Pieluchy i majtki dla psów

ilość znalezionych towarów: 79

Pieluchy, majtki – niezbędne akcesoria higieniczne dla psów

Czasami zdarza się, że życie z czworonogiem staje się nieco utrudnione. Może to być utrata kontroli nad wydalaniem czy cieczka. Jest to kłopotliwe zarówno dla zwierzęcia, jak i właściciela. Dbając o wspólny komfort, zapewnij zwierzęciu ochronę, zachowując czystość w domu i odpowiednią higienę.

Skutecznym rozwiązaniem w takiej sytuacji są majtki i pieluchy dla psa. Są to łatwo dostępne, wygodne i skuteczne akcesoria. Wyglądem przypominają popularne pampersy dla dzieci, mają jednak inny kształt, który idealnie dopasowany jest do budowy anatomicznej zwierzęcia. Dzięki otworom na tylne łapy i ogon, majtki dla psów nie stwarzają dyskomfortu i nie drażnią pupila.

Pieluchy dla psa umożliwiają utrzymanie higieny zwierzęcia i czystości w domu. Plamienia związane z cieczką czy popuszczaniem moczu są bardzo problematyczne. Dzięki pampersom spędzanie czasu z pupilem znowu będzie przyjemne dla was obojga.

Pielucha okaże się nieoceniona w momencie podróżowania samochodem, zwłaszcza jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem szczeniaka. Młody pies miewa problemy z kontrolą pęcherza. Pampersy dla psa pomogą zaoszczędzić stresu szczenięciu i Tobie, a przede wszystkim ochronią samochód przed zanieczyszczeniami. Oprócz tego pies będzie miał czystą sierść, a Ty uwolnisz się od Utrzymującego się długo zapachu moczu.

Kiedy pieluchy dla psa są koniecznością?

Majtki dla suczki z cieczką są niezbędne w tym wyczerpującym organizm momencie. Zwierzę staje się podenerwowane, niespokojne, staje się apatyczne. Absolutnie nie należy krzyczeć na suczkę, kiedy niechcący pobrudzi podłogę czy kanapę. Plamienie podczas rui to naturalny proces. Twoim zadaniem jest zapewnienie higieny i ochrony psiaka.

Majtki dla suczki są bardzo chłonne i nie przeciekną. W sklepie internetowym ZooArt dostępne są pampersy dla psa jednorazowe oraz pieluszki z wymiennymi wkładami. Należy tylko pamiętać o regularnej wymianie podkładu. Pominięcie tego procesu może skutkować odparzeniem i stanem zapalnym dróg rodnych. Pielucha dla psów, zamiast działać korzystnie, przyniesie dużo szkody dla zdrowia Twojego pupila.

Problematyczne może być także nietrzymanie moczu. Niekontrolowanie procesu wydalania dotyczy głównie psich seniorów. Jest to czasami nieunikniony element starzenia się zwierzęcego organizmu, podczas którego niezbędne są pieluchy dla psa lub suczki. Jeśli jednak problem dotyczy zwierząt młodszych – zalecana jest wizyta u weterynarza. Takie objawy mogą oznaczać choroby nerek lub układu moczowego.

Pieluchy dla psa mogą być potrzebne u zwierząt cierpiących na lęk separacyjny lub inne problemy behawioralne. Występują wtedy, kiedy zachwiana jest hierarchia wartości w rodzinie. Warto zasięgnąć porady psiego tresera lub behawiorysty i pomóc psu wyeliminować problem.

Na rynku dostępne są także miniaturowe pampersy dla psa, czyli dla szczeniąt. Mały zwierzak nie wie, gdzie może załatwiać potrzeby. Trening i nauka czystości to podstawa. Początkowo należy liczyć się z plamami na dywanie czy kanapie. W sytuacjach kryzysowych, czyli np. podczas podróży pampersy dla psów są niezbędne, pamiętaj jednak, że to rozwiązanie doraźne i nie może być rozwiązaniem na dłuższą metę.

Pielucha dla psa podczas dłuższych spacerów to również konieczność. Suczki, które mają cieczkę czy starsze lub chore psy mające problem z kontrolowanym oddawaniem moczu powinny chodzić w pieluchach, lub majtkach. W ten sposób Twój pies poczuje się swobodniej, a Ty nie będziesz martwić się o jego higienę.

Jak dobrać majtki dla psa?

Pieluchy dla psa muszą być dobrane tak, żeby nie stanowiły dyskomfortu dla pupila i były dla niego wygodne. Konieczne jest dobranie odpowiedniego rozmiaru. Dokładnie sprawdź, jakie informacje zawarł na opakowaniu producent. Pampersy dla psa mogą być skierowane do konkretnej rasy lub ogólnie – do ras miniaturowych lub olbrzymich. Zmierz obwód psiego brzucha i wybierz rozmiar idealnie dopasowany do Twojego pupila.

