Miska spowalniająca jedzenie dla psa

ilość znalezionych towarów: 39

Miska spowalniająca jedzenie psa – powstrzymaj łapczywego psa

Pies, który je z apetytem to naprawdę przyjemny widok. Taka scena świadczy o tym, że zwierzęciu smakuje jedzenie, które mu podajesz. Czasami jednak zdarza się, że apetyt psa może okazać się dla niego niebezpieczny. Zbyt szybkie, bardzo łapczywe jedzenie bywa bardzo niebezpieczne. Pies może się zakrztusić, wymuszony pośpiech przy jedzeniu może też zmusić go do wymiotów. Zakrztuszenie się zaś może doprowadzić zwierzę nawet do śmierci.

Niektóre psy jedzą łapczywie, bo taka jest ich natura. Są szybkie, energiczne i zawsze mają apetyt na dobre jedzenie. Inne natomiast jedzą szybko i łapczywie, bo się tego nauczyły. Psy po przejściach, z ulicy lub schroniska, z miejsc, gdzie musiały walczyć o jedzenie, mogą jeść naprawdę bardzo szybko. Nauczyły się bowiem, że albo zjedzą szybko, albo nie zjedzą wcale. Zdarza się, że trudno jest pozbyć się starych nawyków u tak skrzywdzonego zwierzęcia. W tym przypadku pomocna może być miska spowalniająca jedzenie. Oferujemy modele o różnej wielkości, więc znajdziesz coś idealnego zarówno dla zwierzęcia małej, jak i dużej rasy. Miska spowalniająca może się przecież przydać każdemu psu – niewielkiemu, ogromnemu, młodemu oraz seniorowi.

Naucz swojego psa jeść powoli. Daj mu ku temu odpowiednie narzędzia. Dzięki temu zyskasz pewność, że nie spotka go żaden nieprzyjemny wypadek przy jedzeniu. Zyskasz też chwilę cennego spokoju, bo pies zajmie się miską i jedzeniem.

Miska spowalniająca jedzenie – pozbądź się problemu

Miski spowalniające jedzenie naprawdę mogą okazać się bardzo pomocne przy łapczywych psach. Są czworonogi, które po prostu nie mogą się powstrzymać przed jedzeniem. Wtedy musisz pomóc w tym zwierzęciu. Nie martw się, robisz to dla jego dobra. Łapczywe jedzenie ma sporo minusów i jest bardzo niebezpieczne.

Jak działa miska dla psa, która spowalnia jedzenie? To bardzo proste. Konstrukcja takiej miski wymusza na psie wolniejsze jedzenie, bo po prostu nie jest w stanie tego robić szybko. Jedzenie blokowane jest i zatrzymywane przez specjalne wypustki. Wypustki mogą przyjąć różny kształt, mogą być nawet podobne do czegoś na kształt labiryntu. To przeszkadza psu w szybkim jedzeniu i łykaniu dużych porcji. Po prostu nie jest w stanie tego robić.

Wypustki w różnych rodzajach misek tego typu mogą się od siebie różnić. Te różnice wymuszają inne tempo jedzenia u psa. Niektóre miski mają nieco bardziej skomplikowaną budowę, przez co tempo spożywania posiłku przez zwierzę staje się jeszcze mniejsze. To odpowiednie rozwiązanie przy bardzo łapczywych psach. Inne natomiast spowalniają zwierzę w mniejszym stopniu, ale nadal wystarczająco, by zniwelować ryzyko zakrztuszenia się.

Nie musisz się też nadzwyczajnie martwić o kwestię higieny. To nadal bardzo wygodne naczynie do usuwania z niego resztek pokarmu.

Miska spowalniająca jedzenie – opinie, cena, na co jeszcze zwrócić uwagę?

Miska spowalniająca jedzenie to bardzo pożyteczna rzecz. Docenisz ją, jeśli boisz się, że apetyt Twojego psa pewnego dnia okaże się zabójczy. Czym warto kierować się podczas wyboru Twojej miski? Przede wszystkim dobrem psa. Chcesz przecież spowolnić jego jedzenie, a nie całkiem go do niego zniechęcić. Dlatego dopasuj konstrukcję miski do poziomu apetytu i łapczywości Twojego czworonoga.

