Podłoża piaskowe do terrarium

ilość znalezionych towarów: 6

Podłoża piaskowe do terrarium

Aby stworzyć zwierzętom egzotycznym optymalne warunki do życia, wybierz odpowiednie podłoże do terrarium, dostosowane do wymagań danego gatunku gada lub płaza. Jeśli nie posiadasz dostatecznej wiedzy na temat doboru podłoża dla konkretnego gatunku zwierzęcia, zasięgnij rady specjalisty – weterynarza lub sprzedawcy w sklepie.

Piasek może stanowić samodzielne podłoże w domu zwierzęcia. Stosowany jest najczęściej w terrariach suchych. Możesz jednak śmiało zestawić go z innymi typami ściółki, dostosowanymi do specyfiki danego gatunku, np. z chipsami kokosowymi, podłożem torfowym, mchem lub korą drzewną. Piasek pełni rolę użytkową i estetyczną. Pozwoli Ci zaaranżować niebanalną i estetyczną przestrzeń w domu zwierzęcia. Stanowi miejsce jego wypoczynku, rozwoju i zabawy.

W naszym sklepie znajdziesz najwyższej jakości podłoże piaskowe dla zwierząt pustynnych i tropikalnych. Piasek dostępny jest w opakowaniach różnej wielkości – zarówno w wiaderku, jak i w paczkach foliowych i papierowych. Produkt oferowany jest w różnych wersjach kolorystycznych – żółtej, pomarańczowej, brązowej i czarnej, które pięknie prezentują się w terrarium.

 

Podłoże piaskowe do terrarium – naturalne środowisko płazów i gadów

Dostępny w sklepie ZooArt piasek do terrarium składa się w dużej mierze ze żwiru, który wchłania wodę i jej biologiczne oraz chemiczne właściwości. Żwirek cechuje się odpowiednią granulacją, która nie wpływa na wzrost twardości wody. Utrzymuje jej zasadowy odczyn, dzięki czemu zapewnia optymalną wegetację roślin, zapobiega rozwojowi bakterii i grzybów.

Podłoże do terrarium dostępne jest w różnej granulacji, dostosowanej do konkretnego gatunku zwierzęcia. Najlepszy piasek dla gekonów i jaszczurek to ten o drobnych, delikatnych ziarnach – doskonale utrzymuje wilgotność. Dla węży i żółwi możesz wybrać ściółkę nieco grubszą. Nie zawiera ostrych i twardych krawędzi, które mogłyby zranić Twojego pupila.

Podłoże piaskowe to czysty piasek pustynny, bez dodatkowych barwników i chemii w składzie. Tworzy optymalne i naturalne środowisko pustynne dla gadów i płazów. Jest najlepszym przewodnikiem ciepła. Wpływa pozytywnie na instynkt kopania i zakopywania się w podłożu. Sprawdzi się jako miejsce do składania jaj.

 

Piasek do terrarium – na co zwrócić uwagę przy kupnie?

Wybierając podłoże piaskowe do terrarium zwróć uwagę na temperaturę jego opalania. Najlepszy żwirek opalany jest w temperaturze 400oC. Sprawdź dokładnie jego skład i wybierz ten, który nie zawiera dodatków chemicznych. Zdecyduj się na produkt pakowany do wiaderka – jest bardziej odporny na warunki atmosferyczne. Przechowywany w szczelnym zamknięciu nie ulegnie zawilgoceniu i nie wysypie się. Pamiętaj, że przy następnych zakupach możesz wybrać piasek do terrarium pakowany w papier i przesypać go do wiaderka.

Zadbaj o to, żeby zwierzę nie zjadało podłoża – piasek w terrarium może stać się przysmakiem zwierzęcia, który może zaczopować lub podrażnić jego przewód pokarmowy i doprowadzić do utraty zdrowia. Takie sytuacje zdarzają się sporadycznie, jednak warto mieć to na uwadze, kiedy głównym podłożem w terrarium jest piasek.

    pixel