Drzwiczki dla psów i rampy

ilość znalezionych towarów: 8

Drzwiczki i rampy dla psów

Jeśli masz w swoim domu czworonożnego przyjaciela, pewnie już dawno skompletowałeś dla niego większość niezbędnych akcesoriów. Karma, miski, posłanie, zestaw do pielęgnacji sierści – to najpotrzebniejsze przedmioty, które pomagają ci odpowiednio dbać o pupila. Są jednak sprzęty, o których nie myśli się w pierwszej kolejności, a mogą być bardzo przydatne zarówno w Twoim życiu, jak i w życiu Twojego czworonożnego pupila. To drzwiczki dla psów i rampy.

Rampa dla psa okazuje się przydatna w momencie, kiedy bagażnik samochodowy znajduje się wysoko, czyniąc wejście do pojazdu trudną do pokonania przeszkodą. Jest to szczególnie problematyczne dla psów starszych i chorych oraz małych i słabych. Są zdane na ludzką pomoc, co może być kłopotliwe dla posiadaczy psów dużych i olbrzymich. Rampa umożliwi Twojemu czworonogowi bezproblemowe wejście do bagażnika lub w inne wysoko położone miejsca. Dzięki podestowi stawy i szkielet nie będą nadmiernie obciążone. Doskonale sprawdzi się także u młodych psów w fazie wzrostu.

Drzwiczki dla psa sprawdzą się u właścicieli domu z ogrodem, gdzie zwierzę może wyjść na powietrze w każdej chwili. To gadżet, który daje swobodę zarówno zwierzętom, jak i Tobie – nie musisz otwierać drzwi za każdym razem, kiedy pies chce wyjść i wejść. Przydają się szczególnie wtedy, kiedy jesteś posiadaczem większej gromady zwierząt, które chcą korzystać z uroków podwórka w różnych momentach dnia. Klapka dla psa jest niezwykle popularna w USA i w wielu krajach w Europie.

W sklepie zoologicznym ZooArt znajdziesz drzwiczki dla psów i rampy znanych producentów, które ułatwią życie zarówno Tobie, jak i Twojemu pupilowi. Wszystkie produkty wykonane są z wysokiej jakości materiałów i są bezpieczne dla zwierząt.

  Jaka rampa i drzwiczki dla psa sprawdzą się u Twojego pupila?

  W ofercie sklepu ZooArt znajdziesz rampy dla większego, ale też dla mniejszego psa. Produkty są dostępne w różnych długościach, co zależy od potrzeb zwierzęcia. Podest dla psa może być stosowany zarówno jako rampa do bagażnika w samochodzie, jak i na schody i jako ułatwienie wejścia do legowiska. Wykonany jest z wytrzymałego materiału, odpornego na ciężar zwierzęcia. Posiada delikatne stopnie, które zapewniają bezpieczne wchodzenie i schodzenie, bez zagrożenia ześlizgnięcia się.

  Wejście dla psa w drzwiach dostępne jest w dwóch opcjach otwierania i zamykania. Drzwiczki dla psów mechaniczne otwierają się manualnie. Przejście w obie strony jest łatwe dla zwierzęcia. Drzwiczki są odporne na warunki atmosferyczne. Można je zamknąć za pomocą zasuwanej klapy. Innym rozwiązaniem jest magnetyczne wejście dla psa otwierane magnesem, który znajduje się na obroży zwierzęcia. Dzięki temu przez automatyczne drzwi dla psa przejdzie jedynie czworonóg, który nosi swój „klucz”. Nieproszeni goście nie dostaną się więc do środka.

  Dobrej jakości drzwiczki dla psów zabezpieczone są zamkiem bezpieczeństwa, którym można zamknąć przejście. Część modeli wyposażona jest w szczoteczki, dzięki czemu przejście zwierząt jest ciche. Niektóre drzwiczki umożliwiają ruch tylko w jedną stronę. W ten sposób możesz na przykład umożliwić psu wejście do domu, ale zapobiec jego niekontrolowanemu wyjściu. Ponadto, drzwiczki są szczelne i nie powodują ucieczki ciepła z wnętrza domu. Czasami wejście dla psa ma formę drzwiczek wahadłowych, wykonanych z grubej folii. Drzwiczki wahadłowe dla psa zapewnią komfort cieplny wewnątrz i umożliwią swobodny ruch każdego psa w dowolnym kierunku.

