Obroże na pchły i kleszcze dla kota

ilość znalezionych towarów: 36

Widoczna ochrona Twojego kota

Kleszcze to całkowicie realne zagrożenie nie tylko dla ludzi, ale też dla kotów i psów. Okres, w którym najłatwiej przynieść je ze spaceru wcale nie jest krótki, gdyż insekty są „aktywne” od wiosny do późnej jesieni. Zagrożenie jest na tyle duże, że bardzo niemądrze jest je ignorować. Twój kot jest narażony na podstępny atak kleszczy, gdy tylko wyjdzie z domu. Ale ryzyko wiąże się ze spotkaniem nie tylko ich.

Pchły i pasożyty również stanowią poważne zagrożenie dla zwierząt i mogą być wszędzie. Nawet w Twoim ogrodzie. Nie możesz z czystym sumieniem powiedzieć, że Twoje najbliższe otoczenie – ogród, ulubiony park lub nawet zwyczajny niewielki skwerek, nie jest miejscem bytowania pcheł i kleszczy. One natychmiast, gdy tylko wyczują okazję, spróbują zaatakować Twojego czworonoga. Obroża dla kota na pchły może temu zapobiec.

Nie lekceważ zagrożeń związanych z pasożytami. Twój kot, podobnie zresztą jak wiele psów czy innych zwierząt niekoniecznie udomowionych, nie tylko będzie się drapał i miał problem higieniczny. Jego zdrowie i życie będzie realnie narażone na wiele niebezpieczeństw. Kot pozbawiony odpowiedniej ochrony tak naprawdę nigdy nie może czuć się w pełni bezpiecznie. Taką ochronę może dać mu specjalna obroża dla kota na kleszcze i pchły. Zawarte w tego typu produktach związki działają odstraszająco na pasożyty. Mogą też zabić wszystko, co pasożytuje na Twoim kocie. Nie uczynią jednak krzywdy Twojemu zwierzakowi. Dobra obroża przeciw pchłom dla kota jest dla niego całkowicie bezpieczna.

Dlaczego należy unikać kleszczy? Gdy ukąsi on kota, może dojść do przeniesienia z insekta patogenów wywołujących groźne choroby u zwierzaka. Istnieje duże prawdopodobieństwo zachorowania m.in. na boreliozę czy anaplazmozę. Jeśli Twój kot często spaceruje samodzielnie, koniecznie po powrocie sprawdź jego futro. W grubej sierści na pierwszy rzut oka czasem trudno zobaczyć kleszcza. Nie przyjmuj za pewnik, że kto go usunie samodzielnie, podczas wylizywania futerka. Gdy insekt ukąsi kota, zwierzak może sobie nie poradzić z jego wyciągnięciem. Jeśli zauważysz kleszcza u swojego pupila, szybko mu pomóż. W tym przypadku czas naprawdę ma znaczenie.

Nie chcesz, by Twój kot zachorował. Nie chcesz czekać z nim w kolejce u lekarza weterynarii, bo znasz przyjemniejsze sposoby spędzania czasu. Chcesz cieszyć się zdrowym, szczęśliwym kotem i bez obaw wypuszczać czworonoga na spacer? Pozwoli Ci na to obroża przeciwko kleszczom dla kota. Uchroni Twojego zwierzaka przed atakiem tych podstępnych, roznoszących choroby stworzeń. Wiele produktów działa także przeciwko innym pasożytom. Załóż kotu specjalną obrożę, a będziesz mógł bawić się z nim i głaskać go bez żadnych obaw o jego lub swoje zdrowie.

Obroża dla kota na kleszcze i pchły – zapewnij kotu najlepszą ochronę

Każdy kot zasługuje na ochronę przed pasożytami. Pasożyty są nośnikami naprawdę wielu problemów. Nie tylko dla czworonoga, którego dotknęły, ale też dla całego otoczenia, które się z nim styka. Ochroń Twój dom przed ich wpływem i nie pozwól pasożytom zagrozić zdrowiu Twojego zwierzaka. Obroża na kleszcze dla kota będzie tu idealną pomocą.

W ofercie ZooArt znajdziesz obroże dla kotów dorosłych i małych kociąt. Pamiętaj, że to bardzo ważne, byś kupił obrożę dostosowaną do wieku Twojego czworonoga. Obroża na pchły dla kota dorosłego nie nadaje się dla kociaka i może mu zaszkodzić. Wybór masz naprawdę duży. Często kupowane przez opiekunów obroże Foresto, Beaphar czy Frexin to zaledwie początek listy.

