Przysmaki dla psów

ilość znalezionych towarów: 639

Przysmaki dla psa to urozmaicenie diety, które jest źródłem dodatkowych wartości odżywczych. Są nieocenione w procesie szkolenia zwierzęcia. Przy zastosowaniu odpowiednich metod nauczenie zwierzęcia posłuszeństwa staje się znacznie prostsze. Przekąski są idealne w roli nagrody, zwłaszcza te smaczne i aromatyczne.

Właściciele psów często zastanawiają się, jakie przysmaki dla psa wybierać, żeby uzupełnić jego dietę w optymalną ilość zdrowych składników. Pamiętaj, że nie należy podawać im przekąsek przeznaczonych dla ludzi – jest to dla nich bardzo szkodliwe. Wybieraj zawsze specjalne przysmaki dla psaSklep internetowy ZooArt oferuje duży wybór smakołyków w postaci suchych kości, dropsów czy ciasteczek, które zadbają dodatkowo o jamę ustną i zęby pupila. 

Przekąski dla psa i podawanie ich czworonogowi niesie za sobą wiele korzyści. Po pierwsze, psiaki uwielbiają smakołyki (w końcu kto ich nie lubi?). Podając smaczki swojemu psu, zwyczajnie sprawiasz mu przyjemność i radość. Drugą korzyścią płynącą z psich przysmaków, jest budowanie pozytywnych relacji między właścicielem a czworonogiem. Okazuje się, że przysłowie „przez żołądek do serca” nie dotyczy wyłącznie ludzi. Odpowiednio dobrane przekąski to również dodatkowe źródło witamin i innych składników odżywczych.

Przysmaki dla psa to nie tylko te smakołyki, które specjalnie dla psiaków kupujemy w sklepie. To również kości, które od lat stanowią świetną przekąskę dla psów. Najbezpieczniejsze będą surowe kości wołowe. Pamiętaj jednak, by nigdy nie dawać psu kości poddanych obróbce termicznej, czyli np. pozostałości z pieczonego kurczaka. Takie kości są bardzo twarde, kruche oraz ostre i mogą uszkodzić przewód pokarmowy psiaka.

Najlepsze przysmaki dla psa – które wybrać?

Smakołyki dla psa produkowane są w różnych postaciach i smakach. Warto wypróbować kilka rodzajów i wybrać dla psa taki, który będzie dostarczał mu jak najwięcej zdrowych składników i przede wszystkim – będzie najsmaczniejszy.

Jak wybierać przekąski dla psa? Przysmaki powinny być przede wszystkim wybierane pod kątem składu. Tu powinieneś trzymać się zasad podobnych jak przy wybieraniu pełnowartościowej karmy dla psa. Przysmaki powinny mieć czysty skład bez dodatku zbędnych substancji chemicznych czy bezwartościowych polepszaczy.

Smakołyki dla psa możemy podzielić na dwie główne kategorie. Pierwsza to przysmaki treningowe. Podajemy je czworonogom podczas szkolenia – wtedy gdy poprawnie wykonają komendę. Dla psiaka taka nagroda to ogromna motywacja – pies uczy się, że jeśli wykona to, czego oczekuje od niego właściciel, dostanie coś pysznego. Pozytywna metoda szkoleniowa wspierana drobnymi przekąskami przynosi świetne efekty i jest przyjemnością zarówno dla psiaka, jak i dla właściciela.

Drugą grupą są większe smakołyki – takie, które zajmą psa na dłużej. Te przekąski nazywane są inaczej gryzakami. Mają za zadanie przede wszystkim zaspokoić silną potrzebę gryzienia, jaką mają w sobie psiaki – szczególnie te małe, którym mleczne zęby wymieniają się na stałe.

Jakie gryzaki będą najlepsze dla psa? Przysmaki, które mają zająć psiaka na dłużej, powinny być twarde – na tyle, by zwierzak nie poradził sobie z nimi w 5 minut. Świetnymi gryzakami są np. wędzone lub suszone elementy pochodzenia zwierzęcego. Są to np. uszy, ryjki, tchawice czy racice.

Ważnym typem przekąsek są również te dentystyczne. Smakołyki dentystyczne, zwane też stomatologicznymi, oprócz tego, że są twarde (a gryzienie twardych przekąsek już samo w sobie czyści psie uzębienie), są również wzbogacone o substancje, które pomagają w utrzymaniu higieny jamy ustnej psiaka. Są to często dodatki, które ograniczają mineralizację płytki nazębnej, co jednocześnie przyczynia się do zmniejszenia ryzyka powstawania kamienia.

Takie przekąski dostępne są w wielu rozmiarach, dzięki czemu nadają się zarówno dla psów dużych, jak i małych ras. Gryzaki stomatologiczne działają tym lepiej, im dłużej psiak je żuje, czyli im dłużej ma kontakt z aktywnymi substancjami w nim zawartymi. Pamiętaj jednak, że taki gryzak nie zastąpi szczotkowania zębów – powinien być jedynie dodatkiem wspomagającym dbanie o higienę psiaka.


Przysmaki mięsne to kawałki mięsa lub przysmaki, które w składzie zawierają większość części mięsnej. Dostarczają energii i mnóstwa wartości odżywczych. Występują w postaci niewielkich kawałków, które sprawdzają się podczas spacerów czy treningów szkoleniowych.

