Karma dla psa seniora

ilość znalezionych towarów: 276

Karma dla psa seniora – bo senior zasługuje na to, co najlepsze

Życie z psem jest pełne radości i miłości. Dobrze traktowany i żywiony pies ma szansę dożyć z Tobą później starości. To bardzo wymagający etap życia psa, bo towarzyszą mu choroby, czy inne problemy natury zdrowotnej, na przykład osłabione zęby, stawy, czy zmiana gospodarki hormonalnej, która skutkuje nagłym przybieraniem lub traceniem na wadze. Dlatego na tym etapie życia tak ważna jest karma dla psa. Senior może dzięki niej cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Dobór pokarmu dla starszych psów jest szczególnie istotny. Bez względu, czy jesteś szczęśliwym posiadaczem przedstawiciela małych ras, czy też dużych ras, zadbanie o swojego pupila powinno być dla Ciebie priorytetem.

Zapewnij psu najlepszą opiekę dzięki odpowiedniemu odżywianiu. Pomoże Ci w tym karma dla seniora, psa na pewno ucieszy fakt, że otrzymuje karmę dostosowaną do swoich potrzeb – na przykład o miękkiej i delikatnej fakturze, która nie zaszkodzi zębom starszych psów.

Przyjmuje się, że psa można określić mianem starszego po ukończeniu 7. roku życia i to właśnie wtedy w codziennym jadłospisie powinna pojawić się specjalna karma dla psa seniora. Pamiętaj jednak, że proces starzenia przebiega u każdego zwierzęcia nieco inaczej, a wpływ na niego ma między innymi rasa.

Powszechnie wiadomo, że psy małych ras starzeją się wolniej. Duże rasy szybciej dojrzewają i również szybciej się starzeją. To sprawia, że ich potrzeby są różne. Produkty dostępne w tej kategorii są przeznaczone dla psich seniorów z różnymi problemami, więc bez trudu znajdziesz pokarm, dzięki któremu zadbasz o zdrowie starszego pieska niezależnie od tego, czy na Twojej kanapie odpoczywa drobny Yorkshire terrier, czy leży duży owczarek niemiecki.

Dobra karma dla psa seniora – czyli jaka?

Opieka nad psem seniorem wymaga czasu i dużych pokładów troskliwości. Ważna jest też dieta, bo Twój staruszek ma już zupełnie inne potrzeby żywieniowe niż wtedy, gdy był młodszy i pełen wigoru. Dobra karma dla psa seniora pozwala mu zaspokoić potrzeby żywieniowe, a także zadbać o stan jego zdrowia. Profilaktyka zdrowotna jest zawsze bardzo ważna, szczególnie gdy pies jest już starszy.

Dobrym wyborem jest karma mokra dla psa seniora, bo jest miękka i nie rani zębów ani dziąseł. A one mogą na starość stać się słabsze. Jedzenie nie powinno kojarzyć się psu z bólem, bo może to powodować niechęć do jedzenia i spadek wagi. Należy na to uważać, tym bardziej że starsze psy są znacznie słabsze, a brak apatytu i apatia może drastycznie wpłynąć na ich stan zdrowia.

Mokra karma dla starszych psów jest dostępna w wielu wersjach smakowych. Kurczak, indyk, jagnięcina – to tylko część z dostępnych wariantów. Duża różnorodność pozwoli Ci szybko znaleźć pokarm, który okaże się smaczny nawet dla najbardziej wybrednego zwierzęcia. Psy starsze – podobnie jak zwierzęta młodsze – potrafią szybko znudzić się pożywieniem. Jeśli w Twoim domu występuje ten problem, wybieraj spośród opakowań o mniejszej zawartości. Mokra karma dla psa seniora jest dostępna w nie tylko w dużych puszkach, lecz także w formie pasztecików. Okażą się lepsze dla wybrednych piesków, ale też dla małych ras, w przypadku których otwarta puszka o pojemności 800 g musiałaby za długo stać w lodówce, nim zostanie do końca zjedzona.

Miękka karma dla psa seniora zadba o jego delikatne podniebienie, jednak do wyboru masz nie tylko karmy mokre i miękkie. Jeśli Twój staruszek ma zdrowe zęby, nadal możesz podawać mu karmy suche, które dadzą mu nie tylko wartości odżywcze, ale też duże pokłady energii. Dostępne są w różnych wariantach smakowych, byś mógł dopasować karmę do gustu Twojego psa – smaczna karma szybciej zniknie z miski, a pies będzie bardziej zadowolony.

Sucha karma dla starszych psów – podobnie jak mokra – jest dostępna w opakowaniach różnej wielkości. Znajdziesz opakowania mniejsze niż 400 g – dobrze sprawdzą się dla małych piesków oraz do skontrolowania, czy wybrany smak odpowiada psiemu seniorowi.

