Kuwety dla kotów, toalety i łopatki

ilość znalezionych towarów: 69

Kuwety dla kota, toalety i łopatki

Kuweta dla kota jest niezbędnym elementem wyposażenia domu, w którym mieszka mruczek. Należy dopasować ją do wieku zwierzęcia i jego wielkości. Jeśli jesteś szczęśliwym właścicielem małego kociątka, najlepsza będzie tania kuweta dla kota od 4 tygodnia życia. W 6 tygodniu powinna zostać wymieniona na większą, dlatego nie warto inwestować dużych pieniędzy w pierwszą toaletę. Kocia kuweta może się szybko okazać za mała.

Rozwój technologiczny pomaga właścicielom kotów, utrzymać porządek i ładny zapach w mieszkaniu. Koty to zwierzęta bardzo czyste, jednak zdarza się, że wydzielają ciężkie do zniesienia zapachy lub roznoszą żwirek na łapkach. Pomocne mogą okazać się akcesoria do kuwet. Jednym z nich jest filtr węglowy, który zatrzymuje nieprzyjemne zapachy wewnątrz kuwety. Działają aż do trzech miesięcy, w zależności od modelu. Ten niewielki gadżet sprawi, że toaleta dla kota szybko przestanie Ci się kojarzyć z nieprzyjemną wonią

Kocia kuweta powinna stać w miejscu ustronnym i intymnym – koty potrzebują dużo spokoju podczas załatwiania potrzeb fizjologicznych. Kuweta nie może także znajdować się w pobliżu legowiska i miski z jedzeniem. Swoją rolę świetnie spełnia kuweta kryta. Tego typu kuwety dla kotów lepiej zatrzymują nieprzyjemne zapachy i pozwalają zachować czystość w mieszkaniu.

Kuwety nie powinny stać np. w przedpokoju, czyli miejscu, w którym zwykle panuje największy ruch, wszyscy domownicy przemieszczają się między pomieszczeniami. Przedpokój to złe miejsce dla kuwet dla kota również ze względu na to, że pojawia się tam dużo nowych zapachów, chociażby przekraczających Twój próg gości. Takie miejsce to zaprzeczenie mało uczęszczanego i zacisznego zakątka, w jakim powinna znajdować się toaleta dla kota.

Kuwety dla kota nie warto umieszczać również w pobliżu telewizora, radia, pralki czy suszarki. Te wydające głośne i intensywne dźwięki sprzęty mogą skutecznie zniechęcić mruczka do korzystania z przygotowanej kociej kuwety. Toaleta dla kota nie powinna znajdować się również w ciągu komunikacyjnym. Oznacza to, że miejsce kuwet dla kotów nie jest np. na drodze między salonem a kuchnią, którą pokonujemy m.in. kilkanaście razy dziennie. Toaleta dla kota nie powinna być również umiejscowiona koło kuchni – głównie ze względów higienicznych i z powodu nieprzyjemnych zapachów, które często unoszą się z kociej kuwety.

Kocia kuweta pozwoli Ci na zachowanie w mieszkaniu tak ważnej higieny i czystości. Twój kot też będzie Ci za nią wdzięczny. Dla kotów jest bardzo ważne to, w jakich warunkach i gdzie będą załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne. Jako zwierzęta czyste, pragną jak najlepszych i najbardziej higienicznych warunków. Ich zapewnienie jest Twoim obowiązkiem i pozwoli Ci na czyste, pachnące mieszkanie, a także zadowolonego kota, który nie będzie zestresowany za każdym razem, gdy będzie musiał skorzystać z kuwety.

Jaka kuweta dla kota jest najlepsza?

Podział podstawowy kuwet obejmuje toaletę otwartą i zamkniętą. Kuweta otwarta ma kształt kwadratu lub prostokąta. Zwracaj uwagę na jej rozmiar – kot musi bez problemu się w niej mieścić. Przy kuwecie zamkniętej unikniesz wysypywania się żwirku i ciągłej konieczności sprzątania. Istotna jest także wysokość brzegu – niektóre kuwety są niskie, inne sięgają do 20 cm, przy czym jedna ze ścianek jest niższa, co ułatwia wchodzenie do środka. Kuwety dla kota tego typu są również łatwe w transporcie. Kuweta kryta świetnie się więc sprawdzi, gdy często podróżujesz wraz ze swoim pupilem.