Zarówno obroża na kleszcze dla kota, jak i przeciwko innym pasożytom, mają podobne działanie. Są nasączone specjalnymi preparatami, które odstraszają insekty i zniechęcają je do przebywania w otoczeniu czworonoga. Czas działania produktu różni się w zależności od producenta. Często jednak założona obroża będzie tworzyła skuteczną barierę ochronną nawet przez 3 miesiące. Warto dodać, że wiele produktów, nie tylko zmniejszających ryzyko ugryzienia kleszcza, ale też pcheł, przeznaczona jest nie tylko dla kotów, ale też psów. Możesz więc zabezpieczyć tym samym produktem wszystkie domowe pupile.

Najlepsza obroża przeciw pchłom i kleszczom to taka obroża, która jest dla nich bezwzględna, ale nie robi żadnej krzywdy Twojemu kotu. Dlatego tak dobrze sprawdzają się naturalne olejki eteryczne. Zabójcze i odstraszające dla pasożytów, Twojemu kotu będą najzupełniej obojętne. Ciekawym produktem są także ultradźwiękowe środki. Przeszkadzają pasożytom, ale nie stanowią zagrożenia ani dla zwierząt, ani dla ludzi. Ich ciągłe działanie odstrasza nie tylko kleszcze, ale też  zmniejsza ryzyko rozwoju koloni pcheł. Lekkie urządzenie możesz przymocować do obroży. Uaktywnione działa kilka miesięcy.

Przed inwazją pcheł możesz zabezpieczyć swojego kota jeszcze specjalnymi kroplami na pchły i kleszcze dla kota stosowanymi bezpośrednio na skórę. Również zamówisz je w sklepie ZooArt. Działanie takiego produktu jest jednaka krótsze niż obroży.

Najlepsza obroża na kleszcze dla kota – czyli jaka? Podejmij dobrą decyzję

Obroża przeciwpchelna dla kota to absolutna podstawa higieny i profilaktyki zdrowotnej. Musisz zadbać o zdrowie swojego pupila. To przecież zdecydowanie najważniejsza wartość. Zainwestuj w dobre produkty przeciw kleszczom i pchłom, a w zamian zyskasz zwierzaka wolnego od pasożytów, czyli pupila najzupełniej zdrowego. Po odpowiednim założeniu obroży przedmiot nie będzie mu przeszkadzać w normalnym funkcjonowaniu. Jaki produkt wybrać? Jaka powinna być obroża dla kota przeciw kleszczom, żeby jak najlepiej spełniała swoją funkcję?

Przede wszystkim musi być dopasowana do Twojego kota. Obróżka przeznaczona dla kociąt niekoniecznie musi się sprawdzić w przypadku kotów dorosłych. Podobna sytuacja występuje w odwrocie – jest nawet groźniejsza, bo kociakom może zaszkodzić obroża niedostosowana do ich wieku i maleńkiego rozmiaru. Wiek i rozmiar kota jest zdecydowanie najważniejszym kryterium, którym powinieneś się kierować. Jak poprawnie dopasować obrożę przeciw pasożytom? To wcale nie takie trudne. Po wyciągnięciu produktu z opakowania dostosuj go do obwodu szyi zwierzęcia. Pamiętaj o nadwyżce ok. 1-2 cm (tak, abyś umiał wsunąć palec pod pasek). Nadmiar obroży odetnij.

Nie kieruj się ceną jako głównym kryterium wyboru obroży. Najdroższa wcale nie musi być najlepsza. Dużo lepszym pomysłem jest sprawdzenie opinii w internecie. Każdy chce skutecznie walczyć z pasożytami. Ludzie chętnie dzielą się sposobami na ich skuteczne zwalczanie i przekazują sobie opinie na temat różnych produktów. Co najczęściej wybierają klienci ZooArt? Preparaty marki Foresto to zdecydowanie faworyt opiekunów zaopatrujących się w sklepie.

Artykuły z naszego bloga

Kleszcz u kota – objawy i pierwsza pomoc. Jak chronić futrzaka? Kleszcz u kota – objawy i pierwsza pomoc. Jak chronić futrzaka?
Wypuszczanie kota na dwór – jak zadbać o jego bezpieczeństwo? Wypuszczanie kota na dwór – jak zadbać o jego bezpieczeństwo?
Obroże na kleszcze – bezpieczna wycieczka z czworonogiem Obroże na kleszcze – bezpieczna wycieczka z czworonogiem
Główny Inspektorat Weterynarii
pixel