Szelki dla psa

ilość znalezionych towarów: 119

Szelki dla psów – to warto wiedzieć

Większość właścicieli idąc z pupilem na spacer, zakłada mu obrożę. Jest jednak alternatywne rozwiązanie, które cieszy się rosnącym zainteresowaniem.

To szelki dla psa – niezwykle wygodne akcesorium, zarówno dla czworonoga, jak i właściciela. Nowoczesne szelki wywodzą się z uprzęży, które stosowane są w psich zaprzęgach. Są jednak wykonane z miękkich, wygodnych i bezpiecznych, niezagrażających zdrowiu zwierzęcia materiałów. Szelki to doskonałe rozwiązanie dla czworonogów, które źle znoszą chodzenie w obroży. Część psów nie lubi ograniczenia swobody przy szyi, wyjście na spacer zaczyna więc przypominać nieustającą walkę.

Szelki są najlepszym wyborem w przypadku zwierzęcia, które mocno szarpie za smycz i próbuje wyrwać się z obręczy, która została mu założona. Jest to niezwykle niebezpieczne dla psiej szyi – mocne szarpnięcia mogą podduszać zwierzaka lub nadwyrężyć jego kark. W takim przypadku najlepiej sprawdzają się szelki dla psa. Opinie lekarzy weterynarii potwierdzają, że to rozwiązanie nie obciąża szyi – szelki opinają duży fragment ciała, a nacisk kumuluje się w kilku punktach.

Widoki:

Niektórzy uważają, że tego typu akcesoria nadają się tylko dla małych i bardzo delikatnych psów, ale to nieprawda. Szelki dla dużego psa przyniosą mu ulgę i odciążą szyję – duży pies i tak jest narażony na wiele kontuzji i nieprzyjemności, które związane są z jego rozmiarem. Szelki mogą mu dopomóc i przynieść ulgę podczas spacerów.

Jeśli Twoje zwierzę nie lubi zakładania obroży i czuje się w niej niekomfortowo podczas spaceru, wypróbuj szelki dla psa. Sklep internetowy ZooArt posiada w swojej ofercie akcesoria dla mniejszych i większych ras. Dostępne są także szelki dla szczeniaka, który dopiero uczy się zasad spaceru.

Ciekawe rozwiązanie przygotowano dla osób, które często podróżują z pupilem środkiem transportu – szelki samochodowe dla psa, to dodatkowe zabezpieczenie dla ruchliwego zwierzęcia. Zadbaj o zdrowie i komfort Twojego psa, a wtedy spacery dla was obojga staną się prawdziwą przyjemnością.

Szelki dla psa sprawią, że czworonóg będzie chodził na spacery dużo chętniej, będzie też bardziej radosny i zrelaksowany. Ty z kolei będziesz mógł cieszyć się czasem spędzonym na spacerach – bez konieczności martwienia się o bezpieczeństwo psa, bo szelki utrzymają go na miejscu, ale też bez potrzeby nadmiernego nadwyrężania psiej szyi, co może być zjawiskiem bardzo niebezpiecznym.

Szelki dla psów to nie tylko akcesoria, które są bardzo funkcjonalne i wygodne dla psiaka. To również wspaniałe ozdoby, które podkreślą wyjątkową urodę Twojego psa. Wybór szelek jest ogromny! Kolorowe szelki dla psa, szelki dla psów we wzorki, gładkie szelki dla psów w intensywnych kolorach, szelki dla psów w stonowanych barwach lub w kolorach ziemi. Wygląd szelek możesz dopasować do umaszczenia psa lub… własnego stylu ubierania!

Jeśli lubisz delikatne, spokojne kolory, wybór jest jasny – niech będą w podobnych barwach. Jeśli kochasz kolorowe ubrania, niech szelki Twojego czworonoga również będą kolorowe! Doskonale sprawdzą się te wzorzyste, kolorowe i wesołe egzemplarze, które będą towarzyszyły wam podczas wszystkich spacerów. Twój psiak w takich szelkach będzie wyglądał uroczo!

Jak wybrać szelki dla psa?

