Karma dla kota brytyjskiego

ilość znalezionych towarów: 22

 

Kot brytyjski – charakterystyka

Kot brytyjski, zwany też często Brytyjczykiem, to jedna z największych ras kotów krótkowłosych. Początki istnienia rasy sięgają starożytnego Egiptu, jednak to Wielka Brytania jest uważana za ich ojczyznę. Ze względu umiłowanie do jedzenia i wrodzoną „puszystość”, należy w szczególności zwrócić uwagę na to, co jedzą koty brytyjskie, gdyż mają one tendencję do tycia. Na rynku istnieje wiele specjalistycznych karm dedykowanych właśnie tej rasie. Czym się kierować przy jej wyborze?

Czym karmić kota brytyjskiego?

Każdy kot, niezależnie od rasy to urodzony mięsożerca i to właśnie pokarm mięsny powinien dominować w jego diecie. Jeśli decydujesz się na wybór gotowych karm dla swojego brytyjczyka, wróć uwagę przede wszystkim na jakość pokarmu. Sucha karma dla kota brytyjskiego powinna cechować się przede wszystkim dużą zawartością mięsa. Karma dedykowana tej rasie ma również odpowiedni stosunek białek do tłuszczy i jest wzbogacona o l-karnitynę, witaminy i minerały. Taka karma dla kota brytyjskiego pozwoli mu utrzymać odpowiednią wagę i zachować zdrowie.

Mokra karma dla kota brytyjskiego również jest dobrym wyborem. Może być podawana wraz z pokarmem suchym, jako uzupełnienie diety. Tak samo jak w przypadku karmy suchej, w przypadku wyboru saszetek czy puszek należy zwrócić uwagę na jakość, czyli najprościej mówiąc, zawartość mięsa w karmie. Dobrze zbilansowane, pełnoporcjowe karmy dla kotów przypominają naturalny pokarm tych urodzonych łowców, czyli surowe mięso, dlatego są chętnie spożywane przez wszystkie koty. Dodatkowo w karmach mokrych można znaleźć wiele dobroczynnych składników jak witaminy i minerały, które wspomagają pracę organizmu kota.

Należy pamiętać, że przy wyborze karmy należy również zwrócić uwagę na jej przeznaczenie. Inne potrzeby mają bowiem kocięta, inne koty dorosłe, a jeszcze inne starsze koty czy kotki w ciąży. Zarówno karmy suche, jak i mokre są odpowiednio oznakowane, więc z łatwością poznasz, jaka karma dla małego kota brytyjskiego, dorosłego osobnika czy seniora będzie najbardziej odpowiednia i sprosta wymaganiom żywieniowym na danym etapie rozwoju twojego pupila. 

 

Co jeszcze można podawać kotu brytyjskiemu?

Gotowe karmy cechują się dobrym składem i przede wszystkim – wygodą podania. Warto jednak od czasu do czasu urozmaicić dietę swojego brytyjczyka o surowe mięso. Wołowina, jagnięcina czy drób dostarczą kotu wiele cennych składników odżywczych a także zaspokoją koci instynkt mięsożercy. Jako przysmak, ale, jak zaleca wielu specjalistów, nie więcej niż raz w tygodniu, można podawać kotu podroby, które zawierają mnóstwo witaminy A i D. Niektóre koty brytyjskie chętnie zjedzą także warzywa takie jak marchewka czy groszek.

Trzeba jednak pamiętać, że mięso czy warzywa nie mogą być doprawione, gdyż sól i inne przyprawy szkodzą kotom. Warto zaznaczyć, że niezależnie od tego, jaka karma dla kota brytyjskiego będzie królowała w jego misce, ważne jest, by ten miał stały dostęp do świeżej wody. 

 

Kot brytyjski – karma dedykowana czy może inna?

Na półkach w sklepach zoologicznych można natrafić na karmy dedykowane dla kotów brytyjskich. Cechują się one optymalnym składem oraz dobrym stosunkiem białka do tłuszczów, dzięki czemu twój kot brytyjski zachowa zdrowie i utrzyma odpowiednią wagę. Jednak należy pamiętać, że nie trzeba ograniczać się do wyboru jednej karmy, specjalnie przeznaczonej dla tej konkretnej rasy.

Karmienie kota brytyjskiego nie różni się bowiem wiele od kamienia kotów innych ras. To ważne przede wszystkim dla właścicieli wielu kotów różnych ras, dla których kupowanie osobnych karm dla każdego osobnika byłoby uciążliwe. Podsumowując, najlepsza karma dla kota brytyjskiego to taka, która ma naturalny skład i dużą zawartość mięsa a także, co najważniejsze, przypadnie do gustu podniebieniu twojego pupila. 

 

    pixel