Pozostałe

ilość znalezionych towarów: 100

Po co wybierać zabawki interaktywne dla psa?

Szczęśliwy pies to taki, któremu poświęci się odpowiednio długi czas na zabawę. Długie spacery i duża ilość ruchu to podstawa psiego życia. Jeśli po aktywnie spędzonym czasie na dworze, Twój pupil przychodzi do Ciebie z piłką w zębach, znaczy to, że pokłady jego energii nie zostały jeszcze wyczerpane. Nawet przy dobrych chęciach nie da się poświęcić całego czasu na zapewnienie psiakowi rozrywki. Na szczęście rynek zwierzęcych zabawek cały czas rośnie w siłę – dobrze dobrane gadżety pozwolą pupilowi bawić się również w domu, bez konieczności Twojego udziału.

Wiele psów może biegać całymi dniami i w żaden sposób nie wyczerpuje to ich energii do zabawy. Wręcz przeciwnie – nadmiar ruchu bez zadań dla psiej psychiki często powoduje nakręcanie się psa i jego fiksację na zachowania, które Tobie mogą się nie podobać. Z tego powodu, dla zachowania równowagi między psią psychiką, a potrzebą aktywności fizycznej, warto zaplanować psu ciekawe zajęcia. Wiele z nich może odbywać się w domu, jeśli tylko wybierzesz odpowiednie zabawki na inteligencję dla psa. Będą one gwarancją pożytecznie, a przy tym przyjemnie spędzonego czasu.
Niekiedy zdarza się również tak, że pies pod nieobecność właściciela zaczyna odczuwać stres związany z samotnością. To bardzo częste i wymaga odpowiedniej interwencji, aby pies nie wył cały dzień. To męczące dla sąsiadów, ale przede wszystkim niezdrowe dla Twojego pupila. W takiej sytuacji do wyboru masz pełną gamę zabawek, takich jak piłka na przysmaki dla psa, które mają zająć jego umysł i pozwolić na rozładowanie nadmiaru stresu.

Pluszowe zabawki dla psa czy „kula smakula” – co będzie najlepsze dla Twojego pupila?

Najprostszym rozwiązaniem na przykucie zwierzęcej uwagi są zabawki pluszowe dla psa. Wykonane są z dobrej jakości wytrzymałych materiałów – nie ulegną szybkiemu zniszczeniu, dzięki czemu nie będziesz musiał ciągle wymieniać ich na nowe. Większość wyposażona jest w piszczałkę, która dźwiękiem zachęca do dalszej zabawy i zapewnia rozrywkę na długie godziny. Pluszowe zabawki dla psa sprawdzą się zwłaszcza w przypadku tych czworonogów, które nie mają zapędów do niszczenia akcesoriów.
Twój pies niszczy w domu albo gryzie wszystko, co popadnie, bo akurat wymienia zęby? To naturalne zachowanie, którego w zasadzie trudno uniknąć. Ulgą na obolałe, swędzące dziąsła psa jest często żucie i gryzienie, a szczenię nie do końca wie, co mu wolno, a czego nie. W takiej sytuacji przydaje się sznur dla psa – daje ulgę, a przy tym jest dostatecznie miękki. Taka zabawka sprawdzi się też dla dorosłych czworonogów, które lubią coś gryźć. Jej zaletą jest dodatkowe czyszczenie zębów przez bawełniane nitki.
Psy to niezwykle mądre i ciekawe świata zwierzęta. Szybko uczą się wykonywać określone polecenia. Warto więc rozwijać ich umysły. Świetnym pomysłem zarówno na zabawę, jak i naukę są zabawki edukacyjne. W sklepach znajdziesz gry strategiczne i wymagające skupienia, w których główną rolę odgrywają przesuwane elementy i ukryte w nich smakołyki.
Często przypominają one plansze z pionami i otworami, w których znajdują się przekąski. Aby je zdobyć, zwierzę musi przesuwać odpowiednie piony, dzięki czemu wyciągnie ukryte smakołyki. Wśród zabawek z tej kategorii warta uwagi jest także piłka na przysmaki dla psa, która uczy dążenia do celu i koncentracji. Zabawka stanowi również idealne rozwiązanie dla pupila, który szybko i łapczywie pochłania jedzenie – to kula z dziurkami, do której należy włożyć drobne przekąski. Pies popychając ją, stopniowo wysypuje z piłki swoją zdobycz. Taka zabawa z pewnością zajmie uwagę Twojego czworonoga, rozwijając w nim koordynację ruchową i cierpliwość.

