Karma dla kanarków

ilość znalezionych towarów: 1

Podstawowa karma dla kanarka

Aby kanarek cieszył się zdrowiem, pięknym upierzeniem i umilał czas śpiewem, należy zapewnić mu dostęp do zróżnicowanego i wartościowego pożywienia. Wielu świeżo upieczonych właścicieli zastanawia się, co je kanarek. Podstawą diety tych ptaków jest ziarno, które stanowi główny składnik ich pokarmu. Najlepsza karma dla kanarka zapewni mu optymalną ilość witamin i minerałów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Pokarm musi być dopasowany do ich wielkości oraz aktywności fizycznej. Ptak, który spędza większość czasu w klatce, ma inne zapotrzebowanie energetyczne od zwierzęcia przebywającego w wolierze. Prawidłowe żywienie kanarka zapewni pupilowi zdrowie, energię i piękne upierzenie.

Zwracaj uwagę na to, co zawiera karma dla kanarków. Skład nieodpowiednio dobranej mieszanki może nie zaspokoić zapotrzebowania twojego zwierzęcia. Dokładnie sprawdź, jakie ziarna znajdują się w wybranym przez ciebie pożywieniu i jaka jest ich procentowa zawartość. Optymalna dieta to kluczowy czynnik do prawidłowego rozwoju ptaka.

Czym karmić kanarka? Przede wszystkim mieszanką ziaren i zbóż, dopasowaną do szczególnych potrzeb ptaków w różnym stadium rozwojowym. Karma dla kanarka występuje w różnych wariantach pojemnościowych. Dla posiadaczy jednego pupila polecana jest mniejsza pojemność, dla kilku osobników – większa. Pamiętaj, że kanarek musi otrzymywać ilość ziaren porównywalną z trzema łyżeczkami do herbaty. Nie warto na zapas kupować dużych opakowań, gdyż niezwykle ważne jest podawanie świeżego i czystego pożywienia.


Co mogą jeść kanarki – jak wybrać odpowiednią karmę?

Pokarm dla kanarków powinien składać się z mieszanki ziaren rzepiku, owsa, prosa, siemienia lnianego, kanaru, maku, słonecznika. Zwróć uwagę, czy wybrany przez ciebie produkt zawiera ich odpowiednią ilość.

Co mogą jeść kanarki? Przede wszystkim rzepik, który jest podstawą ziaren i występuje w największej ilości. Niezwykle ważny w diecie kanarków jest też kanar. Zawiera składniki mineralne, tłuszcz i białko. Jest szczególnie potrzebny w okresie lęgów. Murzynek, czyli proso murzyńskie, dostarcza dużo tłuszczu, jego zawartość w karmie nie powinna przekraczać 1-2%. Można go zwiększać w okresie lęgów i pierzenia. Siemię lniane jest składnikiem przeczyszczającym. Działa pozytywnie na struny głosowe. Zawiera białka i tłuszcze. Z kolei owies działa doskonale na choroby i schorzenia układu pokarmowego. 

Co jedzą kanarki w czasie lęgów? Potrzebują wtedy przede wszystkim zwiększonej ilości rzepiku, łuskanego owsa i siemienia lnianego. Dostarczają one dużą ilość energii, białka i wapnia, niezbędnych do prawidłowego rozwoju potomstwa i uzupełniają wszelkie niedobory w organizmie.

Jak powinno wyglądać żywienie kanarka w celu uzyskania odpowiedniego zabarwienia? W momencie wymiany upierzenia karmę należy wzbogacić przede wszystkim o rzepik, warzywa, owoce i zieleninę, które wpływają na intensywny kolor upierzenia. Należy przy tym wykluczyć owies, który odbiera piórom kolor. 

 

Czym karmić kanarka i na co zwrócić uwagę, wybierając pokarm?

Pamiętaj, że karma dla kanarków powinna być zawsze świeża i nieskażona zanieczyszczeniami. Szczególnie dbaj o to, żeby nie przekarmić zwierzęcia – dzienna porcja pokarmu powinna składać się z ziaren w ilości 3 łyżeczek do herbaty. Nie zapominaj, że ziarna to tylko podstawa żywienia. Należy wzbogacić ją o dodatki w postaci warzyw, owoców, zieleniny i jajek.

Pamiętaj także o dostarczaniu odpowiedniej ilości świeżej wody. Najlepiej sprawdza się woda przefiltrowana. Od czasu do czasu można podać kanarkowi wodę przegotowaną, jednak podawana przez dłuższy czas, wypłukuje wapń i inne substancje mineralne z organizmu.

Szczególną uwagę zwracaj na skład karmy dla kanarków. Pilnuj, aby ptak nie otrzymywał zbyt dużej ilości tłuszczu, który doprowadzić może do nadwagi – szczególnie u ptaków, które większość czasu spędzają w klatce. 

 

Widoki:
      pixel