  Drzwiczki i rampa dla psa – na co zwrócić uwagę?

  Zwracaj uwagę na to, z jakiego materiału wykonane są drzwiczki i rampa. Dobrej jakości wejście dla psa w znacznym stopniu ułatwi montaż i posłuży Ci przez długi czas. Drzwi muszą otwierać się lekko przy zachowaniu odpowiedniej szczelności, dzięki której zatrzymasz ciepło w domu, unikniesz przeciągów i wejścia intruzów. Sprawdź więc, czy wybierany system ma dodatkowe funkcje, które gwarantują szczelność – na przykład w razie silnego wiatru albo intensywnych opadów deszczu.

  Przy wyborze klapki dla psa najważniejszy jest ich rozmiar, żeby zwierzę mogło przechodzić przez otwór bez problemu. Zmierz dokładnie pupila, zwracając uwagę na szerokość i wysokość czworonoga. Nie mierz jednak wysokości z głową, a jedynie do rozmiaru w kłębie – pies, przechodząc przez drzwiczki, może swobodnie schylić głowę. Nie wybieraj też drzwiczek bardzo szerokich – wystarczają takie na szerokość samego psa. To jest istotne zwłaszcza w przypadku, gdy interesują Cię drzwiczki dla dużego psa. W ofercie sklepu znajdziesz zarówno takie modele, jak i przeznaczone dla małych ras.

  Kupując rampę, zwróć uwagę, czy jest wystarczająco wytrzymała i stabilna dla Twojego pupila. Nie będziesz miał problemu z wyborem rampy, jeśli jesteś posiadaczem psa rasy miniaturowej. Jeśli jednak w Twoim domu mieszka osobnik rasy olbrzymiej, rampa musi być wykonana z dobrej jakości materiału, aby nie złamała się pod ciężarem pupila. Każdy produkt ma swoje maksymalne obciążenie – weź je pod uwagę podczas zakupu. Zwróć uwagę, czy kładka dla psa zabezpieczona jest antypoślizgową nakładką, która uniemożliwi zsunięcie się zwierzaka podczas wchodzenia lub schodzenia.

  Komu przydadzą się drzwiczki i rampy dla psów?

  Z oczywistych względów nie w każdej sytuacji wejście dla psa w drzwiach jest koniecznością. Jeżeli mieszkasz w bloku, nie musisz korzystać z takiej opcji. To jednak wygodne rozwiązanie w przypadku domów z podwórkiem. W ten sposób możesz zostawić psa na dworze, gdy pogoda temu sprzyja, a on sam chce pobawić się na świeżym powietrzu. Dobrze dopasowane drzwiczki dla psa pozwolą mu szybko wrócić do środka, gdy zacznie padać deszcz albo doskwierać upał. W ten sposób zwierzę ma dostęp do wszystkich miejsc w domu, co przekłada się na jego komfort. Ty zaś masz pewność, że klapka dla psa nie jest widoczna od frontu, zaś dojście do niej zostało zabezpieczone dodatkową furtką.

  Inaczej sprawa wygląda, gdy w grę wchodzi kładka dla psa. Wiele czworonogów wraz z wiekiem zaczyna mieć trudności z poruszaniem się. Oczywiście najprostszym rozwiązaniem, jeśli chcesz podsadzić psa na przykład do samochodu albo położyć na łóżku, jest wzięcie go na ręce. To nie jest jednak zawsze możliwe. W przypadku dużych, ciężkich czworonogów podniesienie nie będzie takie proste, zwłaszcza gdy pies nie jest do niego przyzwyczajony i wpadnie w panikę, próbując się wyszarpnąć. Niekiedy nawet małe psy nie chcą dać się podnieść z uwagi na ból stawów i mięśni, który towarzyszy dotykowi. W takiej sytuacji lepiej sprawdzi się rampa dla psa zamontowana w odpowiednim miejscu.

  Jeśli szukasz rozwiązania mobilnego, bo na przykład dużo podróżujesz, możesz wybrać składany podest dla psa. Taki model nadaje się do przewożenia w samochodzie. Sprawdzi się jednak nie tylko dla psów starszych. To doskonałe rozwiązanie również dla zwierząt, które akurat są w fazie wzrostu albo intensywnie trenują, a Ty nie chcesz dodatkowo obciążać ich stawów. Taka rampa dla psa do samochodu sprawdzi się też podczas okresu rekonwalescencji po zabiegach, zwłaszcza ortopedycznych, a także podczas powrotu do zdrowia po urazach ścięgien czy stawów.

