Drapak dla kota

ilość znalezionych towarów: 87

Nawyk drapania mebli – drapak dla kota to dobre rozwiązanie

Większość właścicieli kotów spotkała się z problem drapania przez zwierzę mebli. Kocie drapanie nie jest, wbrew pozorom, wyrazem złośliwości, ale wynika z wielu różnych czynników. Co sprawia, że koty chętnie drapią meble i czy kocie drapaki mogą temu zaradzić?

Nawyk drapania ma, jak już wspomniano różne przyczyny wynikające z tego, że kot jest po prostu kotem. Drapiąc mebel, kot stara się przede wszystkim zaznaczyć swój teren. W ten sposób zostawia sygnały wizualne i zapachowe innym przedstawicielom swojego gatunku. Takie zachowanie pozwala też łatwo naostrzyć lub spiłować pazury.

Innym powodem drapania ulubionej kanapy właściciela może być potrzeba okazania emocji. Zauważ, w jakich okolicznościach Twój kot zaczyna niszczyć pazurami mebel. Takie zachowanie może się wiązać z radością, na przykład w porze karmienia. Może też pomagać kotu odreagować stres. Kot może się zestresować z naprawdę wielu powodów – zbyt dużo gości, za duży hałas, przeprowadzka, nowy domownik, dzieci przeszkadzające mu w odpoczynku, inne zwierzęta domowe, rozłąka z opiekunem – lista powodów kociego stresu jest bardzo długa. Drapaki pozwolą im na odstresowanie się w naturalny sposób, który nie zniszczy Twoich rzeczy.

To również jedyny moment, kiedy kot może wyciągnąć swoje giętkie ciało i poczuć się w pełni naturalnie. Ciasne mieszkanie pozbawione występujących naturalnie przeszkód nie zapewnia kotu wystarczającej dawki ćwiczeń. Nic dziwnego, że jego mięśnie potrzebują takiej „gimnastyki”. Kojarzysz to uczucie kiedy przeciągasz się zaraz po przebudzeniu? Tak właśnie czuje się Twój ulubieniec.

Koty poprzez drapanie różnych powierzchni usuwają również martwe części pazurków i znaczą meble feromonami, które znajdują się na spodniej części łapek. Drapak dla kota jest idealnym sposobem, który pozwoli mu rozładować te naturalne instynkty. Drapaki dla kotów to niezbędne elementy wyposażenia mieszkania, w którym mieszkają mruczki – szczególnie te, które nie mają możliwości przebywania na otwartej przestrzeni.

Drapaki dla kotów to idealny pomysł, który pozwoli Ci cieszyć się ukochanymi meblami, a zwierzakowi zapewni zabawę na miarę jego potrzeb. Koniec z nadprogramowymi wydatkami na naprawy domowych akcesoriów! Drapak dla kota zaspokoi jego potrzeby w sposób bezpieczny dla Twoich mebli i sprawi, że ani kot, ani Ty nie będziecie czuli się sfrustrowani. Kot będzie miał swoje miejsce do drapania, a Ty będziesz mógł się cieszyć meblami bez śladów kocich pazurów.

Jaki drapak dla kota?

Na rynku znajdziesz wiele rodzajów drapaków – od niewielkich, kartonowych konstrukcji po piętrowe drzewka z wbudowanym legowiskiem. Wybór w dużej mierze będzie zależał od przyzwyczajeń i preferencji Twojego kota. To właśnie Ty wiesz najlepiej, co ucieszy Twojego pupila. Drapak dla małego kota powinien być dostosowany do jego wielkości. W końcu maluch musi mieć radość ze wspinania się i jednocześnie pole do zabawy. Jeśli jest bardzo ruchliwy, możesz wybrać drapak podwieszany, który stanie się dodatkową atrakcją dla ulubieńca. Wizja długiej zabawy przy ruszającym się drapaku ma pozwalać kotu wyładować nadmiar energii. Kot szybko się zmęczy i pójdzie spać, zapominając, że miał ostrzyć pazury o Twoją komodę.

