Karma dla żółwi wodnych

ilość znalezionych towarów: 13

Karma dla żółwi wodnych

Hodowla żółwi wodnych cieszy się całkiem sporą popularnością, nie tylko wśród największych fanów akwarystyki. Powszechnie uważa się żółwie za sympatyczne i niekłopotliwe w utrzymaniu zwierzęta. Obserwacja ich aktywności może wciągnąć na wiele godzin. Pielęgnacja i opieka nad żółwiami wodnymi rzeczywiście nie należy to do zadań najtrudniejszych, nadal wymaga jednak wiedzy. Zwierzakowi wystarczy w zasadzie odpowiednie środowisko i dobre jedzenie. Istotne są zarówno prawidłowe wymiary akwarium, poziom wody, jak i oświetlenie, które zastępuje gadowi naturalne promienie. Karma dla żółwi wodnych też jest bardzo ważna, bo przecież żółw, jak każde żywe stworzenie, musi jeść. 

Kilka liści sałaty, z którymi kojarzony jest ten zwierzak, to zdecydowanie za mało. Najlepiej będzie się czuł właśnie wtedy, gdy jego karma będzie smaczna i wartościowa. W ten sposób dostarczysz do organizmu żółwia wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Zwierzak pozostanie zdrowy i pełen chęci do życia. Jaki pokarm dla żółwi wybrać? Co powinno się znaleźć w diecie gada?

Jedzenie dla żółwia wodnego to niezwykle istotna kwestia. Bez odpowiedniego pożywienia nie ma mowy o prawidłowym rozwoju i zdrowym życiu żółwia. Zwierzak potrzebuje zbilansowanych posiłków, pełnych składników odżywczych i tłuszczu, który da mu tak potrzebną do życia energię. Najlepiej, aby posiłek gada składał się ze składników dostępnych w jego naturalnym środowisku. W diecie żółwia nie powinno zabraknąć ryb, ślimaków, owadów czy larw zwierząt wodnych. W żadnym wypadku nie podawaj zwierzęciu mięsa wołowego, kurczaka czy wieprzowiny.

Aby dieta żółwi wodnych była dobrze zbilansowana, w posiłkach muszą się też znaleźć rośliny. Oczywiście te, wśród których zwierzak żyje. W akwarium z pewnością będzie podskubywał listki, więc uważaj jakie rośliny umieszczasz w środowisku gada. Uważaj też, żeby nie przekarmić zwierzaka. Niezalecane jest podawanie żółwiom warzyw czy owoców. Najczęściej zawierają zbyt dużo cukrów i kwasu szczawiowego, które mają niekorzystny wpływ na zdrowie gada. Nawet sałata, z którą zwierzak często widywany jest na zdjęciach, bardziej szkodzi gadowi, niż przynosi pożytek – prowadzi do krzywicy. Zwierzak nie powinien też jeść marchewki czy ogórka. Jeśli bardzo chcesz mu je podać, rób to naprawdę rzadko. W sklepach zoologicznych znajdziesz wiele innych smakołyków, które mają lepszy wpływ na zdrowie i organizm żółwia niż marchewka czy ogórek.

Pokarm dla żółwia wodnego możesz komponować samodzielnie, przez odpowiednie dobieranie i mieszanie kolejnych składników. Możesz też postawić na gotowe granulaty. To rozwiązanie wygodne i bezpieczne – karmy stworzone są z myślą o specyficznych potrzebach żółwi wodnych, dlatego zwierzak dostanie wszystko, co niezbędne do życia. Młodym gadom wystarczy posiłek nawet raz dziennie. Im żółw starszy, tym częściej powinien jeść. Nadmiar jedzenia warto odławiać.

Gotowa karma dla żółwi wodnych ma nie tylko dobry skład, ale też odpowiedni rozmiar. Zwierzak bez problemu radzi sobie z jej zjedzeniem. Doskonały pokarm dla żółwia znajdziesz w sklepie ZooArt.

