całkowicie automatyczny, co jest idealnym rozwiązaniem, jeżeli właściciela nie ma w domu całymi dniami. Dozownik dla kota wspiera leczenie cukrzycy i pomaga wydzielić pokarm dla zwierząt na diecie. Jest jednak trudny w czyszczeniu i nie można dezynfekować go we wrzątku.

Miski dla kotów na stojaku to doskonałe rozwiązanie dla starszych i schorowanych kotów, umożliwiając im jedzenie przy mniejszym napięciu szyi i obciążeniu łap przednich. Wykonana jest ze stali nierdzewnej lub ceramiki i często ma regulowaną wysokość. Miski dla kotów na stojaku są łatwe w dezynfekcji, można je myć w zmywarce i wyparzać. Jeśli miska wykonana jest z metalu, pamiętaj, że może zmieniać smak wody i zniechęcać zwierzę do picia, natomiast miska z zawartością niklu może powodować uczulenia.

Automatyczna miska dla kota jest bardzo praktycznym urządzeniem. Można umieszczać w niej każdy rodzaj karmy, która zachowuje świeżość znacznie dłużej. Miskę zaprogramować można na aż 6 posiłków, co oznacza, że jej napełnienie może wystarczać na 6 dni. Takie miski dla kotów są idealnym rozwiązaniem, jeśli właściciel planuje krótki wyjazd lub nie ma go w domu długie godziny. Wyposażona jest w dźwiękowy sygnał powiadamiający o napełnieniu naczynia.

Jeśli Twój kot je łapczywie i chcesz oduczyć go jedzenia w pośpiechu, zaopatrz się w niezbędnik, jakim jest miska spowalniająca jedzenie dla kota. Miski dla kota o takiej konstrukcji sprawiają, że kot uczy się jeść wolniej, dzięki czemu uniknie wzdęć i dolegliwości żołądkowych.

Wybór miski dla kotów wcale nie musi być trudny

Jaka miska dla kota okaże się doskonała? Jeśli Twój kot jest chory na cukrzycę lub wymaga specjalistycznej diety, wybierz pojemnik z dozownikiem. Dla posiadaczy kotów starszych najlepszym rozwiązaniem są miski na stojaku. Dla osób, które długie godziny spędzają w pracy, zostawiając zwierzę samo w domu – idealne są miski dla kota  z dozownikiem lub miska automatyczna.

Miski dla kota powinny  być na tyle duże, żeby zmieścić dzienną porcję pokarmu suchego lub mokrego, czyli ok. 0,3 litra. Większa może doprowadzić do przekarmienia. Grozi to wiążącymi się z nim chorobami i zmniejszeniem aktywności.

Naczynie na wodę musi być płaskie i szerokie, żeby kot nie dotykał wąsami o brzegi miski. Nie powinno przekraczać objętości 0,4 litra, w większej – woda zalega dłużej i staje się nieświeża. Zbyt duże pojemniki są niehigieniczne i niepraktyczne. Naczynia przeznaczone dla psów nie nadają się więc dla kotów.  

Jeśli karmisz zwierzę naprzemiennie karmą suchą i mokrą, musisz posiadać osobną miskę na każdy rodzaj pokarmu. Kolejne naczynie potrzebne jest na wodę i najlepiej ustawić je w innym pomieszczeniu niż to z pokarmem. Jeżeli w Twoim domu przebywa więcej niż jeden kociak, pamiętaj, że każde zwierzę musi mieć swoje osobne miski.

Zastanów się także nad doborem kolorystycznym. Niektóre kocięta nie chcą pić z miski o ciemnym wnętrzu, które uniemożliwia mu ocenę głębokości i zniechęca do korzystania z miseczki dla kotów. Najlepiej wybierać naczynie o jasnej barwie. Miski dla kota w takiej kolorystce mogą prezentować się bardzo elegancko i estetycznie. Bardzo ciekawie wyglądają też miski dla kota w pastelowych odcieniach, np. różowe, niebieskie czy żółte. Niektóre mają stylowe dodatki, np. odbicie kociej łapki.

Miski dla kotów podwójne – czy warto?

Miski dla kota składające się z dwóch komór są bardzo praktyczne. Mają prosty, a zarazem elegancki design i są wygodne w użytkowaniu. Jednocześnie dostarczasz swojemu pupilowi pokarmu i wody. To bardzo urocze miseczki dla kota, które zaopatrzone są w antypoślizgowe nóżki. Niektóre mają bardzo przydatne uchwyty, dzięki którym pewnie przeniesiesz miskę w inne miejsce. Tego rodzaju miski dla kota mogą być jeszcze bardziej stabilne dzięki dwóm komorom wewnętrznym.

Innowacyjne chłodzące miseczki dla kotów i praktyczne fontanny

Bardzo ciekawe rozwiązanie stanowią chłodzące miseczki dla kota. Składają się z dwóch części, z których jedna jest wyjmowana. Wystarczy umieścić je lodówce na pewien czas, aby ponownie włożyć do większej miski. Pożywienie i woda będą dłużej schładzane, dzięki czemu zachowają swoja świeżość. Szczególnie latem takie miski dla kotów są przydatne i warto pokusić się o taki zakup.

Miski dla kotów mające charakter fontanny z wkładką ze stali nierdzewnej sprawdzają się bardzo dobrze. Chłodna i bogata w tlen woda dla Twojego pupila dostępna będzie w każdej chwili. Wystarczy podłączyć taką miseczkę do prądu, aby przez ok. 30. dni kot mógł cieszyć się dobrą, świeża, filtrowaną wodą. Po upływie miesiąca lub nieco wcześniej należy wymienić wodę na nową. Fontanna wyposażona jest w dwa filtry, które oczyszczają wodę i eliminują z niej przykre zapachy.

Zadbaj o pyszną karmę w każdej misce dla kota

W naszej ofercie oprócz praktycznych i bezpiecznych miseczek znajdziesz dużo rodzajów karm o różnym przeznaczeniu. Są to karmy bytowe, weterynaryjne, mokre i suche, ale tez dedykowane do konkretnych ras. Dobierzesz  też odpowiednią do wieku kota karmę. Inaczej skomponowane są karmy dla kociąt, dla kocich juniorów czy dla seniorów. Z nami skompletowanie kociej wyprawki dla małego kotka, jak i dla dorosłego kota będzie czystą przyjemnością.

Artykuły z naszego bloga

Jaka miska dla kota będzie idealna? Podpowiadamy! Jaka miska dla kota będzie idealna? Podpowiadamy!
Dozownik karmy dla kota – czy to dobry pomysł? Kiedy może się przydać? Dozownik karmy dla kota – czy to dobry pomysł? Kiedy może się przydać?
Dozownik karmy dla kota – czy to dobry pomysł? Kiedy może się przydać? Dozownik karmy dla kota – czy to dobry pomysł? Kiedy może się przydać?
pixel