Legowisko dla małego psa

ilość znalezionych towarów: 162

Legowisko dla małego psa – koniec problemów ze snem czworonoga

Sen jest bardzo ważny – tak samo dla Ciebie, jak i dla Twojego psa. Do zdrowego snu konieczne jest dobre miejsce do spania. Dlatego właśnie tak istotne jest odpowiednie legowisko dla małego psa. Najlepiej miękkie, wygodne, ustawione w dobrym miejscu i przede wszystkim o odpowiednich rozmiarach. Dlaczego posłanie dla zwierzaka powinno się znaleźć w Twoim domu? Pies, który nie będzie mógł się wyspać, na pewno nie będzie psem szczęśliwym i pełnym energii. Może za to być rozdrażniony i apatyczny. Podobnie zresztą jak człowiek – zbyt mała ilość snu źle odbija się na Twoim samopoczuciu, a o niewygodnym łóżku, ból pleców przypomni Ci jeszcze przez wiele godzin po pobudce.

To nie żarty. Złe legowisko lub jego brak może negatywnie odbić się na zdrowiu Twojego pupila. Może się zdarzyć, że przez to, mały pies straci apetyt, będzie osłabiony, a w konsekwencji dużo bardziej narażony na choroby. W końcu sen to zdrowie nie tylko dla ludzi. Posłanie dla małego psa pozwoli Twojemu czworonożnemu ulubieńcowi to zdrowie zachować.

Sen jest potrzebą fizjologiczną. Twój pies, jak każda żywa istota, musi ją zaspokoić. Oczywiście, zwierzak może spać wszędzie i w każdych warunkach i z pewnością będzie próbował znaleźć miejsce dla siebie także w Twoim łóżku. Dużo wygodniej jednak będzie Wam, gdy zwierzak będzie zajmował legowisko. Zarówno całkowicie zdrowe psy, jak i pupile z problemami zdrowotnymi będą bardzo wdzięczne za własne posłanie. Dla małych psów wystarczą małe akcesoria, dlatego nie musisz się martwić, że zajmą za dużo miejsca. 

Daj psu odpowiednie miejsce do spania. Zapewnisz mu tym samym prywatną strefę relaksu i wypoczynku. Nie obawiaj się, że pozostanie niewykorzystane. Dorosłe psy przesypiają przynajmniej połowę dnia. Szczeniaki w fazie wzrostu jeszcze więcej. Długość odpoczynku zależy od stopnia aktywności młodych czworonogów. Zadbaj więc o komfort swojego ulubieńca, gdy będzie odpoczywał i smacznie spał.

Legowisko dla małego pieska to inwestycja, która się opłaca i nie jest czymś drogim. Jest za to czymś, co przyniesie Twojemu psu spokój i ukojenie. Dzięki temu pies będzie wypoczęty oraz zadowolony z życia. Chętniej będzie się bawił i będzie miał więcej energii, aby towarzyszyć Ci na każdym kroku. Poza wyborem posłania musisz jeszcze znaleźć zaciszny zakątek, w którym je ustawisz. Jeśli psie miejsce na sen ulokujesz blisko źródła hałasu czy w bardzo gorącej części mieszkania, zwierzak nie wypocznie nawet pomimo posiadania wygodnego legowiska.

Legowiska dla małych psów – na królewski sen

Ty też mógłbyś spać gdziekolwiek, wolisz jednak spać we własnym łóżku. Twój pies pod tym względem wcale tak bardzo się od Ciebie nie różni. Nawet jeśli jest bardzo mały i gdy zwinie się w kłębek prawie go nie widać. Mały pies w pełni wyśpi się i zrelaksuje w swoim legowisku, a dodatkowo posłanie pozwoli Ci również pokazać psu, że to jest jego miejsce. To bardzo ważne, zwłaszcza jeśli nie chcesz, by pies korzystał z Twojego łóżka. Małe legowisko dla psa pomoże Ci w tej nauce. Konsekwencja szybko przyniesie oczekiwany efekt. Lekcje korzystania z legowiska są dobrym sposobem na postawienie pierwszych granic dla zwierzaka.

Wydaje Ci się, że niewielki pupil nie musi mieć posłania, bo zmieści się wszędzie? Nic bardziej mylnego. Małe psy też mają swoje potrzeby, które wcale nie są takie małe. Nie rezygnuj ze skrawka miejsca dla swojego ulubieńca tylko dlatego, że zwierzak ma niewielkie rozmiary. Odpowiednie posłanie zmieści się nawet w małym domu. W końcu na rynku dostępnych jest naprawdę dużo ciekawych rozwiązań i znajdziesz je w sklepie ZooArt. Co dokładnie? 

