Żwirek bentonitowy dla kota

ilość znalezionych towarów: 101

Żwirek bentonitowy dla kota – rodzaje i zastosowanie

Koty uchodzą za zwierzęta, które szczególnie zwracają uwagę na swoją higienę. Kocia toaleta to miejsce, które przede wszystkim wymaga utrzymania w należytej czystości. Niektóre mruczki nie skorzystają ponownie z kuwety, w której znajdują się już nieczystości, dlatego dbaj o ich regularne usuwanie. Jednym z nieodłącznych elementów kociej kuwety jest żwirek. Każdy właściciel kota załatwiającego się do kuwety stoi przed wyborem odpowiedniego rodzaju podłoża. Które wybrać? Bentonitowe, silikonowe czy może drewniane? Asortyment jest ogromny, a wybór niełatwy.

Po co kotu żwirek? Niektórzy koci opiekunowie twierdzą, że piasek równie dobrze spełnia swoją funkcję, jednak ma on zasadniczą wadę – nie pochłania zapachów. Może też powodować bałagan wokół kociej toalety, a także roznosić się na kocich łapkach po całym domu. Specjalne żwirki do kuwet redukują nieprzyjemną woń oraz pozwalają na usuwanie jedynie zużytej części, a nie całej zawartości kociej kuwety. Niektóre żwirki wzbogacone są dodatkowo w substancje zapachowe, które z powodzeniem maskują nieprzyjemny zapach z kuwety. W celu zachowania większej higieny możesz również zakupić żwirek ze składnikami antybakteryjnymi.

W ofercie ZooArt znajdziesz żwirek bentonitowy, który jest jednym z najpopularniejszych podłoży do kuwet. Może być stosowany zarówno dla kotów krótko-, jak i długowłosych. Oferujemy żwirki w opakowaniach o różnej wielkości. W asortymencie znajdziesz zarówno podłoża bezzapachowe, jak i zapachowe. Możesz wybrać spośród aromatów takich jak cytrusowy, zielonej herbaty czy pudru dla dzieci.

Bentonitowe żwirki do kuwety – charakterystyka

Żwirek dla kota bentonitowy to jeden z najbardziej rozpowszechnionych i najpopularniejszych podłoży do kuwet. Bentonit jest substancją naturalną, pochodzenia skalnego, która kolorem i wyglądem przypomina drobny żwir. W kontakcie z wodą żwirek bentonitowy zbryla się w grudki. Charakteryzuje się dobrą absorpcją wody i przykrych zapachów, dzięki czemu zyskuje wielu zwolenników.

Żwirki bentonitowe różnią się między sobą grubością i właściwościami. Najczęściej spotykane są żwirki o drobnym uziarnieniu, jednak niektóre bentonitowe granulki są dość grube. Coraz bardziej popularne są żwirki bentonitowe perfumowane oraz antybakteryjne. Można je spotkać w wielu zapachach: lawendowym, leśnym, cytrusowym czy morskim.

Oferujemy podłoża wzbogacone nano srebrem. Jest ono naturalnym antybiotykiem, a jego jony działają permanentnie. Nano srebro wykazuje działanie antyseptyczne i dezynfekujące. Właściwości antybakteryjne żwirków bentonitowych chronią przed namnażaniem się bakterii, grzybów czy drobnoustrojów.

W naszym asortymencie znajdziesz niejeden żwirek dla kota długowłosego. Granulki nie przyczepiają się do sierści, dzięki czemu zwierzę nie roznosi ich po mieszkaniu. Taki wybór ułatwi Ci utrzymanie nienagannego porządku w okolicach kuwety, oraz w całym mieszkaniu.

Wady i zalety bentonitowego żwirku

Opinie kocich opiekunów są zróżnicowane – niektórzy go kochają, inni – wręcz przeciwnie. Koty z reguły dobrze reagują na ten rodzaj żwirku, jednak niektóre mruczki preferują inne podłoże. Jakie są wady i zalety żwirków bentonitowych i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Ze względu na mnogość zalet, wielu właścicieli kotów decyduje się na bentonitowy żwirek. Cena jest niewątpliwie jedną z zalet tego typu podłoża do kuwety. Żwirki te są łatwo dostępne, a ich cena jest bardzo przystępna. Sprawdzą się więc świetnie, jeśli posiadasz więcej niż jednego kota, gdyż zakup podłoża nie zrujnuje portfela.