Karma dla psa – senior liczy na Twój wybór

Podeszły wiek to wymagający okres zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego psa. Nie możesz zatrzymać czasu, jednak możesz sprawić, że bardzo długo będzie cieszył się zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Jedną z najważniejszych kwestii jest jego dieta. Pamiętaj, że każdego psa należy traktować indywidualnie. Nie inaczej jest w przypadku starszych psów wszystkich ras. Jak wybrać odpowiednie pożywienie? To pytanie pojawia się zarówno w stosunku do ras dużych, jak i tych najmniejszych.

Najlepsza karma dla psa seniora to taka, która zaspokaja jego potrzeby żywieniowe w stu procentach – psi staruszkowie mają swoje konkretne potrzeby, które muszą być zaspokojone. Karma dla psa seniora powinna także uwzględniać ewentualne dolegliwości psa. Jeśli Twój pupil ma problemy z poruszaniem się, najlepsza dla niego będzie karma na stawy, dzięki niej jego stawy będą nieco lepiej odżywione, a problemy z poruszaniem się mogą ustąpić. Zmniejszy się także ból, który Twój pies może odczuwać.

W przypadku problemów ze stawami warto szukać karm z dużą zawartością kwasów omega-3, które są też niezbędne dla dobrego stanu skóry i sierści. Glukozamina i chondroityna to kolejne składniki, które odpowiadają za utrzymanie kości i stawów w odpowiedniej kondycji. Psy starsze mogą mieć problem z pogorszeniem kondycji sierści – w tym przypadku przyda się pokarm wzbogacony kwasami Omega-6.

Karma dla psa seniora może być pomocą nie tylko dla chorych stawów, lecz także w przypadku problemów ze zdrowiem jamy ustnej. Skład takiego pokarmu został skomponowany w taki sposób, żeby ograniczać powstawanie kamienia nazębnego. Karmy przeznaczone do rozwiązywania problemów stomatologicznych są zazwyczaj produktami weterynaryjnymi. Przed rozpoczęciem podawania skonsultuj się więc z weterynarzem, który określi, czy wybrany pokarm – choć pomoże na zęby – nie przyczyni się do pogłębienia innego problemu występującego u psiego seniora.

Karma dla psa seniora może wspomagać odchudzanie. Zdarza się, że starsze zwierzęta przybierają na wadze, co wynika między innymi z ograniczonej aktywności. Jeśli konieczność zredukowania masy ciała występuje u Twojego zwierzęcia, przyda Ci się karma dla psa seniora o zredukowanej zawartości kalorii i niewielkiej ilości tłuszczu. Pokarm przeznaczony do redukowania wagi może oczywiście jednocześnie przyczyniać się do polepszenia między innymi stanu skóry i kondycji sierści. Karma dla starszych psów powinna zawierać odpowiednie proporcje kwasów tłuszczowych – to właśnie one wpływają na skórę i sierść, a jednocześnie dbają o odporność organizmu.

Jeśli interesuje Cię sucha karma dla psa seniora, opinie na jej temat, znajdziesz w Internecie. Dobrym pomysłem jest także skonsultowanie się lekarzem weterynarii. W ten sposób wybierzesz taką, która nie wpłynie negatywnie na zdrowie Twojego pupila. Zawsze zwracaj uwagę na skład i kaloryczność. Suche karmy należą do tych najbardziej kalorycznych, dlatego należy uważać na podawaną ilość.

Pamiętaj, żeby starsze zwierzę zawsze miało dostęp do świeżej wody. To szczególnie ważne, jeśli karmisz seniora przede wszystkim suchym pokarmem. Psy starsze zmagają się ze zmniejszeniem tempa metabolizmu, a to prowadzi do przyrostu tkanki tłuszczowej względem mięśniowej. Konsekwencją jest odwodnienie organizmu, ponieważ tkanka tłuszczowa gorzej niż mięśniowa magazynuje wodę. Postaraj się więc, żeby w diecie znajdowała się mokra karma dla starszych psów, zwłaszcza jeśli zauważasz, że zwierzę mniej chętnie niż kiedyś pije wodę.

Karma dla psów starszych to ważny wybór, który odpowiednio dostosowany pozwoli Ci dłużej cieszyć się zdrowiem i aktywnością Twojego pupila. Właściwie dobrany pokarm łagodzi objawy chorób, a czasem wspiera nawet terapię lekową. Wysokiej jakości karma sprawia, że psy starsze wciąż cieszą się energią, ich stawy są chronione, a sierść nadal pięknie się prezentuje.

pixel