Jakie szelki dla psa wybrać? Na początek zastanów się, do jakiego celu będą służyć. W sprzedaży znajdują się szelki spacerowe, sportowe i szelki dla psa do samochodu. Szelki spacerowe to najpopularniejsze i najtańsze rozwiązanie. Dostępne są w różnych kolorach i rozmiarach. Sprawdzą się podczas zwykłego spaceru – nie nadają się do celów sportowych. Za to skutecznie utrzymają Twojego psa na smyczy podczas normalnej przechadzki i sprawią, że zwierzę zawsze pozostanie pod Twoim nadzorem, bez konieczności szarpania za szyję, co jest przecież doznaniem dla psa bardzo nieprzyjemnym.

Szelki sportowe dobiera się do rodzaju aktywności, jaką planujesz wykonywać ze zwierzęciem. Takie szelki dzielą się na kilka kategorii, np. zaprzęgowe, do biegania, z obciążeniem itd. Są wykonane z mocnego, trwałego materiału, nie obcierają, są bezpieczne dla psa.

Szelki do samochodu dla psa to akcesorium przeznaczone do poruszania się w pojazdach. Posiadają specjalne zapięcia, które wpinane jest tak samo jak pasy samochodowe – w klamrę. Dzięki nim Twój pies będzie bezpieczny, także podczas długich przejażdżek samochodowych. Zadbają też o Twoje bezpieczeństwo i innych uczestników ruchu drogowego – pies zapięty w szelkach nie skoczy nagle na Ciebie i nie rozproszy Cię przy prowadzeniu pojazdu.

Zakładanie szelek jest bardzo proste – ważne, aby nauczyć się odpowiednio je regulować. Najważniejszym zadaniem jest dobranie odpowiedniego rozmiaru do rozmiaru Twojego pupila. Na rynku dostępne są zarówno szelki dla dużego psa, jak i szelki dla małych psów.

Szelki dla psów dostępne są również pod innymi nazwami i cechuje je nieco inna charakterystyka. Mamy szelki step-in, czyli ten rodzaj szelek, w które psiak wchodzi przednimi łapkami, a pasy tych szelek spinają się na łopatkach czworonoga. To bardzo popularny model, który jest dostępny w atrakcyjnych cenach. Należy jednak pamiętać o tym, że dla niektórych psiaków może być on nieodpowiedni i uciskać klatkę piersiową, szczególnie u dużych psów. Ten model szelek produkowany jest również w wersjach bezuciskowych. Szelki dla psa bezuciskowedoskonale sprawdzą się u czworonoga, który ma szerszą klatkę piersiową.

Kolejny model szelek to szelki guard. Te szelki dla psówdoskonale sprawdzą się dla psiaków, którym standardowe szelki step-in wpijają się w klatkę piersiową. Tego rodzaju szelki mają dwa paski dystansujące – na górze i na dole. Taka konstrukcja sprawia, że paski boczne są odsunięte, nie powodują ucisku i chronią klatkę piersiowądużych psów.

Na rynku znaleźć można również szelki dla psów norweskie, czyli przypominające uprzęże dla konia, które doskonale sprawdzą się na dłuższych spacerach. Ten rodzaj szelek to wygoda zakładania i komfort dla psa. Na półce z szelkami znajdziesz również szelki dla psów typu easy-walk, czyli szelki szkoleniowe, dzięki którym psiak uczy się, jak chodzić na luźnej smyczy.

Jak odpowiednio je dobrać? Przede wszystkim, zwierzaka należy zmierzyć w kilku punktach: obwód szyi w najszerszym miejscu, obwód klatki piersiowej w najszerszym punkcie, długość dolnej i górnej linii. Długość linii dolnej jest odległością między dolnymi punktami wcześniej mierzonej klatki piersiowej i szyi. Podobnie wygląda pomiar linii górnej, uwzględniając górne punkty pomiaru klatki piersiowej i szyi.