Istnieje całkiem sporo rodzajów legowisk. Tak, by każdy mały piesek był zadowolony. Klasyczne legowiska-kanapy, legowiska okrągłe, owalne i prostokątne, a nawet legowiska-namioty. Mały pies z pewnością upodoba sobie posłanie w formie norki, w którym przyjemnie zagrzebie się i będzie cały czas opatulony przytulnym, ciepłym materiałem.To wszystko znajdziesz w naszej ofercie. Produkty dostępne są też w szerokiej gamie barw. Twojemu psu może i wszystko jedno, jakiego koloru jest jego kanapa, ale Ty będziesz dzięki temu mógł dopasować legowisko do wystroju mieszkania.

Taki wybór sprawi też, że każdy piesek – zdrowy lub chory – będzie mógł cieszyć się posłaniem dopasowanym do siebie. W końcu pieski z chorym kręgosłupem tym bardziej potrzebują dobrego legowiska, które odciąży tę część ich ciała i pozwoli na sen bez bólu. Dobrym pomysłem jest też to, aby legowisko dla psa małego i nieco bojaźliwego przypominało namiot. Będzie bezpieczną „jaskinią”, w której czworonóg będzie mógł się wyciszyć i uspokoić. W takiej kryjówce bez problemu znajdziesz psa, jeśli się przestraszy.

Małe legowisko dla psa – na co zwrócić uwagę?

Legowiska dla małych piesków są najróżniejsze. Mają ciekawe kształty, wzory i uszyte są z odmiennych materiałów. Jak więc wybrać idealne legowisko dla małego psa? Przede wszystkim kieruj się potrzebami Twojego ulubieńca. Mały pupil też zasługuje na to, by spać po królewsku. Zasługuje też na to, by legowisko, na którym śpi, zadbało o jego kręgosłup i stawy. Nawet jeśli piesek jest całkowicie zdrowy – w końcu profilaktyka zdrowotna jest bardzo ważna.

Legowisko dla małego psa powinno być na tyle duże i szerokie, aby zwierzak miał zapewnioną swobodę ruchów. Nawet jeśli jego ulubioną pozycją snu jest kłębek. Czworonoga trudno „włożyć” w sztywne ramy. Raz zaśnie skulony, raz wyciągnie się całkowicie. Szukaj więc przede wszystkim takiego posłania, które będzie o 20 cm dłuższe, niż ciało czworonoga. Ta zasada nie dotyczy szczeniaków w fazie wzrostu. Aby co chwilę nie wymieniać psiego posłania, dla najmłodszych czworonogów, zdecyduj się maksymalnie na średnie legowisko. Dlaczego nie może być ono zbyt duże? Wtedy zwierzak nie czułby się bezpiecznie. A jedną z podstawowych zasad dobrego wypoczynku, jest komfort i brak obaw o zagrożenie.

Istotny jest także rodzaj materiału, z jakiego zrobiono posłanie. Legowisko dla psa musi być miękkie oraz przyjemne w dotyku i jednocześnie trwałe. Pies może je próbować ugryźć lub zadrapać pazurami. Trwała tkanina nie zniszczy się szybko w takiej sytuacji. Wybierz materiał, który dodatkowo jest łatwy do utrzymania w czystości. Pies codziennie będzie spał wygodnie, gdy kupisz posłanie z wypełnieniem odpornym na odkształcenia.

Jakie jeszcze powinny być legowiska dla psów? Małych czworonogów i ich potrzeb nie wolno lekceważyć! W końcu w takim małym ciele często kryje się duch wielkiego wojownika. Aktywne, energiczne psy muszą mieć idealne miejsce do wypoczynku – wygodne i dostosowane do ich anatomii. Jeśli masz jakieś wątpliwości, zawsze możesz zaczerpnąć opinii na temat legowisk w internecie. Właściciele i miłośnicy psów bardzo często dzielą się opinią na takie tematy.

Na cenę też rzuć okiem. Nie traktuj jej jednak jako jedynego kryterium. W pierwszej kolejności kieruj się dobrem i potrzebami Twojego psa. Zwierzak będzie Ci za to bardzo wdzięczny.

Artykuły z naszego bloga

Jak czesać psa? Dbanie o sierść psa krok po kroku Jak czesać psa? Dbanie o sierść psa krok po kroku
Wypadanie sierści u psa – kiedy należy się zaniepokoić? Wypadanie sierści u psa – kiedy należy się zaniepokoić?
Spa dla psa w domowym zaciszu. Zorganizuj je sam! Spa dla psa w domowym zaciszu. Zorganizuj je sam!
pixel