Kuwety dla kota można również podzielić pod względem materiału, z jakiego zostały wykonane. Większość dostępnych na rynku kuwet dla kota wykonanych jest z tworzywa sztucznego. Czy taka kuweta będzie najlepsza dla Twojego kota? Kuweta z plastiku to bardzo dobre rozwiązanie. Kuwety dla kota z syntetycznego materiału nie pochłaniają nieprzyjemnych zapachów, są dostępne w atrakcyjnych cenach i łatwo utrzymać je w czystości.

Kolory tego rodzaju kociej kuwety można dobrać np. do wystroju mieszkania. Nieprzyjemne zapachy nie przenikają również w głąb ceramicznej kuwety dla kota. Taki rodzaj kuwet dla kotów jest pewnego rodzaju alternatywą. Ceramiczne kuwety dla kota są higieniczne i łatwe w czyszczeniu, nie są jednak tak popularne jak plastikowe kuwety dlakota. Kuweta ceramiczna jest dużo cięższa i narażona na rozbicie.

Jeśli dysponujesz małą powierzchnią, idealnie sprawdzi się kompaktowa narożna kuweta dla kota. Zajmuje mało miejsca, jest doskonała do ustawienia w kącie a przy tym wygodna dla zwierzęcia. Wykonana jest z plastiku w związku z czym łatwo utrzymać ją w porządku.

Najlepsza kuweta dla kota, który rozsypuje żwirek dookoła to toaleta zamknięta. Jest zabudowana, z zadaszeniem półotwartym lub pełnym. Kot dostaje się do niej przez zamontowane drzwiczki bądź wejściem od góry. Ich ogromną zaletą jest zatrzymywanie nieprzyjemnego zapachu w środku lub neutralizowanie go dzięki filtrom. Kuweta kryta dla kota jest bardzo praktyczna i wygodna, zarówno z perspektywy właściciela, jak i samego kota. Warto pamiętać, że kuweta kryta dla kota może w pierwszym kontakcie przestraszyć mruczka. W takim wypadku kuweta kryta dla kota powinna zostać otwarta od góry, tak by stopniowo przyzwyczajać zwierzaka do nowej toalety.

Oprócz zwykłych kuwet na rynku dostępne są także modele z podwójnym dnem. Jeśli zastanawiasz się jaka kuweta dla kota-czyściocha sprawdzi się najlepiej – rozważ kupno takiej, która w konstrukcji zawiera sito umożliwiające szybkie czyszczenie toalety. Najbardziej nowoczesna jest jednak toaleta samoczyszcząca. Posiada mechanizm, który dzięki grabkom sprzątającym przesypuje brudny żwirek do osobnego pojemnika. Brudy z kociej kuwety, dzięki temu, że znajdują się w osobnym pojemniku, mogą być bez trudu usunięte przez opiekuna kota.

Takie kuwety dla kota mają zwykle duże pojemniki. Warto jednak pamiętać o regularnym oczyszczaniu kuwet dla kota. Po pierwsze, magazynowane w środku kuwety dla kota odchody wydzielają oczywiście nieprzyjemne zapachy, ale również są niebezpieczne pod względem gromadzących się w pojemniku kociej kuwety bakterii.

Do stosowania w kuwetach otwartych polecany jest neutralizator w postaci proszku. Pochłania brzydki zapach, uwalniając przyjemny dla ludzi aromat. Wypróbuj także preparat przedłużający czystość żwirku i kuwety w postaci proszku lub sprayu. Niektóre rodzaje ułatwiają zbrylanie się żwirku, który znacznie szybciej można wyczyścić.

Do kuwety niezbędna jest łopatka dla kota, która dopasowana musi być do grubości żwirku. Dostępne są modele z oczkami małymi jak i dużymi. Najlepiej sprawdza się głęboka – jest wygodna w użyciu.

Wycieraczka do kuwety wpływa na zminimalizowanie rozsypywania żwirku przez zwierzę. Wykonana jest z szorstkiego materiału lub PCV. Przydaje się szczególnie przy kuwetach zakrytych.

Najlepsza kuweta dla kota to taka, która jest dopasowana do jego indywidualnych potrzeb i upodobań. Dopilnuj, by Twój kot mógł załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne w najlepszych dla niego warunkach. Nasz sklep internetowy jest w stanie zaoferować Ci kuwety dla kotów o najróżniejszych kształtach i wielkości. Skorzystaj z tego, by podjąć jak najlepszą decyzję, która całkowicie spełni wymagania Twoje i Twojego kota - każdy kot może mieć zupełnie inne wymagania dotyczące jego kuwety.