Kolejną pozytywną cechą tego typu żwirku są dobre właściwości zbrylające. Dzięki temu żwirek łatwo się sprząta i jest wydajny. Podłoże bentonitowe charakteryzuje się też dobrym pochłanianiem zapachów. Dodatkowo dostępne są żwirki zapachowe, które skutecznie maskują zapachy z kuwety. Pamiętaj jednak, że nie wszystkie koty chętnie korzystają z intensywnie pachnącego podłoża. Najpierw wymieszaj zapachowy żwirek z tym, który był dotychczasowo używany i sprawdź reakcję zwierzęcia. Jeśli mruczek nie polubi lawendowego czy morskiego zapachu podłoża, z naszej oferty wybierz inny, spośród mnóstwa propozycji o neutralnej woni.

Oprócz ogromu zalet żwirki bentonitowe mają również wady. Żwirku bentonitowego nie wolno wyrzucać do toalety, bo grozi to jej zapchaniem. Bentonitowe podłoże w kontakcie z wodą tworzy coś w rodzaju cementu, warto o tym pamiętać, jeśli trzymasz kuwetę w łazience, gdyż ciężko jest go usunąć z płytek. Podłoże bentonitowe nie jest również polecane dla kociąt. W przypadku połknięcia go może spowodować problemy trawienne. Przy zakupie weź pod uwagę wygodę czyszczenia kociej toalety, ale co najważniejsze komfort i zadowolenie swojego mruczka.

Poznaj bogatą ofertę żwirków bentonitowych

W ZooArt wiemy, że koty mają zróżnicowane upodobania, dlatego zadbaliśmy o dostępność różnorodnych produktów w asortymencie. Wybierzesz spośród wielu żwirków bentonitowych, które są delikatne dla kocich łapek. Nie powodują dyskomfortu, nie podrażniają poduszek łap.

Pamiętamy również o Twojej wygodzie. Dostępny w naszym asortymencie żwirek dla kota doskonale się zbryla, czyli po kontakcie z cieczą tworzy grudki. Dzięki temu z łatwością pozbędziesz się nieczystości z kociej toalety. W tym celu wykorzystasz wygodną łopatkę. Szybkie usunięcie zwartych bryłek sprawi, że pozostały w kuwecie żwirek na dłużej zachowa świeżość.

Dostępne w naszym asortymencie żwirki nie przyklejają się do dna kociej toalety. Dzięki temu będzie Ci łatwiej wymienić podłoże, a od czasu do czasu w razie potrzeby bez trudu wyczyścisz precyzyjnie kuwetę.

Wysokiej jakości podłoże bentonitowe nie pyli, co zapewnia komfort podczas wymiany zawartości kuwety. Żwirek świetnie pochłania i redukuje nieprzyjemne zapachy. Nie musisz wybierać zapachowych podłoży, jeśli Twój kot za nimi nie przepada. Żwirek o neutralnym zapachu również ograniczy przykrą woń. Jeśli chcesz sprawdzić, czy mruczkowi przypadnie do gustu lawendowy lub morski zapach podłoża, wybierz produkt w mniejszym opakowaniu, na przykład 5 l. Kiedy będziesz już wiedzieć, z jakiego żwirku zwierzę chętnie korzysta, zdecyduj się na większy worek. W naszym asortymencie znajdziesz podłoża w opakowaniach o pojemności nawet 25 l – zapas takiego produktu wystarczy Ci, żeby wielokrotnie wymienić całą zawartość kuwety.

Zapoznaj się z naszym bogatym asortymentem podłoży bentonitowych i wybierz żwirek, który zapewni kotu wygodę, a Tobie ułatwi sprzątanie kociej toalety.

Artykuły z naszego bloga

Wyprawka dla kota od A do Z Wyprawka dla kota od A do Z
Jak nauczyć kota korzystać z kuwety? Jak nauczyć kota korzystać z kuwety?
Jak pozbyć się zapachu kociego moczu? 3 skuteczne sposoby Jak pozbyć się zapachu kociego moczu? 3 skuteczne sposoby
pixel