  Używanie rampy dla psów ma również działania profilaktyczne dla zdrowia pupila. Jeśli zwierzę korzysta z podestu, wtedy jego stawy i mięśnie są chronione przed urazami. Duże psy nie będą już więcej skakały z dużej wysokości (co jest szczególnie niebezpieczne przy twardym podłożu). Natomiast małe czworonogi będą miały duże ułatwienie podczas wchodzenia i schodzenia do auta.

  Jak zamontować drzwiczki automatyczne dla psów?

  Montaż drzwiczek dla psów nie jest trudny, ale wymaga odpowiednich narzędzi. Jeśli chcesz szybko i bezproblemowo je zamocować, przygotuj przede wszystkim odpowiedni zestaw narzędzi. Wśród nich nie powinno zabraknąć piły elektrycznej, śrubokręta krzyżaka, wiertarki, długopisu i miarki. Dokładny montaż to nie tylko umiejętności, ale też dopasowanie drzwiczek do konkretnego psa, czyli jego wysokości. Pamiętaj, że dół drzwiczek ma sięgać mniej więcej klatki piersiowej czworonoga, dlatego dopasuj je do tej wysokości.

  Zwierzę musi mieć możliwość swobodnego wychodzenia i wchodzenia, dlatego zapamiętaj kolejność wykonywanych przez czworonoga ruchów. Na początku pies przekłada głowę, następnie przednie łapy i tułów, a na samym końcu tylne łapy. Jeśli to wszystko dokładnie przeanalizujesz, zmierz drzwiczki i nanieś wymiary na drzwiach. Za pomocą piły wytnij otwór, a następnie przymocuj drzwiczki wedle wskazówek umieszczonych na opakowaniu.

  Jak oswoić psa z drzwiczkami?

  Jeśli zamontujesz nawet najlepsze drzwiczki dla psa, Twój czworonóg może nie chcieć z nich korzystać. Twoim zadaniem jest oswojenie go z nowym wyjściem, tak, aby zrozumiał, że jest to dla niego udogodnienie. Jak to zrobić? Pokaż psu drzwiczki i pomóż mu przez nie przejść. Jeśli Twój pupil jest zbyt strachliwy, zostaw na noc drzwiczki otwarte i niezabezpieczone klapką. Ten sposób powinien zadziałać. Alternatywnie warto zastosować inny trik. Po przejściu przez psa na drugą stronę drzwiczek daj mu jakiś smakołyk. Pies będzie kojarzył drzwiczki z nagrodą, czyli z czymś dobrym.

  Rampy i drzwiczki dla psów – zalety korzystania

  Drzwiczki dla psów są niezastąpionym akcesorium dla psa, który biega po podwórzu. Zwierzę cały czas ma możliwość wchodzenia i wychodzenia na zewnątrz, a Ty w tym czasie zajmujesz się swoimi sprawami – zwierzę staje się niezależne. Istotna dla wielu osób może okazać się także kwestia ciepła, które ucieka z domu przy ciągłym otwieraniu drzwi. Drzwiczki niwelują ten problem. Co więcej, drzwi wejściowe do domu nie są podrapane przez psa, który chce wyjść z domu lub wrócić ze spaceru.

  Z kolei rampa dla psów jest niezwykle lekka i łatwa w użytkowaniu. Możesz zabierać ją ze sobą, szczególnie wtedy, gdy ma składaną konstrukcję. Rampa odciąża kręgosłup psa, ale i Twój. Nie musisz więcej dźwigać swojego pupila podczas wsadzania go do samochodu, czy na łóżko.

  Drzwiczki dla psów i rampy ułatwiają życie właścicielom psów i ich pupilom. W wielu sytuacjach codziennych, jak i na wyjazdach, zwierzę czuje się bezpiecznie i komfortowo. Duży wybór takich akcesoriów w naszym sklepie to gwarancja szybkiego i najlepszego wyboru dopasowanego do swoich potrzeb. Dobierz odpowiedni kształt, rozmiar i kolor drzwiczek oraz rampy. Po kilku użyciach zobaczysz, jak bardzo praktyczne są to przedmioty i że warto z nich korzystać.

  pixel