Odżywki i szampony dla gryzoni

ilość znalezionych towarów: 6

Zadbany gryzoń to szczęśliwy gryzoń!

Chomiki, świnki morskie, króliki, fretki… To wszystko bardzo popularne zwierzątka domowe, które potrafią być źródłem ogromnej uciechy. Słodkie, puchate i niewielkie stworzonka są popularne, gdyż nie wymagają tak systematycznej opieki, jak na przykład pies lub kot. Nie znaczy jednak, że nie trzeba o nie dbać. Posiadacze gryzoni muszą zapewnić im wartościową karmę i warunki bytowe. Żeby ciągle zachwycały pięknym futerkiem warto też zadbać o odpowiedni szampon dla gryzoni.

Częste jest przekonanie, że gryzoni nie należy kąpać. To nieprawda. Kąpiel jest konieczna, jednak nie należy przesadzać z jej częstotliwością. Szampon dla chomika, świnki morskiej lub innego gryzonia będzie niezwykle przydatny. Zaniedbane i brudne futerko traci cały swój urok i nie prezentuje się najlepiej. Skóra zwierzątka może zacząć brzydko pachnieć, a zanieczyszczenia mogą być też przyczyną rozwinięcia się infekcji bakteryjnej lub grzybiczej.

Zainwestuj w odpowiedni szampon dla świnki morskiej lub innego gryzonia, którego masz w domu. Twoje zwierzątko będzie zdrowsze i szczęśliwsze, a Tobie przyjemniej będzie trzymać go na rękach, gładzić i przebywać w jego towarzystwie. Sama kąpiel też może dać wam sporo przyjemności i wcale nie musi być dla Twojego zwierzaka źródłem stresu.

Piękna i lśniąca sierść gryzonia? Pomoże w tym szampon dla gryzoni!

Tu duży błąd nie kąpać królika, świnki morskiej lub dowolnego innego gryzonia. Nie musisz tego wcale robić często, powinieneś jednak zadbać o pewną regularność w czyszczeniu zwierzaka. Tylko oczyszczone futro Twojego gryzonia będzie miękkie, puszyste, lśniące i aksamitne. Będzie nie tylko piękne i czyste, ale też zdrowe.

Innym błędem jest używanie niewłaściwego szamponu. Te przeznaczone dla ludzi, kotów lub psów absolutnie się do tego celu nie nadają. Na szczęście w ofercie sklepu internetowego ZooArt znajdziesz bogaty wybór szamponów dla Twojego gryzonia. Szampon dla świnek morskich, chomików, fretek, królików i innych uroczych, futrzanych gryzoni – to właśnie czeka na Ciebie w asortymencie ZooArt.

Wszystkie produkty dostępne w sklepie są stworzone na bazie delikatnych składników. Nie podrażniają delikatnej skóry i dokładnie pielęgnują futro Twojego gryzonia. Szampon dla królika, chomika, fretki, świnki morskiej lub innego gryzonia musi być w końcu delikatny i skuteczny. Powinien być też dostosowany do specyficznych potrzeb pupila.

Jaki szampon dla gryzoni? Wybierz tak, by Twój gryzoń był szczęśliwy

Jeśli już zdecydowałeś się na posiadanie gryzonia, musisz o niego odpowiednio zadbać. Klatka, jedzenie, zabawki – to wszystko jest mu potrzebne. Twój zwierzak wymaga też odpowiedniej pielęgnacji, w tym też starannego zadbania o stan jego skóry i sierści. Jaki szampon dla gryzoni będzie najlepszy?

Na pewno musisz sięgnąć taki, który będzie dostosowany do potrzeb ich skóry i futra. Nie używaj ludzkiego lub na przykład psiego. Gryzoń to całkiem odmienne stworzonko i zasługuje na odpowiednie traktowanie. Dlatego jeśli masz fretkę, sięgnij po szampon dla fretki. On najlepiej o nią zadba. Dobrze też, jeśli szampon stworzony jest na bazie delikatnych, naturalnych składników. Bez barwników i substancji, które mogą podrażnić delikatną skórę.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, możesz zapoznać się z opiniami innych właścicieli gryzoni. W Internecie znajdziesz sporo artykułów i porad na temat danego szamponu. Jeśli wolisz, możesz też wybrać się do Twojego lekarza weterynarii, by pomógł Ci podjąć mądrą decyzję o zakupie najlepszego szamponu dla Twojego zwierzaka.

    pixel