Higiena psa

ilość znalezionych towarów: 24

Pielęgnacja psów – dlaczego ma znaczenie?


Zdrowy pies to zadbany pies – to całkiem spore uproszczenie, choć nie jest ono pozbawione racji. Zdrowie przejawia się nie tylko w samopoczuciu czy zachowaniu, ale też wyglądzie psa i jego zapachu. Dlatego pielęgnacja psów jest tak ważną częścią profilaktyki zdrowotnej – i to w przypadku czworonoga w każdym właściwie wieku.
Czysty i zadbany pies ma szansę zachować dobre zdrowie, nie będzie też powodem brzydkiego zapachu w domu, a jego sierść i skóra nie będą doskonałym miejscem do żerowania dla pasożytów. Są one nie tylko bardzo nieprzyjemne, ale mogą być też źródłem groźnych chorób, dlatego odpowiednia pielęgnacja sierści psa jest tak ważna – pasożyty żerujące na psie mogą też rozprzestrzenić się po całym domu i zaatakować inne zwierzęta domowe, a także ludzi.
Higiena psa to jedno z bardziej istotnych zagadnień przy prawidłowej opiece – czysty pies nie tylko wygląda ładnie, ale też ma szansę na długie, zdrowe życie. Zapewnienie mu właściwego jej poziomu nie jest wcale tak trudne, jak może się wydawać, za to skorzysta na tym zarówno pies, jak i cały Twój dom.

Pielęgnacja i higiena psa – co Ci w niej pomoże?


Dom, w którym mieszka pies wcale nie musi być miejscem, w którym roznosi się brzydki zapach. To nieprawda, że psy po prostu brzydką pachną – mają one swój charakterystyczny zapach, ale jego natężenie lub znaczące pogorszenie oznacza, że pies może mieć jakiś problem. Często wynika on z niewłaściwej pielęgnacji. Jak dbać o higienę psa?
Kąpiele w szamponach przeznaczonych dla psów, stosowanie środków ochronnych na pchły i kleszcze, wyczesywanie sierści i kontrolowanie je stanu po każdym spacerze, z pewnością będą w tym pomocne. Środki czystości dla psa dostępne w naszym sklepie pozwolą też walczyć z brzydkim zapachem w domu, jeśli zajdzie taka konieczność.
Dostępne w naszej ofercie kuwety dla psów też pozwolą zadbać o lepszą higienę, bo pomogą w nauce psa załatwiania swoich potrzeb w wyznaczonych do tego miejscach – to szczególnie ważne przy szczeniakach, które nie potrafią jeszcze sygnalizować, że muszą wyjść na zewnątrz. Bywają też przydatne w przypadku psów starszych i chorych, przy których szczególnie mocno warto dbać o higienę.

Środki czystości dla psa – jak je wybrać?


Odpowiednia pielęgnacja i higiena psa często wymaga zakupu właściwych do tego celu środków. Czym się kierować przy ich wyborze?
Skóra psa jest zupełnie inna od tej ludzkiej, dlatego też kosmetyki i szampony do niej przeznaczone są kompletnie inne. Produkty stworzone z myślą o pielęgnacji psów są dla nich bezpieczniejsze, dlatego zawsze warte są Twojej uwagi. Przebadane produkty wysokiej jakości niwelują szanse wystąpienia reakcji alergicznej, choć zawsze warto zrobić próbę na psie, czy szampon lub inny kosmetyk mu nie zaszkodzi.
W razie problemów z wyborem odpowiednich środków czystości dla psa warto skorzystać z porady lekarza weterynarii, który w tym pomoże, a także – w razie konieczności – zleci odpowiednie badania i leczenie, po których zniknie również brzydki zapach.

    pixel