Karma dla psa Acana

ilość znalezionych towarów: 138

Karma dla psa Acana – bo głodny pies to nieszczęśliwy pies

Pies, jak każda żywa istota, musi jeść. Istnieje z gruntu błędne przekonanie, że taki pies może jeść cokolwiek. Stąd biorą się wszystkie psy, które są unieszczęśliwianie resztkami z ludzkiego stołu. Jako odpowiedzialny właściciel psa na pewno wiesz, że tak nie można. To najlepsza droga do problemów zdrowotnych Twojego psa. Pies ma swoje własne, zupełnie odmienne od ludzkich, potrzeby żywieniowe. A w zaspokojeniu ich może pomóc na przykład karma dla psa Acana. Pamiętaj, że pies dokładnie tak jak Ty – musi jeść. I wcale nie chce jeść byle czego. Też dokładnie tak, jak Ty.

Pamiętaj, że posiłki, jakie przyjmuje Twój psiak, powinny być zbilansowane i pełnowartościowe – tak, aby mokra karma dla psa lub sucha karma, które podajesz swojemu psu, dostarczyła mu wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz energii do codziennej zabawy. Karma powinna być skomponowana w taki sposób, by zawierać odpowiednie ilości białka, zdrowych tłuszczy, witamin i mikroelementów, a także zdrowych kwasów DHA.

Wybierając karmę dla psiaka, warto sprawdzić również, w jaki sposób jego organizm reaguje na zboża. Dosyć często zdarza się, że zboża niekorzystnie działają na układ pokarmowy lub powodują alergie. W takim wypadku warto zdecydować się na karmę bezzbożową, w której dodatkowe wypełnienie stanowią owoce i warzywa.

Acana – karma dla Twojego psiaka. Jak ją dobrać?

Karma dla psa nie może być wybrana przypadkowo. Powinna być dostosowana do wielu czynników i zbilansowana tak, by idealnie pokrywać zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Inna karma dla psa będzie odpowiednia dla szczeniaków, inna sucha karma sprawdzi się u psiaków z alergią, a jeszcze inna u czworonogów cierpiących na różnego rodzaju schorzenia. Dobierając karmy dla psów, należy również zwrócić uwagę na masę ciała czworonoga oraz jego codzienną aktywność. Inne zapotrzebowanie będą miały psiaki preferujące kanapowy tryb życia, a inne bardzo aktywne psiaki potrzebujące dużej dawki aktywności fizycznej.

Karma Acana to propozycje posiłków, które umożliwią pełne zaspokojenie zapotrzebowania Twojego psiaka na składniki odżywcze. Karmy te są wykonane z najlepszych składników, często od regionalnych dostawców, o wysokiej zawartości mięsa i czystym składzie bez zbędnych chemicznych dodatków. Wybierając karmę Acana dla psa, możesz zastosować produkty z jednej z kilku serii, z których każda odpowiada na inne psie potrzeby.

Karma dla psa ciesząca się dużą popularnością i odpowiednia dla psów w każdym wieku i wszystkich ras to karma ACANA Classics. To karmy zawierające aż 50% mięsa – możesz wybierać między mięsem wołowym, drobiowym lub rybą. Karma Acana to również karmy dla psów bardziej wymagających, np. szczeniaków małych ras, psów z nadwagą, bardzo aktywnych czy psich seniorów. Jeśli szukasz karmy dla psów z alergiami lub nadwrażliwością, wśród produktów Acana również znajdziesz te, które mają odpowiedni skład i właściwości.

Pamiętaj, że dobra karma dla psa powinna mieć mięso wysoko w składzie – to ono jest najlepszym źródłem białka, które jest niezwykle istotne dla rozwoju Twojego czworonożnego przyjaciela. Równie ważne w diecie psa są tłuszcze – karmy bardzo często są dodatkowo wzbogacane o zawierające cenne kwasy tłuszczowe oleje roślinne lub oleje z ryb. Warto zwrócić uwagę również na zawartość węglowodanów. Dobre karmy zawierają ich zwykle stosunkowo niewiele – nie są one niezbędne w diecie psiaka, a w nadmiarze mogą prowadzić do rozwoju cukrzycy lub nadwagi czy otyłości.

Wybierając karmę dobrze również zwrócić uwagę na to, czy składniki, jakie zostały użyte do jej produkcji, zostały poddane obróbce termicznej. Najwięcej wartości mają te, które są jedynie chłodzone lub mrożone.

Karma dla psa – o czym warto pamiętać?

Nawet najlepiej dobrana, pełnowartościowa karma Acana może zaszkodzić, jeśli będzie dawkowana w nieprawidłowy sposób. Warto więc pamiętać, by po pierwsze, wprowadzać nowy rodzaj karmy w bezpieczny, stopniowy sposób. Oznacza to, że nową karmę powinieneś wprowadzać powoli, mieszając ją z karmą dotychczasową i z każdym dniem procentowo zwiększając udział tej nowej. Pamiętaj również, by posiłki serwować psiakowi o stałych porach, najlepiej dwa razy dziennie.

Jeśli już uda Ci się dobrać karmę, której skład odpowiada Tobie, smak Twojemu psiakowi, a jej składniki nie powodują alergii, nie zmieniaj jej zbyt szybko! Psi układ pokarmowy nie lubi częstych zmian. Dużo bezpieczniej jest trzymać się jednej, sprawdzonej karmy niż co chwilę testować nowe produkty, które często okazują się dużo gorsze od tych sprawdzonych i pewnych.

Oczywiście trzymanie się jednej karmy nie wyklucza pojawienia się alergii – może zdarzyć się również, że karma, którą podajesz psiakowi od dawna, nagle zacznie go uczulać i trzeba będzie zmienić ją jak najszybciej.

Pamiętaj też, że jeśli dodajesz do dziennego jadłospisu psiaka przekąski, powinny być one odliczone od kaloryczności stałych posiłków – tak, by dzienny bilans energetyczny zgadzał się mimo obecności dodatkowego miniposiłku. Nie zapominaj też o wodzie! Każdy psiak powinien mieć stały dostęp do czystej, świeżej wody – przez cały dzień, niezależnie od posiłków. Pamiętaj o tym szczególnie latem! W końcu Tobie wtedy również bardziej chce się pić.

Artykuły z naszego bloga

brak apetytu u psów Dlaczego pies nie chce jeść? Lekarz rozwiewa wątpliwości
Czy pies może jeść kocią karmę? Dowiedz się czym to grozi! Czy pies może jeść kocią karmę? Dowiedz się czym to grozi!
schronisko na paluchu - Bazia Zaglądamy do psiej miski. Jaki powinien być skład karmy?
schronisko na paluchu - Bazia Lekka nadwaga? Sprawdź, jak odchudzić psa z pomocą diety!
schronisko na paluchu - Bazia Sucha czy mokra karma dla psa – czyli co powinien jeść pies?
schronisko na paluchu - Bazia Karma dla psa alergika – jaką wybrać?
schronisko na paluchu - Bazia Alergia u psa – przyczyny, objawy i leczenie
pixel