Drapaki dla dużych kotów nie różnią się wiele od tych, dla małych. W przypadku kota dorosłego świetnym rozwiązaniem będą większe drapaki. Sprawdzą się też takie, które mają funkcję legowiska. Legowisko, z którego mogą bezpiecznie obserwować całe pomieszczenia stanie się dla nich azylem, w którym mogą się schować po intensywnej zabawie.

Jeśli Twój kot ma kilka dodatkowych kilogramów, umieść drapak na podłodze. Dzięki temu kot będzie miał do niego łatwy dostęp i kanapa już nie będzie dla niego interesująca. Drapaki dla dużych kotów to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla kotów dużych ras, ale także dla kotów z nadwagą. Są stabilniejsze i koty będą się czuły dużo pewniej, gdy będą mogły z nich korzystać bez żadnych problemów i dodatkowych utrudnień, które wynikają z ich rozmiaru.

Drapaki dla kotów powinny być również solidne i stabilne. Drapaki nie mogą w żaden sposób się ruszać czy przemieszczać. Zakup drapaka poprzedź więc testem stabilności. Jeśli drapaki dla kota będą chybotliwe, kot szybko zniechęci się i nie będzie chciał z nich korzystać. A przecież kupując drapak, masz na myśli coś zupełnie innego. Drapaki dla kota mają za zadanie zajęcie mruczka i odciągnięcie jego uwagi od mebli i innych sprzętów domowych.

Stabilne powinny szczególnie być pionowe drapaki dla kota. Przewrócenie się takiego elementu może się źle skończyć nie tylko dla kota, ale również ucierpią drapaki dla kotów oraz domowe sprzęty stojących wokół nich. Drapaki poziome, leżące również powinny być stabilne – przesuwające się drapaki dla kota zniechęcą do działania każdego, nawet najbardziej zdeterminowanego mruczka.

Do wyboru są nie tylko różne wielkości drapaków, ale także ich materiał oraz kolory. Nie musisz się martwić, czy taka zabawka będzie pasować do Twojego wnętrza. Szeroka gama barw sprawia, że drapak może być nie tylko miejscem codziennych podbojów Twojego czworonoga. To również ciekawa dekoracja dla Ciebie.

Kocie drapaki mogą prezentować się naprawdę interesująco – to one są w stanie sprawić, że Twój dom będzie wyglądać nowocześnie i przytulnie, a także pokaże, że dbasz o potrzeby swojego kota równie mocno, jak o wystrój wnętrza. W ten sposób bardzo dobrze połączysz przyjemne z pożytecznym – zaspokoisz naturalną potrzebę drapania Twojego kota i ozdobisz swój dom.

Na rynku możesz znaleźć różnego rodzaju drapaki dla kotów. Do najpopularniejszych należą drapaki sizalowe, drapaki drewniane i drapaki tekturowe. Drapaki dla kota z sizalu są niezwykle trwałe i zapewnią kociakowi zajęcie na wiele dni. Drapaki dla kotów drewniane pozwolą mruczkowi ostrzyć pazurki na naturalnej powierzchni. Drapaki dla kotów z kartonu to świetny sposób na niskobudżetowe drapaki dla kotów.

Drapak – dla kota cena nie gra roli

Na co koniecznie musisz zwrócić uwagę podczas wyboru idealnego drapaka? Przede wszystkim na jego wykonanie i miejsce, gdzie powinien stanąć. Zastanów się, jakie przedmioty najczęściej niszczy Twój kot. Będzie to wystarczającą wskazówką. Jeśli kot najczęściej drapie drzwi w przedpokoju, to pójdź za jego instynktem i postaw drapak w pobliżu tych drzwi. W końcu drapak ma stać się przedmiotem codziennego użytku dla Twojego zwierzaka.

