Kuweta dla psa

ilość znalezionych towarów: 2

Kuweta dla psa – bo czystość to podstawa

Nauka czystości to jedno z pierwszych zadań przed którym stanie nowy opiekun szczeniaka. Psy nie rodzą się z wiedzą, że potrzeb fizjologicznych nie można załatwiać gdzie się chce. Nie do końca nawet potrafią sygnalizować swoją potrzebę, po prostu od razu zabierają się do jej zaspokajania.

Wszystkiego trzeba je dopiero nauczyć. A do nauki przyda się kuweta dla psa. Nie zawsze zdąży się wyprowadzić szczeniaka na zewnątrz – zwłaszcza, jeśli mieszka się w bloku i nie dysponuje własnym ogródkiem. Nierzadko też piesek musi zostać sam, podczas gdy inni domownicy są w pracy i w szkole, a mały pęcherz nie jest w stanie wstrzymywać moczu przez osiem godzin. Dlatego kuweta dla szczeniaka będzie idealnym rozwiązaniem, by nie męczyć, nie stresować psiaka i zachować tak pożądaną czystość w mieszkaniu. Nauka czystości nie może być dla szczeniaka stresująca. Piesek nie może kojarzyć naturalnej potrzeby swojego organizmu z czymś nieprzyjemnym i złym. Kuweta dla szczeniąt doskonale się do tego nadaje – dzięki niej stworzysz psu warunki do komfortowego załatwiania się. Choć nie tylko szczenięta zyskają na takim rozwiązaniu, dorosłe psy z chorymi pęcherzami lub jakimikolwiek innymi problemami zdrowotnymi, które nie pozwalają im załatwiać się na zewnątrz tak, jak do tej pory, też skorzystają z tak higienicznego rozwiązania, a Twój dom będzie wolny od problemów z czystością.

Kuwety dla psa – na pomoc higienie

Na pewno spotkałeś się wcześniej z kuwetami przeznaczonymi dla kotów. To właśnie te zwierzaki często są niewychodzące i muszą załatwiać swoje potrzeby w domu. Kuweta dla psa do sikania może wydawać się przy tym czymś nowym i odmiennym, ale nadal jest bardzo przydatna – zwłaszcza dla szczeniąt i chorych psów. One zasługują na naukę załatwiania swoich potrzeb i ich komfort, w innym przypadku mogą nie tylko zacząć brudzić w domu, ale też nabawić się problemów związanych z załatwianiem swoich potrzeb fizjologicznych. W naszej ofercie dostępne są rozmaite produkty, które sprawią, że załatwianie psich potrzeb fizjologicznych w domu nie będzie problemem. Kuweta dla psa dorosłego pomoże okiełznać ten problem u psów chorych, które nie mogą załatwiać się tak, jak dawniej, a przecież nadal zasługują na komfortowe warunki. Nie tylko psy chore mogą mieć ten problem. Zwierzaki po przejściach, ze schronisk, łańcuchów czy ulicy też mogą nie wiedzieć, że dywan nie jest najlepszym miejscem na tego typu sprawy, dlatego przyda się pomoc.  Przydatna będzie też kuweta dla psa z trawą. To ogromna pomoc dla szczeniaka, który docelowo przecież musi załatwiać się na zewnątrz. Jeśli za bardzo przywyknie do formy zwykłej kuwety, może trzymać swoje potrzeby podczas spaceru, bo będzie myślał, że miejsce na nie jest właśnie tylko w kuwecie. Kuweta z trawą sprawia, że pies zaczyna kojarzyć trawę jako odpowiednie miejsce na tego typu rzeczy, co może doprowadzić do znaczącego skrócenia czasu przeznaczonego na naukę.

Psie kuwety – czym kierować się przy wyborze?

Wybór kuwety dla psa wcale nie jest taki łatwy, jak mogłoby się to wydawać. W końcu chodzi o zapewnienie komfortu psu przy załatwianiu najbardziej z podstawowych potrzeb organizmu. A przy okazji chodzi też o zachowanie w domu czystości i odpowiedniego stopnia higieny. Nikt przecież nie lubi wdeptywać w psie niespodzianki i znajdować ich w najdziwniejszych miejscach. Takie plamy z dywanu czy mebli też dość opornie schodzą, więc lepiej zapobiegać ich powstawaniu. Czym kierować się przy wyborze? Jaka powinna być kuweta dla psa? Opinie na jej temat warto sprawdzić przed zakupem. W ten sposób najszybciej się dowiesz, czy kuweta jest łatwa w czyszczeniu, a to przecież jedna z najważniejszych rzeczy. W ten sposób możesz też się sporo dowiedzieć na temat jakości ich wykonania i tego, czy psy chętnie do niej podchodziły i jak się zachowywały. Jeśli zdecydujesz się na wariant z trawą, pomożesz szczeniakom płynnie przejść od korzystania z kuwety do załatwiania swoich potrzeb na zewnątrz, podczas spacerów. Ważna jest też jej wielkość – psy też chcą się załatwiać wygodnie i bezproblemowo, bo w innym przypadku mogą się zestresować i nabawić się poważnych problemów z załatwianiem swoich potrzeb w przyszłości. Poza tym jeśli taka kuweta będzie za mała to pies po prostu nie będzie z niej korzystał i znajdzie sobie inne, bardziej – w jego mniemaniu – odpowiednie miejsce do tego typu spraw. W ten sposób nie tylko wydasz pieniądze niepotrzebnie, ale też nadal będziesz borykać się z problemem czystości.

Widoki:
      pixel