Pęsety na pchły i kleszcze dla kotów

ilość znalezionych towarów: 4

Pęseta na kleszcze dla kota – higiena i bezpieczeństwo

Znalezienie kleszczy u kota nigdy nie jest przyjemnym odkryciem, a jednak się zdarza i to – wbrew pozorom – nie tylko u wychodzących kotów.

Czasami takiego kleszcza możesz przynieść do domu na swoim ubraniu, a on znajdzie sobie żywiciela w postaci takiego kota. W takim wypadku trzeba niechcianego lokatora jak najszybciej wyjąć z kociej skóry. Przyda się do tego pęseta na kleszcze dla kota. Zwierzęta pozbawione profilaktycznej ochrony, która ma za zadanie odstraszać te pasożyty, zwłaszcza koty wychodzące, mogą bardzo łatwo złapać kleszcze, nawet w obrębie Twojego własnego ogródka. To nieprzyjemna i niebezpieczna sytuacja, bo kleszcze są źródłem wielu chorób i problemów. Najbardziej istotne jest to, by wyjąc kleszcza w całości i nie pozostawić żadnego fragmentu wbitego w ciało. Szczypce na kleszcze dla kota będą odpowiednie do tego zadania. Zadbaj o zdrowie i bezpieczeństwo Twojego pupila, chroń go przed kleszczami i reaguj szybko, jeśli jakiś się jednak wbije, wtedy będzie najbezpieczniejszy.

Pęseta dla kota – pomoc w pozbywaniu się problemów

Jest wiele sposobów na wyjmowanie kleszczy. Niektórzy to robią po prostu palcami, choć dużo bardziej higienicznym rozwiązaniem będzie pęseta na kleszcze dla kota, bo wtedy nie musisz dotykać kleszcza – to naprawdę nieprzyjemny pasożyt i źródło wielu bakterii, lepiej go w ogóle nie dotykać gołą skórą. W naszym sklepie znajdziesz pęsety, które łatwo i szybko pozbędą się tych pasożytów. A co najważniejsze – zrobią to precyzyjnie i w całości. Sama głowa kleszcza, która utkwi w ciele jest równie groźna, a nawet groźniejsza niż cały, żywy kleszcz, dlatego nie wolno dopuścić do sytuacji jego rozerwania. Dostępne u nasz pęsety, szczypce i kleszczołapki skutecznie temu zapobiegają. Każda oferowana przez nas pęseta dla kota jest produktem wysokiej jakości, który szybko i bezproblemowo będzie pozbywał się kleszczy. Są też łatwe w obsłudze, dlatego nawet jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś, poradzisz sobie z tym zadaniem.

Jak wybrać pęsetę? Czym kierować się przy wyborze?

Kleszcze szczególnie często atakują wiosną i jesienią, choć jeśli w lecie pogoda im sprzyja i nie jest zbyt upalnie, też mogą zaatakować. Dlatego ochrona przed nimi kota jest konieczna przez cały rok. Jeśli już jednak jakiś się przyczepi do kota, trzeba działać natychmiast. Szczypce do wyciągania kleszczy są bardzo pomocne w tym zadaniu. Wybierz takie, które wygodnie leżą w Twojej dłoni, bo tylko wtedy będziesz mógł precyzyjnie i skutecznie nimi operować. Ważna jest też jakość wykonania, by nie zniszczyły się podczas użycia. Zawsze dobrym pomysłem jest sprawdzenie opinii w Internecie lub spytanie o radę lekarza weterynarii. Kleszcze nie są zbyt błahym powodem, by się udać do niego na konsultację. To nosiciele wielu groźnych chorób, dlatego warto wiedzieć jak najlepiej się przed nimi chronić i skutecznie je usuwać.

    pixel