Neutralizatory zapachów psa

ilość znalezionych towarów: 3

Neutralizator zapachu psa – dla lepszej atmosfery

Niektórzy sądzą, że obecność psa w domu bardzo negatywnie wpływa na zapach, który panuje we wnętrzach. Faktycznie, pies ma swój specyficzny zapach, choć w przypadku zwierzaka zdrowego i czystego nie jest on zbyt intensywny. Nadal jednak może zostawiać ślad w domu. Dlatego tak dobrym pomysłem jest neutralizator zapachu psa, który zadba o to, by powietrze w domu było czyste.

Wiatr, deszcz, słońce – właściwie wszystkie warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz mogą wpłynąć na zapach, który wydziela Twój pies. Może go też spotęgować niewłaściwa dieta, wtedy wystarczy ją zmienić. Na zapach mogą mieć wpływ także problemy zdrowotne, które należy zwalczyć. To wszystko jednak może potrwać dłuższy czas. Nie oznacza to jednak, że w tym czasie jesteś skazany na brzydki zapach w domu – pomoże Ci właśnie neutralizator zapachów psa.

Dzięki niemu zadbasz o komfort swój i wszystkich, którzy przyjdą do Twojego domu. Brzydki bądź intensywny zapach psa nie będzie problematyczny i zawstydzający, a Twój dom już od progu będzie miejscem czystym i zadbanym. Tobie też będzie przyjemniej w nim przebywać i unikniesz przykrych komentarzy na temat Twojego psa, co też wpłynie na Twój nastrój i atmosferę Twojego domu.

Widoki:

   Skąd się bierze psi zapach?

   Wielu właścicieli czworonożnych przyjaciół zadaje sobie niewątpliwie pytanie, dlaczego ich pies czasem śmierdzi. Jeśli również zmagasz się z tym problemem, to pamiętaj, że nie jesteś jedyny. Psi zapach, podobnie jak u ludzi, jest czymś normalnym i jest związany z produkcją feromonów oraz wydzieliną w gruczołach skórnych. Jednakże możesz spotkać się z sytuacją, że zapach Twojego psa będzie wskazywał na problem czy to zdrowotny, czy z nieodpowiednią higieną.

   Brzydki zapach psa może być spowodowany brakami w higienie, a tym samym problemami z jego sierścią. Zwróć uwagę, czy odpowiednio często kąpiesz swojego psiaka, korzystając przy tym ze sprawdzonych szamponów. Nie możesz też zapominać o częstym wyczesywaniu swojego pupila, zwracając uwagę na stan skóry zwierzęcia i zdrowy wygląd jego sierści. Przy pomocy odpowiednich środków z pewnością uda Ci się wyeliminować inwazję pcheł, czy ochronić zwierzę przed kleszczami. Nie zapominaj, że na stan skóry i sierści Twojego psa ogromny wpływ ma dieta. Dobrze dobrana i zbilansowana zapewni samoistną ochronę przed tym problemem.

   Niestety brzydki zapach Twojego pupila może być też spowodowany względami zdrowotnymi. Nieprzyjemny zapach w okolicy pyska świadczy o problemach z uzębieniem czy stanem zapalnym wewnątrz jamy ustnej. Zwróć też uwagę na strefę w pobliżu ogona Twojego psa. Brzydki zapach w tym miejscu świadczy najczęściej o stanie zapalnym gruczołów około odbytniczych.

   Wielu sytuacjom możesz w łatwy sposób zapobiegać przez odpowiednią troskę nad swoim psem. Jeżeli jednak doszło do sytuacji, że w Twoim mieszkaniu czy domu unosi się nieprzyjemny zapach zwierzęcia – bez obaw. Neutralizatory zapachów dla psa z łatwością poradzą sobie z tą sytuacją.

   Pochłaniacz zapachów psa – jakie znajdziesz w naszej ofercie?