Co dają zabawki edukacyjne dla psa?

Każdy pies lubi inny typ zabawy. Są psiaki lubiące zabawy węchowe i takie, które preferują aportowanie. Zabawki interaktywne nadają się dla wszystkich psów, jednak wybierając konkretny model, musisz kierować się preferencjami swojego pupila. Może zamiast statycznej platformy z przesuwanymi elementami będzie wolał kulę smakulę, a może najwięcej frajdy sprawi mu wyrzutnia przysmaków.
Zwróć uwagę czy zabawki wykonane są z materiału odpowiedniego dla zwierzęcia. Utrzymuj je w czystości, aby nie zachowały nieprzyjemnego zapachu. Wybieraj akcesoria edukacyjne, które pozytywnie wpłyną na psią inteligencję podczas zabawy i rozwiną jego myślenie. Pamiętaj, aby zawsze sprawdzać zarówno po zabawie, jak też przed nią, w jakim stanie są zabawki pluszowe dla psa. Nie pozwalaj psu na samodzielną zabawę bez Twojego nadzoru pluszakami, które są uszkodzone, mają dziury albo wychodzi z nich wypełnienie. Pamiętaj, żeby dla każdego czworonoga wybierać odpowiednie i atrakcyjne dla niego zabawki. Zapewnij psu trening nie tylko fizyczny, ale również psychiczny.
Każda interaktywna zabawka dla psa powinna być dla niego bezpieczna. Z tego powodu podziel dostępne akcesoria na takie, które mogą być użytkowane bez Twojej obecności i te, które wymagają, abyś był obok. Pamiętaj, że pies ma czerpać radość z zabawy. Aby to było możliwe, bardzo często zabawki edukacyjne dla psa trzeba nieco uprościć, usuwając tymczasowo część elementów. Wszystkie modele na to pozwalają. W ten sposób pies nauczy się bez frustracji obsługiwać zabawkę, a zwiększenia stopnia zaawansowania zabawy nie pozwoli mu odczuć nudy.
Masz wymagającego psa? Wybierz zabawki interaktywne!
Istnieje grupa opiekunów psów, w przypadku której kreatywne zabawki dla psa są szczególnie pożądane. O kim mowa? Przede wszystkim o osobach, które mają psy wycofane, lękliwe i niepewne siebie. Zabawa z pomocą akcesoriów na inteligencję, a także sukcesy w niej sprawiają, że pies czuje się pewniej i jest spokojniejszy. Im większa pewność siebie u psa lękliwego, tym mniej problematycznych sytuacji na co dzień. Baw się regularnie z psem takimi akcesoriami, a zobaczysz różnicę. Zabawki interaktywne dla psa to również doskonały wybór dla opiekunów zwierząt pobudliwych i mających problem z wyciszeniem. Aby pomóc psu w nauce skupiania się i opanowania emocji, możesz zainwestować w zabawki interaktywne dla psa, które wymagają tych właśnie cech. Pies szybko zrozumie, że dla osiągnięcia pożądanego efektu – na przykład uzyskania przysmaku – musi opanować się i działać z rozmysłem. W ten sposób zbudujesz z nim również dobrą relację. A w momentach, gdy nie ma Cię obok, możesz wykorzystać akcesoria na przysmaki, aby zająć psa pod Twoją nieobecność.

pixel