Kostki mineralne, wapienka dla gryzoni

ilość znalezionych towarów: 10

W czym Ci może pomóc wapienko dla gryzoni?

Zęby gryzoni są naprawdę jedyne w swoim rodzaju. Na szczególną uwagę zasługują ich siekacze. One nigdy nie przestają rosnąć. W naturze gryzonie nie mają z tym większego problemu. Niezależnie od gatunku, ten rodzaj zwierząt doskonale sobie radzi z ciągle rosnącymi zębami. Życie na wolności sprzyja ścieraniu zębów. Inaczej sprawa wygląda z gryzoniami udomowionymi. Wtedy to Ty, jako właściciel, musisz zadbać o to, by zwierzę miało odpowiednie warunki do ścierania zębów.

Gryzoń, który nie może ścierać swoich siekaczy to gryzoń nieszczęśliwy. Przerośnięte zęby szybko zaczną mu sprawiać ból. Mogą też znacznie utrudnić, a nawet uniemożliwić jedzenie. Dlatego takie wapienko dla chomika i każdego innego gryzonia to rzecz równie podstawowa, jak karma. Jeśli zapewnisz je swojemu pupilowi, sprawisz, że będzie zdrowy i szczęśliwy.

Na jakie produkty powinieneś zwrócić uwagę?

Konieczność ścierania ząbków przez gryzonia to nie jest jedyny powód, dla którego powinieneś podawać wapno swojemu pupilowi. Twój pupil potrzebuje też stałej dostawy witamin, minerałów i mikroelementów. Dzięki wapienku możesz mu dostarczyć wszystkie niezbędne do życia składniki.

Do wyboru masz wapienka warzywne, jabłkowe, pomarańczowe, naturalne i takie z dodatkiem prażonej kukurydzy. Duże i małe. Bez problemu dopasujesz odpowiednie wapno dla szynszyli, chomika i innego gryzonia.

Odpowiednie wapno dla królika i każdego innego gryzonia, pozwoli na zaspokojenie wszystkich jego potrzeb. W tym na zaspokojenie najbardziej naturalnej dla gryzoni potrzeby – potrzeby gryzienia. Nie dopuść do tego, by Twój pupil miał problemy z ząbkami. Kup mu odpowiednie wapno i ciesz się razem z nim

Jak wybrać najlepsze wapno dla gryzoni?

Nie jest łatwo wybrać odpowiednie wapno dla chomika ani dla żadnego innego gryzonia. Każde zwierzątko może mieć inne potrzeby. To, co sprawdzało się w przypadku Twojej szynszyli, niekoniecznie może sprawdzić się i przypaść do gustu Twojej śwince morskiej. Może zdarzyć się tak, że będziesz kupował inne wapno dla świnki morskiej, a inne dla królika albo szynszyli.

Dlatego przy wyborze odpowiedniego wapienka kieruj się przede wszystkim indywidualnymi potrzebami Twojego zwierzęcia. Królik może zjeść więcej wapna niż chomik, dlatego możesz kupić mu większe wapienko. Zwróć też uwagę na walory smakowe wapienka. Gryzonie też potrafią być bardzo wybredne i mieć swoje gusta smakowe. Niektóre mogą preferować wapienka naturalne, inne zdecydują się raczej na te jabłkowe, warzywne lub jeszcze inne. Kieruj się potrzebami Twojego pupila. Są przecież najważniejsze.
    pixel