W sklepie zoologicznym dostępne są szelki z regulacją długości elementów. Odpowiednio dopasujesz je po założeniu i regulacji na zwierzęciu. Paski nie mogą być za ciasno i zbyt luźno umocowanej na czworonogu. Niedostatecznie wyregulowane nie będą spełniać swojej roli lub spowodują otarcia. Jeśli nie wiesz, jakie szelki dla psa będą odpowiednie lub nie wiesz, jak je odpowiednio upinać, zapytaj o pomoc bardziej doświadczonego właściciela psa, albo zwróć się do lekarza weterynarii.

Szelki dla psa – na co zwrócić uwagę?

Na początek warto powiedzieć, dlaczego szelki dla psów mogą sprawdzać się lepiej od obroży i czy będą odpowiednie dla Twojego czworonoga. Opiekunowie psów podzieleni są na zwolenników obroży i miłośników szelek. Która grupa ma rację? Prawda jest taka, że zarówno złe używanie obroży, jak i nieumiejętne posługiwanie się szelkami może spowodować ból u czworonoga. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety.

W przypadku obroży właściciel ma większą kontrolę nad głową czworonoga. Właśnie dlatego smycze przypięte do obrożydoskonale sprawdzą się w przypadku psów agresywnych i o dużych gabarytach. Jeśli zamiast obroży wybierzesz szelki dla psów, doskonale sprawdzą się one podczas różnego rodzaju aktywności fizycznych (pamiętaj o szelkach dobranych do rodzaju aktywności).

U psiaka prowadzonego na smyczy przypiętej do szelek ciężar ciała rozprowadza się równomiernie na całym ciele czworonoga. Nie ma również charakterystycznego dla obroży nacisku na tchawicę, z szelek mogą korzystać więc właściciele psiaków, które szarpią się podczas spaceru. Koloroweszelki dla psa bezuciskowe są wygodne i doskonale sprawdzą się u czworonogów, które mają stosunkowo krótką szyję. Pies na szelkach to również świetny moment, by poćwiczyć spacerowanie na luźnej smyczy.

Dokładnie dobierz szelki do psa. Sprawdź, czy nie są za grube, za ciasne i czy nie obcierają. Nie wybieraj modeli, które mają ostre elementy i drażniące krawędzie, mogące spowodować podrażnienia na skórze. Poszukaj modelu wykonanego z lekkiego, szybkoschnącego materiału. Odpowiedni rozmiar szelek jest szczególnie ważny podczas spaceru. Zbyt luźne mogą sprawić, że pies ucieknie, zbyt ciasne – poranią jego ciało. Pamiętaj, że szelki dla małego psa nie sprawdzą się u dużej rasy. Przy zakupie zwróć uwagę, czy szelki mają wygodne zapięcie.

Tanie szelki dla psa, wykonane ze słabej jakości materiału, mogą nie tylko szybko się zniszczyć, ale również stanowić dla psa niewygodny, uciskający pas, przez który nie będzie mógł swobodnie poruszać się podczas spaceru. Jeśli Twój pupil jest wrażliwy na akcesoria, które znajdują się na jego ciele, zwróć uwagę na szelki bezuciskowe, które nie krępują jego ruchów. Szczególną uwagę zwróć na zapięcie, które mają szelki do samochodu dla psa. Upewnij się, że nie wypadną z klamry podczas jazdy – może to być niebezpieczne zarówno dla psa, jak i kierowcy.

Ciekawym udogodnieniem są szelki odblaskowe, z miejscem na adres i te z uchwytem, które sprawdzą się przy starszym lub schorowanym zwierzęciu. Zwróć na nie uwagę, jeśli Twój pupil ma szczególne potrzeby podczas spaceru. Szelki z uchwytem sprawiają też, że łatwiej psem kierować, dlatego bardzo często wybierane są przez właścicieli psów pracujących, uczących się pracować i asystować człowiekowi.

Czym jeszcze warto się kierować, wybierając szelki dla psa? Opinie dostępne w Internecie mogą być bardzo pomocne – to one dużo powiedzą Ci na temat jakości wykonania i poziomu bezpieczeństwa szelek. Pamiętaj jednak, że najważniejsze są potrzeby Twojego psa, a to sprawa bardzo indywidualna, dlatego zawsze, przede wszystkim, kieruj się dobrem Twojego pupila.

pixel