Preparat uspokajający dla psa

ilość znalezionych towarów: 58

Stres u psów

Jedną z naturalnych reakcji organizmu jest stres. Nie dotyczy on jednak tylko ludzi – odczuwają go również zwierzęta. Dopóki nie przekracza on pewnej granicy, jest łatwy do opanowania, zarówno u człowieka, jak i u pupili. Działa wówczas mobilizująco, stymuluje organizm do działania, jednak jeśli jest długotrwały – obniża poziom zadowolenia z życia, zmniejsza odporność oraz sprzyja rozwijaniu się chorób. Wizyta u weterynarza, Sylwester lub burza to tylko kilka momentów w życiu czworonoga, które mogą wywołać w nim lęk i sprawić, że będzie się denerwować. Psy w różny sposób reagują na stres – kulą się w kącie, nerwowo szczekają, a nawet podgryzają swoje kończyny.

Jeśli w życiu Twojego zwierzęcia pojawiła się nerwowa sytuacja, postaraj się go uspokoić bliskim kontaktem, przytuleniem i zabawą. Stwórz dla niego swoisty azyl – miejsce, do którego zawsze będzie mógł się udać, gdy poczuje się zaniepokojony. Bodźcem, który może negatywnie wpłynąć na psiaka, jest nie tylko sylwestrowy hałas, ale także burza z głośnymi grzmotami. Warto więc przyzwyczaić psa, że głośne dźwięki nie zawsze stanowią zagrożenie i jest to element codziennego życia. Jeśli to nie pomoże, wypróbuj naturalne preparaty, np. tabletki uspokajające dla psa na bazie roślin i ziół, które łagodnie wyciszą roztrzęsionego zwierzaka.

Preparaty uspokajające dla psów

Wszelkiego rodzaju środki uspokajające dla psa mają ściśle opracowany skład, przeszły wymagane testy oraz posiadają wymagane certyfikaty. Dzięki temu zyskujesz pewność, że wybierając tę metodę wytłumienia negatywnych emocji w psie, zdrowie psa się nie pogorszy. Tabletki uspokajające dla zwierzaków składają się głównie z ziół takich jak rumianek, kozłek lekarski oraz nasion i owoców oleistych.

Wszystkie preparaty uspokajające, które posiadamy w ofercie naszego sklepu, są w pełni bezpieczne dla zwierząt i przygotowane z myślą o nich. Możesz je zastosować w stresujących dla psa sytuacjach takich jak: podróż, burze, przeprowadzka do nowego miejsca. Ponadto łagodzą one niepokój i agresję.

Środki uspokajające dla psa oraz pomoc w walce z nadmierną agresją, będą szczególnie istotne w przypadku ras typowo agresywnych. Pamiętaj, że stosowane preparaty nie rozwiążą każdego problemu. Bardzo ważne są wszelkiego rodzaju warsztaty behawioralne, które pomogą Twojemu psu pokonać lęki i stres, a tym samym nie będzie go cechowała agresja.

Preparat uspokajający świetnie sprawdzi się również w przypadku podróży. Jeśli Twój pies panicznie boi się jazdy samochodem lub innym środkiem transportu, warto zdecydować się na podanie środków mających działanie uspokajające. Dla psa podróż stanie się wtedy komfortowa, a Ty nie będziesz musiał dodatkowo martwić się o jego samopoczucie

Czy burze muszą być czasem grozy?

Psy na burzę mogą reagować bardzo różnie. Jest to uwarunkowane ich temperamentem, wiekiem czy problemem leżącym w ich behawioryzmie. Niektóre osobniki nie odczuwają żadnego lęku. Inne natomiast mogą dostawać silnych ataków paniki. Oprócz tego, że sam pies jest narażony na zrobienie sobie krzywdy, przykre jest samo obserwowanie tego stanu.

Zwróć uwagę na to, jak zachowuje się Twój pies podczas burzy czy innych zmian atmosferycznych. Jeśli zaobserwujesz niepokojące zachowania czy lęki, sięgnij po dobrze skomponowane preparaty uspokajające. Dzięki podaniu psu wybranego środka przed prognozowaną zmianą pogody, związaną z wyładowaniami atmosferycznymi, zniesie on ten czas spokojnie, bez żadnego lęku czy strachu.