Wędzone lub suszone podroby występują w postaci małych kęsków w kształcie kostek lub wewnętrznych narządów króliczych, jagnięcych i wołowych. Są dobrym źródłem białka, wspomagają pielęgnację zębów oraz ścierają płytkę nazębną. Doskonale zaspokajają naturalną potrzebę gryzienia, a przy okazji są niskokaloryczne. Dobrze wpływają na układ pokarmowy. Najlepiej wybierać podroby zawierające jak najmniej konserwantów.

Warzywne i owocowe ciasteczka, chipsy i dropsy wzbogacą dietę zwierzęcia o dodatkowe składniki odżywcze. Są smaczną i stosunkowo mało kaloryczną przekąską między posiłkami.

Przekąski funkcjonalne to dodatek, którego zadaniem jest przede wszystkim wywieranie pozytywnego wpływu na zdrowie psa. Są robione z myślą o potrzebach szczeniaków, psów starszych, dla zwierząt o szczególnych wymaganiach pielęgnacyjnych sierści, zębów czy układu kostnego. Dostarczają niezbędnych tłuszczy, witamin i minerałów.

Podczas wybierania przekąsek dla czworonoga, zwróć uwagę na skład, wielkość i twardość. Unikaj produktów, które w składzie zawierają składniki wywołujące uczulenie czy alergię. Dobieraj wielkość kości czy ciastek do wielkości zwierzęcia. Kupując przysmak dla szczeniaka czy seniora wybieraj te miękkie i małe, żeby ich gryzienie nie stanowiło problemu.

Na co zwrócić uwagę wybierając przysmaki dla psa?

Każdy właściciel nieraz zastanawiał się, czy warto podawać psu przysmaki między posiłkami. Oczywiście – warto, należy jednak pamiętać o zachowaniu umiaru. Nie należy przekarmiać zwierzęcia i dbać o jego odpowiednią kondycję. Nawet najlepsze przysmaki dla psa podawane w zbyt dużej ilości lub zastępujące posiłek mogą wyrządzić ogromne szkody w organizmie pupila. Jedna lub dwie przekąski z pewnością nie zaszkodzą twojemu czworonogowi, a mogą dać pozytywny wpływ podczas treningu i pogłębić więź między zwierzęciem a właścicielem.

Wybierając smakołyki dla psa, warto zwrócić uwagę na wspomniane wcześniej przekąski funkcjonalne. To przekąski, które nie tylko smakują czworonogom, ale również dostarczają im cennych składników odżywczych i innych dodatków pozytywnie wpływających na funkcjonowanie całego organizmu. Możesz wybrać smakołyki wzbogacone o glukozaminę, które wspomogą pracę stawów, a także wspomogą leczenie w przypadku schorzeń z nimi związanych (te wyjątkowo częste są u psów dużych ras oraz psich seniorów).

Przekąski zawierające np. biotynę i cynk doskonale wpływają na stan sierści i skóry psiaka. Takie pyszności to idealny sposób na sprawienie psiakowi frajdy i jednoczesne dostarczenie mu cennych składników odżywczych. Istnieją również specjalne przekąski dla psów z nadwagą – te powinny zawierać mniej tłuszczów i węglowodanów. Pamiętaj, by w przypadku psiaków z nadwagą i otyłością przekąski podawać z dużą ostrożnością – każda dodatkowa kaloria musi być tu dokładnie przemyślana.

Należy bardzo zwracać uwagę na dobór produktów do potrzeb psa i jego zapotrzebowania żywieniowego. Dobre jakościowo produkty są stworzone według odpowiedniej receptury, dzięki której są bezpieczne i nie zaburzają równowagi składników pokarmowych dostarczanych w podstawowej diecie. Tanie przysmaki dla psa nie zawsze mają na opakowaniu podany dokładny skład. Nie wiedząc co podajesz, możesz nieświadomie przyczynić się do gwałtownego przyrostu masy zwierzęcia, co w następstwie prowadzi do chorób narządów wewnętrznych.

Pamiętaj, że smakołyki dla psa należy dobierać z uwzględnieniem jego wieku, masy oraz wielkości. Przed podaniem smaczków psiakowi warto sprawdzić datę ważności – takie produkty często leżą w szafkach dość długo, czekając na odpowiedni moment. Pamiętaj również, że smakołyki, które używasz jako nagrodę za dobrze wykonane zadanie, powinny być bardzo niewielkie – takie, by psiak mógł poczuć smak, ale by nie dostarczyły mu zbyt wielu dodatkowych kalorii, które w nadmiarze mogłyby doprowadzić do nadwagi, otyłości lub cukrzycy.

Staraj się nie podawać psiakowi przekąsek, które przeznaczone są dla Ciebie – podawane pod stołem kąski nie tylko nie wnoszą niczego wartościowego do diety psa, ale również uczą go złych nawyków.

Artykuły z naszego bloga

brak apetytu u psów Kość dla psa – jaką wybrać? Czy pies może jeść kości?
Czy pies może jeść kocią karmę? Dowiedz się czym to grozi! Ciastka dla psa – 3 przepisy, które zachwycą Twojego pupila
schronisko na paluchu - Bazia Lekka nadwaga? Sprawdź, jak odchudzić psa z pomocą diety!
schronisko na paluchu - Bazia Wątróbka dla psa i inne przysmaki. Bucky i Leo degustują smakołyki od Wiejskiej Zagrody
schronisko na paluchu - Bazia Usuwanie kamienia nazębnego u psa – w domu czy u specjalisty?
pixel