Kuweta dla kota małego i dużego

Dobieraj wielkość kuwety do wieku zwierzęcia. Musi mu być wygodnie. Zniechęcony brakiem możliwości poruszania się zacznie załatwiać potrzeby w miejscach niedozwolonych. Małe koty najlepiej czują się w kuwetach otwartych, do których mogą wejść bez problemu. Wysokość brzegów nie powinna przekraczać 7 cm.

Kuweta zakryta może być stosowana od 12 tygodnia życia. U zwierząt dorosłych lepiej sprawdza się zakryta kuweta dla kota. Cena jest trochę wyższa, ale znacznie wygodniejsza w utrzymaniu czystości. Jeśli jednak wybierzesz otwartą pamiętaj, że kot to niezwykle czyste zwierzę. Nie lubi korzystania z toalety, która jest brudna. Staraj się czyścić żwirek tak często, jak to możliwe. Na szczęście szeroki wybór akcesoriów pomocniczych znacznie skraca czas sprzątania.

Częste sprzątanie jest oczywiście również niezbędne ze względu na nieprzyjemne zapachy, które unoszą się znad kuwet dla kotów. Każdy właściciel domowego mruczka wie, że nieprzyjemne zapachy znad kociej kuwety potrafią uprzykrzyć życie. Właśnie dlatego należy dbać o czystość kociej kuwety regularnie i często – by uniknąć nieprzyjemnych zapachów i uprzyjemnić życie i swoje i kota. Kuwety dostępne dziś w sklepach na szczęście są bardzo łatwe w czyszczeniu, sprzątanie nie sprawi Ci więc najmniejszej trudności.

Najczęściej występujące rozmiary kuwety dla kota to: 27x37cm – mała, 37x47 cm – średnia, 54x45 cm – duża. Rozmiar kuwety zależy także od ilości kotów w domu. Jeśli toaleta dla kota ma być wykorzystywana przez kilka zwierząt - warto wybrać większą. Sprawdzi się także w momencie, kiedy niemożliwa jest bardzo częsta wymiana zużytego żwirku. Mniejsza jest najbardziej ekonomiczna, gdyż zmieści się do niej grubsza żwirkowa warstwa.

Uważnie wybierz też rodzaj żwirku. Przy małych kotach nie poleca się żwirków bentonitowych, które kocięta lubią zjadać. Najlepszy na początek jest żwirek drewniany, stopniowo mieszany z bentonitowym. Tylko odpowiednie połączenie kuwety i żwirku gwarantuje pełen sukces, czyli sytuację, w której kot szybko nauczy się korzystać z kuwety – w ten sposób nauka będzie łatwiejsza, szybsza i przyjemniejsza dla Twojego kota.

Małe kocięta często preferują toalety wykonane z plastiku, a dla zwierzęcia z nadwagą lub problemami ruchowymi wygodniejsza będzie niska kuweta dla kota. W ten sposób zadbasz o komfort Twojego kota – tak ważny przy załatwianiu kocich potrzeb fizjologicznych. Kuweta dla kota musi być dostosowana do potrzeb konkretnego kota ma ogromne znaczenie – jeśli kuweta nie zostanie dobrana właściwie, a korzystanie z niej będzie dla kota niewygodne lub utrudnione – kot nie będzie z niej korzystać i szybko poszuka sobie innego miejsca, co tylko zaszkodzi czystości Twojego mieszkania.

Sklep zoologiczny ZooArt oferuje szeroki wybór zwierzęcych toalet dostosowanych do każdej potrzeby pupila. Dostępne są rodzaje zamknięte i otwarte, w różnych wielkościach, kolorach i kształtach, a także szeroki wybór akcesoriów pomocniczych.

To nieprawda, że kocia kuweta musi być droga. Tanie kuwety dla kota też mogą doskonale pełnić swoją funkcję. Dlatego nigdy nie kieruj się ceną jako jedynym i głównym kryterium. Nie martw się też, że nie stać Cię na kuwetę dobrej jakości – taką znajdziesz w każdym przedziale cenowym. Zwracaj przede wszystkim uwagę na wygodę i komfort Twojego kota – to te czynniki są decydujące przy wyborze.

Artykuły z naszego bloga

Jak nauczyć kota korzystać z kuwety? Jak nauczyć kota korzystać z kuwety?
Jak oduczyć kota sikania w domu? Poznaj przyczyny takiego zachowania Jak oduczyć kota sikania w domu? Poznaj przyczyny takiego zachowania
Jak oduczyć psa spania w łóżku – poradnik behawiorysty Jaka kuweta dla kota będzie najlepsza? Odpowiadamy!
pixel