Już najtańsze drapaki dla kotów posiadają podstawowe funkcje. Jeśli Twój ulubieniec wykazuje cechy minimalisty, będą dla niego najlepszym rozwiązaniem. Są prosto wykonane i nie zabierają dużo miejsca. Tanie drapaki dla kota to również dobry pomysł, jeśli chcesz sprawdzić, czy taka zabawka spodoba się Twojemu domowemu drapieżcy. Nie wszystkie koty lubią wszystkie rodzaje drapaków tak samo. Dobrze to najpierw przetestować.

Pamiętaj jednak, że większa liczba funkcji drapaka sprawi, że stanie się on nie tylko przestrzenią do zabawy dla kota, ale także do odpoczynku. To sprawi, że kot będzie miał dla siebie kawałek własnej przestrzeni – miejsce prawdziwie jego, w którym będzie mógł pobyć sam ze sobą, odpocząć, zrelaksować się i zadbać o własne, zupełnie naturalne potrzeby – bo przecież kocie drapanie jest bardzo naturalnym odruchem, które mają wszystkie koty.

Jeśli Twój kot jest mały, warto już teraz wybrać dla niego odpowiedni drapak. Im szybciej nauczysz go korzystania z zabawki, tym mniej ucierpią Twoje ulubione meble. Najlepszy drapak dla kota to w końcu taki, z którego kot chce korzystać i robi to naprawdę często. Dlatego wdróż naukę korzystania z niego jak najszybciej. Nie martw się jednak – nauka nie należy do najtrudniejszych, koty są bardzo inteligentne i szybko zaczynają rozumieć, do czego tak naprawdę służy drapak. Im też łatwiej ostrzyc pazurki na przedmiocie, który został do tego stworzony, zamiast na meblach.

Wybierając drapak dla kota, warto również zwrócić uwagę na wielkość drapaka. Pamiętaj – nie ma czegoś takiego jak zbyt duże drapaki dla kota. Drapak może być tak duży, jaki tylko pomieści Twoje mieszkanie. Oczywiście to lekka przesada, ale prawda jest taka, że im większy drapak dla kota, tym kot szczęśliwszy.

Mały drapak dla kota może zniechęcić mruczka do korzystania z niego – a przecież nie chcesz kupić drapaka dla kota po to, by ten nadal bardziej był zainteresowany obdrapywaniem mebli. Wybierając drapaki dla kotów, weź pod uwagę zarówno rozmiar powierzchni do drapania, jak i rozmiar całej konstrukcji. Możesz znaleźć drapak dla kota, który niemal cały będzie powierzchnią do drapania.

Masz małe mieszkanie i chcesz kupić drapak dla dużego kota? Na niewielkich przestrzeniach świetnym wyborem będzie wysoki drapak dla kota. Drapak pionowy może ciągnąć się od podłogi aż do samego sufitu i stanowić nie lada gratkę dla każdego zwinnego mruczka. Jeśli chcesz więc zapewnić swojemu kociakowi nie tylko możliwość zaspokojenia naturalnych potrzeb, ale również dużą dawkę dobrej zabawy, postaw na solidny drapak dla kota – duży i wysoki. Twój kot będzie szczęśliwy, a Ty w końcu spokojny o swoje ukochane meble. W końcu tak naprawdę drapaki dla kota to prawdziwe wybawienie dla kocich opiekunów!

Drapaki dla kotów powinny mieć również wygodne półki do wspinania się i hamaki lub budki do wypoczynku i leniwego leżenia. Zwróć więc na to uwagę, kupując drapak dla kota, który mieszka razem z Tobą. Kupno za małego drapaka sprawi, że kotu będzie niewygodnie, przez to drapak dla kota będzie stał nieużywany.

Artykuły z naszego bloga

Jak nauczyć kota korzystać z drapaka? Jak nauczyć kota korzystać z drapaka?
Jak wybierać drapaki dla kotów. 5 złotych zasad! Jak wybierać drapaki dla kotów. 5 złotych zasad!
Co zrobić, żeby kot nie drapał kanapy? Kot testuje designerski drapak Co zrobić, żeby kot nie drapał kanapy? Kot testuje designerski drapak
pixel