Karma dla chihuahua

ilość znalezionych towarów: 14

Karma dla psów rasy Chihuahua

Psy rasy Chihuahua zaliczane są do ras miniaturowych. Aby cieszyły się zdrowiem, energią i chęcią do życia, żywienie musi być dostosowane do ich rozmiarów i szczególnych potrzeb. Odpowiednio dobrany pokarm dla Chihuahua zaspokoi zapotrzebowanie psów na węglowodany, białka, tłuszcze, witaminy i mikroelementy. Taka zróżnicowana dieta pozwoli pupilowi cieszyć się dobrą kondycją i zdrowiem. Pamiętaj jednak, że żywienie zwierzęcia zmienia się w zależności od etapu rozwoju, stanu fizjologicznego, problemów zdrowotnych czy alergii. Dla przykładu karma dla szczeniaka Chihuahua różni się składem analitycznym od posiłku dla psa dorosłego czy psiej damy w ciąży. Aby zapewnić Twojemu psu zdrowie od najmłodszych lat do spokojnej starości, dostarczaj Chihuahua karmę dostosowaną do jego wieku i stanu zdrowia.

Małe psy tej rasy potrzebują dużo energii, mają jednak problem z jej magazynowaniem. Karma dla Chihuahua powinna być lekkostrawna i dobrze wchłaniana przez mały organizm. W zależności od etapu rozwojowego pies powinien otrzymywać odpowiednią ilość porcji. W przypadku szczeniaka Chihuahua, jedzenie podaje się aż 5 razy dziennie, w małych ilościach. Jest to niezwykle ważne – niedotrzymanie stałości dostarczanej energii skutkuje hipoglikemią, omdleniem, a nawet śmiercią. Wraz ze wzrostem pupila zmieniają się jego potrzeby energetyczne – u dorosłego Chihuahua karma podawana jest już tylko dwa razy dziennie.

  W ofercie sklepu zoologicznego ZooArt znajdziesz najwyższej jakości suchą i mokrą karmę dla Chihuahua – w różnych wariantach smakowych i różnej pojemności. Dzięki gotowemu pokarmowi dostarczysz zwierzęciu najlepszej jakości białka i węglowodany oraz optymalną ilość tłuszczu, dopasowaną do zapotrzebowania psa.

   

  Czym karmić Chihuahua? Żywienie szczeniąt i psów dorosłych

  Szczenięta mają duże zapotrzebowanie energetyczne. W fazie wzrostu najważniejsze jest dostarczanie odpowiedniej ilości białka i węglowodanów. Jaka karma dla szczeniaka Chihuahua jest najlepszym wyborem? Zarówno sucha i mokra jest niezwykle ważna w diecie zwierzęcia. Karma mokra chroni psa przed chorobami układu moczowego. Jest mniej kaloryczna, dostarcza więcej wody i wielu psom smakuje bardziej niż sucha. Jaka karma dla Chihuahua korzystniej wpływa na zęby? Zdecydowanie karma sucha dla psa, warto więc przyzwyczajać psa do różnych postaci jedzenia, żeby w przyszłości nie odmawiał spożywania karmy twardej. Karma dla psów rasy Chihuahua dostępna jest zarówno w postaci suchej i mokrej. Optymalna dieta dostarczy psu odpowiednią ilość kalorii i substancji odżywczych, które zapewniają prawidłowy wzrost i rozwój.

  Co dawać jeść Chihuahua, który osiągnął już wiek dorosły? Zarówno suchy, jak i mokry pokarm oznaczony jako „Adult”. Karma dla dorosłego psa cechuje się mniejszą kalorycznością i jest podawana znacznie rzadziej niż u szczenięcia. Pamiętaj, że Chihuahua jako rasa mini, może mieć problemy ze schorzeniami jamy ustnej i kamieniem nazębnym, dlatego tak ważna w ich diecie jest karma sucha. Z kolei karma mokra dostarcza zwierzęciu składniki, które odżywiają sierść i skórę psa, wspomagają procesy trawienne i pobudzają apetyt nawet u psich niejadków. Pies Chihuehua, który otrzyma karmę dedykowaną nie powinien mieć problemów z utrzymaniem swojego zdrowia w dobrej kondycji.

   

  Jaka karma dla Chihuahua jest najlepszym wyborem?

  Pamiętaj, że ta miniaturowa rasa ma słabo rozwinięty zmysł węchu, w związku z czym karma dla psa Chihuahua charakteryzować się musi dużą smakowitością i powinna zaspokajać potrzeby nawet wybrednego osobnika.

  Staraj się nie dokarmiać pupila smakołykami. Zdaniem wielu specjalistów nie wpływa to dobrze na kondycję zwierzaka i jego apetyt. Pies przyzwyczajany do otrzymywania intensywnych w smaku przekąsek staje się wybredny i nie ma ochoty na swoją podstawową karmę.

  Zwróć szczególną uwagę na ilość tłuszczu, która znajduje się w karmie psa. Czym karmić Chihuahua? Przede wszystkim składnikami o ograniczonej ilości tłuszczu. Zbyt duża ilość kalorii niekorzystnie wpływa na układ pokarmowy i może prowadzić do nadwagi. Kontrola kalorii jest kluczowa w procesie prawidłowego odżywiania psiaków. Najlepsza karma dla Chihuahua zawiera mało elementów tłuszczowych, a dużo białka i węglowodanów.

   

  Popularne marki karm dla psów

  pixel