Karma dla krabów

ilość znalezionych towarów: 2

Dobry pokarm dla kraba – jeden z filarów jego zdrowia

To rybki są najczęściej hodowane w akwariach. Coraz chętniej i częściej akwaryści zaczynają jednak hodowlę innych mieszkańców podwodnego świata – w akwariach coraz częściej mieszkają skorupiaki, w tym kraby.

Tę zmianę widać dobrze na rynku akwarystycznym, na którym karma dla krabów jest już powszechnie dostępna. To bardzo pozytywne zjawisko – dzięki temu łatwiej zadbać o właściwe warunki życia kraba. Karma dostarcza mu wszystkich potrzebnych do życia składników. Wpływa na jego zdrowie i samopoczucie.

Możesz sam tworzyć mieszanki odpowiednie dla kraba. Zaoszczędzisz jednak czas i zyskasz pewność, że krab je to, co powinien, gdy zaczniesz podawać mu gotowe mieszanki. Pokarm dla kraba dostępny na rynku zaspokaja wszystkie jego potrzeby.

Czym karmić kraba?

Wokół opieki nad krabami narosło wiele mitów. Jednym z najpopularniejszych głosi, że kraby są wielkim niebezpieczeństwem dla rybek, które po prostu pożerają. Większość gatunków krabów nie je żywych stworzeń, jeśli naprawdę nie przymiera głodem. Mit o krabiej agresji połączonej z kulinarnymi upodobnieniami mógł wziąć się z silnej terytorialności krabów.

Nie oznacza to jednak, że kraby będą zjadać istoty, które naruszą ich terytorium. To nadal padlinożercy, nie drapieżniki. Nie polują, korzystają z tego, co znajdą. Wzgardzą też jedzeniem dla ryb, bo to nie zaspokoi ich potrzeb. Potrzebna jest specjalna karma dla kraba. Krab zainteresuje się nią, gdy opadnie na dno.

Pokarm wieloskładnikowy może być traktowany jako karma podstawowa. Dostarczy krabowi wszystkich niezbędnych do życia składników. W naszym sklepie poza nimi znajdziesz też suplementy wapnia, elektrolitów i witamin, które dostarczą krabowi uzupełnić ich poziom. Tak ułożone menu sprawi, że jedzenie dla kraba będzie smaczne, zdrowe i pożywne.

Karma dla krabów – jak podjąć decyzję?

Coraz popularniejszymi mieszkańcami akwariów są właśnie kraby. Karma dla nich jest dzięki temu naprawdę łatwo dostępna. Znajdziesz ją też w naszym sklepie. Jak wybrać tę odpowiednią karmę i mieć pewność, że krab będzie zdrowy i zadowolony?

Najważniejsze są przede wszystkim potrzeby kraba, dlatego karma powinna być stworzona z myślą właśnie o nich. Krab wzgardzi rybią karmą. Nie będzie chciał jej w ogóle jeść, a przymuszony głodem, będzie robił to z niechęcią. Taka karma też nie dostarczy mu wszystkich niezbędnych do życia składników.

Wybieraj karmy wieloskładnikowe, które będą podstawą krabiej diety. Jeśli to konieczne, suplementuj wapno, elektrolity oraz witaminy. Możesz też sięgać po karmy jednoskładnikowe, ale te traktuj jako krabią przekąskę. Monotonna dieta nie dostarczy Twojemu krabowi wszystkich niezbędnych składników.

Widoki:
      pixel