Żele dla koni

ilość znalezionych towarów: 30

Żel dla konia – zadbaj o końskie zdrowie

Koń podczas normalnej pracy i nawet niezbyt wytężonej aktywności narażony jest na wiele problemów i zagrożeń – urazy, kontuzje, stłuczenia, obrzęki i wiele innych dolegliwości może stać się jego udziałem. Wtedy pomoże mu żel dla konia – rozgrzewający lub chłodzący, dobrany specjalnie pod problem, który go dotyka.

Życiem konia jest ruch – pozbawiony aktywności jest smutny, osowiały i może popaść w depresję, to też najlepsza droga ku temu, by podupadł na zdrowiu nie tylko psychicznym, ale też fizycznym. Z kolei nawet najzwyklejszy dzień i minimalna porcja ruchu może sprawić, że koń ulegnie kontuzji, potłucze się lub zdarzy się inny uraz – wtedy zastosuj żele dla koni, to one przyniosą prawdziwą ulgę w cierpieniu i pomogą walczyć z problemem.

Nie zawsze będziesz w stanie uchronić konia przed kontuzją, zranieniem lub innym problemem zdrowotnym. Dlatego zawsze miej na podorędziu żel, którego użyjesz w razie konieczności i przyniesiesz zwierzęciu ulgę w bólu. W ten sposób będziesz mógł działać szybko i skutecznie, a dyskomfort Twojego konia potrwa tak krótko, jak to tylko możliwe.

Żele dla koni – sprawdź naszą ofertę

Wiemy jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja koni. Nawet te zdrowe potrzebują wytężonej opieki, a przy tych, które podupadną na zdrowiu wysiłki trzeba jeszcze podwoić. Odpowiedni żel pomoże Ci uporać się z dolegliwością, która trapi Twojego konia i zwalczyć ból, z którym zwierzę musi się mierzyć.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz między innymi rozgrzewający żel dla konia – idealny w przypadku potrzeby likwidacji powstałych obrzęków, a także żele chłodzące – relaksujące, odprężające i przynoszące ulgę w przypadku stłuczeń, kontuzji i bólów mięśni, ścięgien i więzadeł.

Dostępne też są żele do pielęgnacji kopyt, które zapobiegają ich pękaniu i specjalne żele do skóry, które przynoszą koniom ulgę po ukąszeniach przez owady, otarciach i innych uszkodzeniach.

Żel dla konia – jak dokonać wyboru?

Jeśli nie wiesz, jaki żel dla konia będzie odpowiedni – najlepszym rozwiązaniem będzie spytanie o radę lekarza weterynarii, to on pomoże określić rodzaj problemu, który dręczy Twojego konia i dobrać odpowiedni do niego żel, który szybko złagodzi bolesne i nieprzyjemne dolegliwości.

Kieruj się zawsze przede wszystkim dobrem Twojego konia i charakterem schorzenia, z którym chcesz sobie poradzić. Miej też na uwadze ogólną kondycję i predyspozycję konia, by nie przysporzyć mu dodatkowych problemów, na przykład na tle alergicznym.

Zdecyduj się na żele rozgrzewające, gdy chcesz zlikwidować obrzęk lub sięgnij po te chłodzące, by odprężyć konia i przynieść mu ulgę w bólu. Dostępne są też żele chłodząco-rozgrzewające, które łączą zalety obu tych specyfików.

    pixel