Jaki lek uspokajający dla psa działa najlepiej?

Środki na bazie naturalnych składników są bardzo bezpieczne dla psiego organizmu. Występują głównie w postaci tabletek, kropli i proszków.

Feromony DAP to syntetyczny lek uspokajający dla psa dający poczucie bezpieczeństwa oraz dodający odwagi w nowych sytuacjach. Wydzielają one substancje zapachowe podobne do tych, które powstają naturalnie u zwierząt. Mają formę sprayu, obroży, dyfuzora lub kropel.

Syropy zmniejszają nadpobudliwość, jednak nie działają odurzająco. Zawierają w składzie witaminy z grupy B oraz tryptofan, oraz melatoninę. Tryptofan jest aminokwasem, który mózg, podczas procesu swojego działania, przekształca w serotoninę, czyli tzw. hormon szczęścia. Takie syropy można podawać bezpośrednio do pyska bądź zmieszać w misce z wodą.

Tabletki antystresowe dla psa zmniejszają objawy lękowe, odprężają, poprawiają sen, wpływają na funkcjonowanie układu nerwowego, a to wszystko dzięki składnikom aktywnym – L-tryptofanowi, melatoninie, GABA. Tabletki możesz podawać z ręki lub zmieszać z pokarmem.

Substancje naturalne pod różnymi postaciami to m.in. kocimiętka, chmiel, waleriana. Poprawiają nastrój, działają relaksacyjne oraz obniżają stany lękowe. Właśnie takie składniki mogą zawierać w sobie obroże uspokajające, które dzięki temu będą działać długo i stosunkowo szybko dadzą pożądany efekt.

Jeśli wiesz, że psa czeka sytuacja, która może wywołać u niego stres, podawaj środek na uspokojenie już na kilka dni przed wydarzeniem. Nie zapominaj jednak, że przed podaniem zwierzakowi substancji, powinieneś skonsultować to działanie ze specjalistą – nawet jeśli to naturalne medykamenty. Weterynarz podpowie Ci też jakie tabletki uspokajające dla psa będą najlepsze.

Na co zwracać uwagę wybierając tabletki antystresowe dla psa?

Zwracaj szczególną uwagę na składniki znajdujące się w preparatach uspokajających. Najskuteczniejsza jest alfa-kazozepina i L-tryptofan. Alfa-kazozepina działa na zwierzęta na podobnej zasadzie jak mleko na noworodka, wycisza i redukuje stres. L-tryptofan jest w organizmie przekształcany w serotoninę, która niweluje poczucie lęku, kontroluje sen i niepokój.

W naszej ofercie posiadamy również produkty adaptacyjne, które działają łagodząco i uspokajająco. Zapewniają psu poczucie bezpieczeństwa, które może być na przykład utracone w wyniku przeprowadzki. Jeśli Twój psiak boryka się z problemem załatwiania potrzeb fizjologicznych w nowym miejscu albo niszczy przedmioty napotykane na swojej drodze, pomyśl nad zakupem tego rodzaju produktu. Ponadto produkt adaptacyjny pomoże opanować i obniżyć stres Twojego zwierzaka w przypadku wizyty u weterynarza, pojawienia się nowego domownika, czy w przypadku szczeniąt – odłączenia od psiej mamy.

Środki o przeznaczeniu adaptacyjnym mogą być stosowane w każdym wieku, także u szczeniąt. Są w pełni bezpieczne i na pewno pomogą Tobie i Twojemu psu w stresujących momentach.

Zadbaj również o stan psychiczny zwierzęcia, szukając behawiorysty. Stosowanie preparatów uspokajających może wtedy stanowić terapię uzupełniającą podczas szkoleń behawiorystycznych. Specjalista poradzi sobie także ze zwierzętami adoptowanymi, które są bardzo zlęknione i mogą przysporzyć wiele trudności i kłopotów wychowawczych.

Artykuły z naszego bloga

Pies boi się burzy. Dowiedz się, jak mu pomóc Pies boi się burzy. Dowiedz się, jak mu pomóc
Strachliwy pies – jak pomóc mu oswoić lęk? Strachliwy pies – jak pomóc mu oswoić lęk?
pixel