Smakołyki dla koni

ilość znalezionych towarów: 9

Przysmaki i cukierki dla koni – co to jest?

Obecnie na rynku, zwłaszcza w sklepach z akcesoriami jeździeckimi, dostępne są specjalnie skomponowane smakołyki dla koni. Takie przysmaki bardzo różnią się od słodyczy w ludzkim menu, dlatego jeśli chcesz nagrodzić swojego wierzchowca i sprawić mu przyjemność, sięgnij po cukierki dla koni, stworzone z myślą o indywidualnych potrzebach tych majestatycznych zwierząt.

Konie uwielbiają słodki smak, dlatego chętnie jedzą np. cukier w kostkach oraz owoce. Żeby nagrodzić konia po nauce nowych sztuczek, podaj mu smaczną przekąskę o naturalnym składzie, czyli cukierki dla koni.

Szeroki asortyment smaków, pozwala wybrać idealny przysmak dla Twojego wierzchowca. Możesz kupić kilka wariantów, by potem móc je mieszać i oferować zwierzęciu naprzemiennie. Dzięki temu nie przyzwyczai się do jednego smaku, a różnorodność będzie dla niego dodatkową atrakcją.

Zanim kupisz odpowiednie smakołyki dla koni, zwróć uwagę na skład – ważne, by nie było w nim sztucznych barwników, konserwantów, aromatów, ani dużej ilości cukru. Zdrowe przysmaki dla swojego ulubieńca znajdziesz w ofercie sklepu ZooArt!

  Smakołyki dla koni – czy warto je podawać?

  Smakołyki dla koni to przekąski, które mogą być świetną nagrodą po wyczerpującym treningu i doskonałą motywacją do dalszego rozwoju. Jeśli jeździec lub opiekun podaje je zwierzęciu z umiarem, ryzyko pojawienia się nadwagi, czy uzależnienia jest bardzo niskie.

  Zarówno cukierki dla koni, jak i inne przysmaki, dostępne są w postaci niewielkich kawałków, idealnych do podawania na otwartej dłoni – to bezpieczny sposób częstowania zwierzęcia jedzeniem, ponieważ pozwala uniknąć ugryzienia, czy uszczypnięcia końskimi zębami. Przysmaki możesz schować do kieszeni kurtki, bez obaw o zabrudzenia – jeśli są przechowywane w suchym miejscu, nie kruszą się i nie zostawiają mokrych, klejących śladów.

  Smakołyki dla konia to dużo lepsze rozwiązanie niż „ludzkie słodycze”, które mogą spowodować u konia poważne zatrucia pokarmowe, a nawet zagrozić jego życiu.

  Smakołyki dla koni – przekąska po treningu

  Jakie smakołyki dla konia są najlepsze po nauce wyczerpujących sztuczek? Przede wszystkim naturalne, bogate w składniki odżywcze. Jeśli chodzi o smak, pozwól zdecydować swojemu wierzchowcowi!

  Rozsądne wprowadzenie do diety końskich smaczków to podstawa, dlatego przed każdym treningiem zaplanuj kiedy i w jakiej ilości podasz wybrane smakołyki dla konia.

  Jeśli jesteś jeźdźcem, ale koń nie należy do Ciebie, zapytaj wcześniej jego właściciela, czy nie ma nic przeciwko, żeby podawać zwierzęciu specjalne smakołyki dla koni. Warto także dopytać o dietę wierzchowca i ewentualne wyłączenia pokarmowe. Kiedy dostaniesz zielone światło, wybierz najlepsze przekąski i częstuj zwierzę po zakończonych treningach.

  Smakołyki dla koni dostępne w sklepie ZooArt to świetny sposób motywowania, jednak pamiętaj, by zawsze podawać je z umiarem. Zbyt duże ilości przysmaków mogą spowodować uzależnienie od przekąsek – wtedy koń zaczyna się ich domagać bardzo nachalnie, a czasem nawet agresywnie.

  Artykuły z naszego bloga

  Imiona dla koni i klaczy – zainspiruj się! Imiona dla koni i klaczy – zainspiruj się!
  Co jedzą konie? Jaka pasza dla koni będzie najlepsza? Co jedzą konie? Jaka pasza dla koni będzie najlepsza?
  pixel