Podłoża kukurydziane, drewniane, wiórowe

ilość znalezionych towarów: 14

Podłoża kukurydziane, drewniane, wiórowe do terrarium

Podłoże kukurydziane i wiórki drewniane to element niezbędny przy hodowli zwierząt żyjących na terenach suchych i wilgotnych. Gady i płazy wymagają do prawidłowego funkcjonowania konkretnego mikroklimatu. Środowisko i otoczenie mają ogromny wpływ na samopoczucie i zdrowie zwierząt, dlatego wyposażając terrarium szczególną uwagę zwróć na dobór odpowiedniej ściółki.

Kompletując wyprawkę dla zwierzęcia egzotycznego, żyjącego w środowisku suchym lub wilgotnym, zaopatrz się w ściółkę wiórkową i podłoże kukurydziane. Nasz sklep posiada w ofercie produkty najwyższej jakości, które spełnią potrzeby płazów i gadów pustynnych, półpustynnych, stepowych, wilgotnych i tropikalnych. Podłoża dostępne są w opakowaniach o mniejszej i większej gramaturze.

 

Podłoże kukurydziane w terrarium – najlepsza ściółka do suchego mikroklimatu

Podłoże kukurydziane to ściółka naturalna, stworzona z kolb kukurydzianych, często stosowana przez hodowców zwierząt egzotycznych. Jest niezwykle chłonna, neutralizuje nieprzyjemne zapachy, nie przykleja się do łap i długo zachowuje świeżość. Po zjedzeniu przez zwierzęta nie przykleja się do jelit i jest łatwo wydalana z organizmu. Ponadto, podłoże kukurydziane do terrarium nie pyli się, dzięki czemu nie podrażnia układu oddechowego i oczu.

Podłoże wiórkowe, drewniane doskonale nadaje się to terrariów suchych, które odtwarzają środowisko stepowe, pustynne i półpustynne. Sprawdzi się w terrarium agamy brodatej, żółwia stepowego i innych gatunków zwierząt, żyjących naturalnie na suchych terenach. Jest bardzo higieniczna, łatwo znaleźć i usunąć z niej zanieczyszczenia. Jest także bezpieczna dla zwierzęcia – po zjedzeniu zostaje szybko wydalona. Podłoże wiórkowe nie nadaje się do terrariów wilgotnych, gdyż łatwo nasiąka wodą i pleśnieje.

W ofercie sklepu znajdziesz także korę drzewną, idealną do terrariów wilgotnych. Wykonana jest z naturalnych, biodegradowalnych elementów drewna. Dobrze utrzymuje wilgoć, ma bezpieczny dla zwierząt kształt, a dzięki obróbce termicznej jest wolna od pasożytów i bakterii. Kształt kory zachęca zwierzęta do ruchu – kopania i budowania norek.

 

Podłoże kukurydziane – na co zwracać uwagę przy kupnie?

Podłoże kukurydziane w terrarium nadaje się dla zwierząt żyjących w terenach suchych – pustynnych, półpustynnych i stepowych. Dokładnie dobierz je do gatunku zwierzęcia – ściółka tego typu nie nadaje się do terrariów wilgotnych. Do terrarium tropikalnego lepiej wybrać podłoże z kory. Pamiętaj więc, aby ściółkę dobierać do indywidualnych potrzeb gadów i płazów.

Podłoża do terrariów różnią się w zależności od wymagań zwierząt. Tworzą konkretne klimaty, w różnym stopniu wchłaniają wilgoć. Ściółka piaszczysta krótko utrzymuje wodę, dlatego sprawdzi się u zwierząt żyjących na terenach suchych. Do terrarium pustynnego wybierz więc podłoże kukurydziane. Cena produktu jest atrakcyjna zarówno przy mniejszych, jak i większych gramaturach. Z kolei podłoże drewniane doskonale nadaje się do terrarium tropikalnego. Ściółka wpływa na samopoczucie zwierzęcia, jego rozwój i stan zdrowia, dlatego odpowiedni jej dobór ma kluczowe znaczenie przy hodowli zwierząt egzotycznych.

    pixel