Pamiętaj, że suczka i pies różnią się budową anatomiczną. Płeć ma zatem ogromne znaczenie przy doborze majtek ochronnych. Wyjątkowo chłonny pampers dobierz dla psich seniorów i w przypadku zwierzęcia, które czeka dłuższa podróż.

Zwracaj uwagę, z czego zostały wykonane pieluchy dla psów. Muszą być miękkie, przewiewne, nie mogą podrażniać skóry i powodować odparzenia. Kolor najlepiej dobierać do zwierzęcego umaszczenia, aby nie skupiał uwagi innych ludzi. Kolorowe pampersy dla psa mają wielu swoich zwolenników. Nie wyglądają tak, jak zwykła pielucha czy opatrunek, ale „cieszą oko”. Patrząc z daleka, można je pomylić ze zwykłym ubrankiem dla psa, co świadczy o wysokim poziomie estetyki tego produktu.

Pamiętaj, że majtki na cieczkę dla psa nie zabezpieczają suczki podczas spaceru. Psiej damy nie należy spuszczać ze smyczy i pozostawiać samej w ogródku. Okoliczne psy potrafią zwęszyć okazję i pokonać każdą przeszkodę.

Twój pies ma zakładaną pieluszkę? O tym musisz pamiętać!

Wszystkie  pieluchy dla psów, nawet te wykonane z najlepszych włókien, mają kontakt ze skórą zwierzęcia. Jeśli nie chcesz dopuścić do bolesnych odparzeń i zaczerwienienia, pamiętaj o systematycznym zmienianiu pieluch. Nietrudno też o wysypkę, bądź jakąś infekcję bakteryjną, którą będziesz najpewniej leczyć z pomocą weterynarza. Pielucha dla psów musi być sucha i komfortowa dla zwierzaka.

Zwracaj uwagę podczas zakupów na chłonność pieluch dla psa. Jeśli pod tym względem pielucha nie będzie spełniała odpowiednich kryteriów, zrezygnuj z niej. Pies, który będzie przebywał dłuższy czas w takiej pieluszce, na pewno odczuje przykre konsekwencje. Ciężka od moczu pieluszka lub majtki to spory dyskomfort dla zwierzaka. Utrudni mu poruszanie się, a w domu będzie wyczuwalny niemiły zapach od Twojego pupila.

Oprócz pieluch musisz kupić też inne akcesoria higieniczne takie jak chusteczki pielęgnacyjne dla psa. Za ich pomocą zneutralizujesz niemiły zapach moczu, ale też usuniesz sierść, wyczyścisz uszy i łapy. Chusteczki nasączone są środkami, które działają łagodząco i odświeżająco na skórę. Jest to m.in. allantoina lub nawilżająca lanolina. Niektóre rodzaje chusteczek dla psa działają też przeciwzapalnie, dlatego pomogą Ci uprać się z bolesnymi odparzeniami od pieluch. Możesz też nabyć chusteczki, na których utrzymuje się miły, świeży zapach.

Zostaje jeszcze kwestia ogona, który umieszcza się w otworze pieluchy. Jeśli jednak Twój pupil nie ma ogona lub jest on bardzo mały, zakryj przeznaczone na niego miejsce w pieluszce. Dzięki temu nieczystości nie będą wydostawać się na zewnątrz, co byłoby bardzo nieestetyczne i niehigieniczne.

Pieluchy dla psów to bardzo ważne akcesoria higieniczne, bez których trudno jest pielęgnować swojego pupila. W ofercie naszego sklepu znajdują się też inne produkty pielęgnacyjne, np. wspomniane już chusteczki nawilżone, neutralizatory zapachów, szampony czy odżywki. Mamy też maty dla psów do nauki czystości, które są niezbędne dla każdego szczeniaka. U nas skompletujesz bardzo dobrej jakości wyprawkę dla szczeniaka, jak i dla psa w sile wieku oraz dla seniora. Kupisz też potrzebny sprzęt i karmę dla psów przeznaczoną do konkretnego przedziału wiekowego.

Artykuły z naszego bloga

Pies czy suka – czyli jak rozpoznać płeć psa? Pies czy suka – czyli jak rozpoznać płeć psa?
Jak nauczyć psa czystości? 3 kroki do sukcesu! Jak nauczyć psa czystości? 3 kroki do sukcesu!
Podróże z psem – jak przygotować się do wyjazdu z psem za granicę? Podróże z psem – jak przygotować się do wyjazdu z psem za granicę?
pixel