   Wcale nie jesteś skazany na brzydki zapach w Twoim domu, bo on wcale nie idzie w parze ze zwierzakami. Choć, faktycznie, czasami w Twoim domu może bardziej intensywnie roznosić się woń zwierząt, na przykład wtedy, gdy Twój szczeniak dopiero uczy się czystości lub Twojemu psu zdarzy się wypadek, dlatego tak przydatny jest neutralizator psich zapachów.

   W naszym sklepie kupisz produkty, które nadają się do neutralizacji zapachów na każdej powierzchni – zarówno w samochodzie, jak i na meblach, czy podłodze. Nie zniszczysz w ten sposób czyszczonej powierzchni, a skutecznie pozbędziesz się brzydkich zapachów i wszelkich śladów po nieczystościach, na przykład podczas podróży samochodem.

   Neutralizator zapachów psa świetnie sprawdzi się w przypadku zwierząt młodych, dopiero uczących się załatwiania psich spraw na spacerach. Przede wszystkim taki środek pomoże Ci usunąć nieprzyjemny zapach z całego pomieszczenia, w którym pies mógł się wypróżnić. Poza tym neutralizator zapachów możesz wykorzystać też wtedy, gdy Twój pies korzysta z kuwety. Wystarczy, że po opróżnieniu pojemnika ze zużytego materiału, jakim jest ściółka lub żwirek, umyjesz go i zastosujesz wybrany przez siebie środek. Dzięki tak prostemu zabiegowi zapobiegniesz intensywnemu roznoszeniu się zapachu z kuwety Twojego psa. 

   U nas znajdziesz także neutralizator zapachów dla psa, który możesz wykorzystać bezpośrednio na skórze i psiej sierści. W ten sposób zneutralizujesz brzydki zapach, który przecież przeszkadza nie tylko Tobie, ale drażni też wrażliwy psi nos. Jeśli brzydki zapach jest wynikiem choroby, neutralizator go zamaskuje, by nie był on zbyt uciążliwy dla otoczenia. Nie zastąpi to jednak wizyty u lekarza weterynarii.

   Neutralizator zapachu zwierząt – jak go wybrać?

   Brzydkie zapachy mogą zaatakować Twój dom znienacka. Pies może zapaść na choroby, które sprawiają, że zaczyna intensywniej i ostrzej pachnieć. Jeśli jest mały lub chory to mogą mu się też zdarzać wpadki z czystością, co nie pozostanie bez wpływu na zapach w domu. Wtedy przyda Ci się dobry neutralizator zapachu zwierząt.

   Dobierz go tak, by odpowiadał Twoim potrzebom i nie niszczył powierzchni, na których go używasz. Jeśli chcesz stosować taki pochłaniacz zapachu psa bezpośrednio na skórę i sierść Twojego czworonoga, dopilnuj, by był to produkt dla niego bezpieczny i taki, który go w żadnym wypadku nie uczula.

   Neutralizator zapachu pozwoli Ci zapomnieć o mniej przyjemnych stronach, związanych z posiadaniem psa. Wybierz pojemność, która najbardziej spełni potrzeby Twojego zwierzaka i ustrzeże Cię przed niechcianym w pomieszczeniu zapachem.

   Pamiętaj, że często brzydki zapach skóry Twojego psa to objaw groźniejszej dolegliwości, więc konsultacja z lekarzem weterynarii nigdy nie zaszkodzi. Warto znać też opinie na temat danych neutralizatorów, które pochodzą od innych właścicieli zwierząt. Pomogą Ci zorientować się w działaniu danych produktów i podjęciu najlepszej decyzji, zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego psa.

   Artykuły z naszego bloga

   Spa dla psa w domowym zaciszu. Zorganizuj je sam! Spa dla psa w domowym zaciszu. Zorganizuj je sam!
   Jak nauczyć psa czystości? 3 kroki do sukcesu! Jak nauczyć psa czystości? 3 kroki do sukcesu!
   Jak nauczyć szczeniaka sikać na matę? Behawiorysta podpowiada Jak nauczyć szczeniaka sikać na matę? Behawiorysta podpowiada
   pixel