Podłoża kokosowe do terrarium

ilość znalezionych towarów: 4

Podłoża kokosowe dla gadów i płazów

Podłoże kokosowe stanowi doskonałą ściółkę higieniczną dla zwierząt. Polecane jest głównie dla właścicieli zwierząt zamieszkujących terrarium – zapewnia najlepsze warunki hodowlane dla gadów, płazów i owadów. Sprawdzi się w terrarium mokrym i suchym, tworząc odpowiednie środowisko wodno-powietrzne. Porowata struktura podłoża kokosowego doskonale wchłania wilgoć, a mokre włókna uwalniają parę wodną w odpowiednim stopniu. Zarówno chipsy kokosowe, jak i torf kokosowy sprawdzają się w insektariach, terrariach wilgotnych, średnio wilgotnych i suchych.

Podłoża kokosowe doskonale nadają się także jako żwirek higieniczny dla innych zwierząt domowych. Możesz zastosować je w kuwecie dla fretek, kotów czy gryzoni. Włóknista struktura umożliwia zwierzętom budowę norek i kryjówek. Jeśli planujesz zakup naturalnego podłoża dla zwierzęcia – zdecyduj się na kokosowe podłoże.

W ofercie sklepu ZooArt.com.pl znajdziesz wysokiej jakości podłoże kokosowe do terrarium i kuwet w dużych i mniejszych opakowaniach. Produkty dostępne są w formie torfu, chipsów i włókien – wybierz odpowiedni rodzaj, dostosowany do potrzeb konkretnego gatunku zwierzęcia.

 

Jakie podłoże kokosowe najlepiej sprawdzi się w terrarium?

Kokosowe podłoża mają różne zastosowania – wybierz więc odpowiedni rodzaj do gatunku i potrzeb swojego podopiecznego. Włókno kokosowe do terrarium jest najbardziej uniwersalnym rodzajem ściółki. Nadaje się u niemal każdego gatunku zwierzęcia. Dzięki swojej strukturze stanowi doskonały budulec gniazd. Występuje w formie włókien długich lub o długości 1-3 cm.

Torf kokosowy jest bardzo drobny, podobny w strukturze do torfu naturalnego. Jest jednak lżejszy, ma mocniejszą strukturę i nie tworzy błotnej nawierzchni. Doskonale sprawdza się w terrariach dla pająków. Chipsy kokosowe to z kolei dość grube wiórki z miękiszu i łupin orzecha kokosowego. Nadaje się do terrarium dla jaszczurek, ale także do kuwety dla kota. Podłoże dostępne jest w kilku rozmiarach. pH ściółki wynosi 6,5 (obojętne), jest przewiewne i długo utrzymuje wilgoć.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając podłoże kokosowe do terrarium?

W naszym sklepie internetowym z łatwością znajdziesz odpowiednie dla zwierzęcia podłoże kokosowe. Cena produktów jest atrakcyjna, nawet przy dużych pojemnościach. Podłoża dostępne są w różnych frakcjach – włóknistych, miałkich, grubych i mieszanych – dostosowanych do potrzeb pupila. Mają postać skompresowanych bloków i brykietów. Rozprężają się w połączeniu z wodą, dzięki czemu szybko uzyskują pełną objętość. Podłoża sypkie dostępne są w balotach lub torbach.

Podłoża kokosowe to doskonała ściółka do terrarium i dla zwierząt domowych. Pochłaniają nieprzyjemne zapachy i wilgoć, są lekkie i przewiewne. Dzięki stałej strukturze ulegają powolnemu rozkładowi. Mają neutralny zapach i zabarwienie, nie wymagają specjalistycznej utylizacji. Zapewniają odpowiedni mikroklimat w terrariach gadów, płazów i owadów. Nie zawierają w składzie chemicznych nawozów, a dzięki termicznej sterylizacji pozbawione są pasożytów i bakterii. Przy odpowiedniej wentylacji terrarium nie istnieje zagrożenie pojawienia się pleśni i grzybów na ściółce.

    pixel