Cena jest dla Ciebie istotnym kryterium wyboru? W takim razie nie musisz się martwić, nie zapłacisz za miskę dużo pieniędzy. Poza tym chodzi o bezpieczeństwo Twojego psa, a to już wartość bezcenna. A zadba o nie właśnie miska spowalniająca jedzenie. Opinie na jej temat też warto sprawdzić. Zapoznaj się z nimi wtedy, gdy nie będziesz przekonany co do tego, czy miska będzie odpowiednim akcesorium w przypadku Twojego psa.

Miska rozwiąże problem zbyt szybkiego pochłaniania posiłków, dzięki czemu zwierzę uniknie problemów żołądkowych. Błyskawiczne pochłanianie karmy nie jest niczym dobrym – przyczynia się do występowania wzdęć, które powstają na skutek dużej ilości połykanego powietrza. Zjadanie posiłku w mgnieniu oka może zwiększyć ryzyko wystąpienia wymiotów. Wybranie miski, która zmusi zwierzę do wolniejszego jedzenia, sprawi, że układ trawienny zostanie odciążony.

Miska, która ograniczy tempo jedzenia, sprawdzi się dla psów potrzebujących diety odchudzającej. Wolniejsze jedzenie sprawi, że zwierzę szybciej odczuje sytość.

Poznaj bogatą ofertę misek spowalniających jedzenie dla psów

W ZooArt wiemy, jak zróżnicowane są potrzeby psów i z czego mogą wynikać. Z tego powodu przygotowaliśmy tak wiele misek spowalniających jedzenie. Różnią się rozmiarem, dlatego z jedzeniem z nich poradzi sobie zarówno szczenię małej rasy, jak i dorosły labrador. Wśród miseczek spowalniających jedzenie znajdziesz modele z gumowym elementem na spodzie. Dzięki antypoślizgowemu wykończeniu miska nie będzie przesuwała się po podłodze, kiedy zwierzę będzie próbowało wydobyć karmę spomiędzy wypustek. To szczególnie dobre rozwiązanie, jeśli masz dużego psa, który podczas jedzenia łatwo przesuwa miskę.

W misce spowalniającej możesz podawać zarówno mokre, jak i suche jedzenie dla psa. Możesz używać jej przy każdym posiłku lub jedynie raz dziennie. Wszystko zależy od potrzeb psa. Dostępne w naszym asortymencie miski są wykonane z bezpiecznych tworzyw sztucznych, które są dopuszczone do kontaktu z żywnością. Miseczka spowalniająca jedzenie charakteryzuje się odpornością na zadrapania, dzięki czemu będzie służyła Twojemu zwierzęciu przez długi czas.

W ZooArt dbamy nie tylko komfort psa, lecz także Twój. Miska spowalniająca jedzenie jest łatwa do utrzymania w czystości. Mimo wypustek bez trudu poradzisz sobie z jej wyczyszczeniem – to zasługa tworzywa sztucznego, które wyróżnia się gładką powierzchnią. Niejedna spowalniająca jedzenie dla psa miseczka może zostać umyta w zmywarce, co sprawia, że dbanie o jej czystość staje się jeszcze łatwiejsze. Oferujemy modele z tworzywa, które są lekkie. Kiedy wyjeżdżasz z psem, nie zostawiaj specjalnej miski w domu. Zabierz ją ze sobą, żeby również podczas podróży zadbać o to, by zwierzę jadło wolniej, a tym samym w bezpieczny sposób.

Przygotowaliśmy miski w różnych kolorach. Dla psa nie będzie to miało większego znaczenia, ale być może Ty chcesz, żeby przedmiot ładnie wkomponowywał się we wnętrze. Jeśli tak, sprawdź dostępne kolory. Znajdziesz wśród nich miski w pastelowych odcieniach, szare, a także w intensywnych kolorach, na przykład czerwone.

Zapoznaj się z bogatym asortymentem misek i wybierz model, dzięki któremu Twój pies zacznie jeść spokojniej.

Artykuły z naszego bloga

Miska spowalniająca jedzenie – czy naprawdę działa? Testuje Yogi, buldog 
francuski Miska spowalniająca jedzenie – czy naprawdę działa? Testuje Yogi, buldog francuski
Czkawka u psa też może się zdarzyć! Dlaczego Twój pies ma czkawkę? Czkawka u psa też może się zdarzyć! Dlaczego Twój pies ma czkawkę?
Jak oduczyć psa łapczywego jedzenia? Praga testuje miskę spowalniającą! Jak oduczyć psa łapczywego jedzenia? Praga testuje miskę spowalniającą!
pixel