  Pokarm dla żółwia wodnego – gama produktów do wyboru

  Właściwa karma dla żółwia wodnego zaspokaja wszystkie jego potrzeby. Uwzględnia też wiek żółwia i dostosowana jest do szczególnych żółwich potrzeb w każdym wieku. To karma wysokoenergetyczna, z dużą zawartością dobrej jakości tłuszczu, a także karma, którą żółwie wodne łatwo i chętnie przyswajają.

  W naszym sklepie znajdziesz karmę dla wodnych żółwi, która przeznaczona jest dla osobników dorosłych, dorastających i tych całkiem malutkich. Mieszanki zawierają roślinny i zwierzęcy pokarm dla żółwia, dzięki czemu odpowiadają w pełni na potrzeby gada. Wysokiej jakości karma podstawowa w postaci pałeczek i łatwego do spożycia granulatu będzie chętnie zjadana przez zwierzę. Wiele mieszanek przeznaczonych jest nie tylko dla osobników wodnych, ale też żółwi wodno-lądowych.

  Monotonna dieta nie jest dla żółwi zbyt zdrowa. Zwierzęta potrzebują składników odżywczych, które w pełni przyswoją dopiero przy diecie bogatej i zróżnicowanej. Zadbaj o kompleksowe posiłki razem z ZooArt. W sklepie dostępne są karmy podstawowe, smakołyki, odżywki i suplementy. Podawaj je żółwiowi w odpowiednich proporcjach. Wtedy Twój podopieczny będzie dobrze odżywiony, pełen energii, zdrowy i zadowolony z życia. Do wyboru masz wapń, który wzmacnia kości i stawy oraz mieszanki witaminowe, które zapobiegają chorobom czy deformacjom. Dlaczego są istotne? Jeśli podstawowa karma dla żółwia zawiera zbyt mało tych składników, gad może zachorować na krzywicę. Wspomniana choroba jest jedną z najgroźniejszych dla tych zwierzaków.

  Chcesz sprawić wyjątkową przyjemność swojemu żółwiowi? Pomoże Ci w tym karma dla żółwia w postaci przekąsek. Takie produkty skomponowane są z produktów, które zwierzak je w naturalnym środowisku. W ich składzie znajdziesz naturalne rozwielitki czy skorupiaki. Dla urozmaicenia diety żółwia wybierz też krewetki w całości. Są bogate w białko, więc dodatkowo zapewnią prawidłowy wzrost gada. Twój żółw z chęcią zje także małe rybki suszone w całości. To w pełni naturalna przekąska, bogata w cenne składniki mineralne. Jest łatwa w przechowywaniu i nie traci szybko swojej świeżości.

  Karma dla żółwia wodnego – potrzeby żółwia na pierwszym miejscu

  Dobór odpowiedniej karmy ma ogromne znaczenie dla rozwoju i zdrowia Twojego pupila. Dlatego nad jej wyborem warto się zastanowić i nie oddawać go w ręce przypadku. Co jest najważniejsze i czego potrzebuje Twój żółw wodny?

  Karma dla niego powinna być przede wszystkim dostosowana do jego potrzeb i wieku. Młode żółwie wodne mają zupełnie inne zapotrzebowanie na witaminy i składniki odżywcze, niż zwierzęta dojrzałe. Jako karmy dla żółwi wodnych nie należy też traktować karmy dla żółwi lądowych. Ich sposób życia, a więc też zapotrzebowanie na składniki odżywcze jest zupełnie inne.

  Dobrą pomocą w podjęciu decyzji są opinie na temat karm, które możesz znaleźć w internecie. Skorzystaj z wiedzy innych osób, by ułatwić sobie podjęcie decyzji. Zyskasz podpartą doświadczeniem innych osób pewność, że Twój żółw wodny dostaje to, czego potrzebuje.

  Artykuły z naszego bloga

  Co jedzą żółwie wodno-lądowe i dlaczego właśnie to? Co jedzą żółwie wodno-lądowe i dlaczego właśnie to?
  Na co może chorować żółw? Choroby żółwi od A do Z Na co może chorować żółw? Choroby żółwi od A do Z
  Ile żyje żółw? Życie domowego żółwia w pigułce Ile żyje żółw? Życie domowego żółwia w pigułce
  pixel