Perfumy dla psa

ilość znalezionych towarów: 18

Powitaj perfumy dla psa, pożegnaj brzydki zapach

Każdy pies, tak jak człowiek, ma swój własny, bardzo specyficzny zapach. Psy właśnie dzięki temu rozpoznają się pomiędzy sobą. Zwykle bardzo łatwo można przyzwyczaić się do woni zwierzęcia, a jako właściciel czworonoga możesz nawet przestać go z czasem zauważać. Jednak co zrobić, jeśli psi zapach jest mocniejszy niż zazwyczaj i staje się problematyczny dla ludzi?

Niektóre zwierzęta pachną intensywniej niż inne. Czasami jest to wynik choroby, starości lub po prostu taki jest urok danej rasy albo konkretnego psa. Nie znaczy to jednak, że na ten stan rzeczy należy się godzić. Poza wdrożeniem leczenia, które w wielu przypadkach może okazać się konieczne, możesz też działać doraźnie i maskować przykry zapach, wykorzystując specjalne perfumy dla psów.

Perfumy dla psa to jednak nie tylko sposób na usunięcie brzydkiego zapachu. Nie są wyłącznie fanaberią właściciela i mają inne, dodatkowe zalety. Dzięki nim odświeżysz swojego zwierzaka przed pilnym wyjściem, gdy nie znajdziesz już czasu na pełny zabieg pielęgnacyjny. Pamiętaj – perfumy dla psa nie mogą być alternatywą dla kąpieli! Mogą się stać jedynie rozwiązaniem doraźnym.

  Walcz z brzydkim zapachem za pomocą perfum dla psa

  Brzydki zapach psa to problem, którego często po prostu nie da się ignorować. Możesz jednak łatwo sobie z nim poradzić. Pamiętaj, że na początku konieczna będzie wizyta u lekarza weterynarii. Zwłaszcza jeśli nie jesteś pewien, czy specyficzny, intensywny zapach Twojego psa to jego urok i cecha charakterystyczna, czy też objaw poważniejszego problemu zdrowotnego. Dlatego najpierw wyklucz ewentualne choroby swojego czworonoga.

  Oczywiście, gdy w grę wchodzą poważniejsze problemy zdrowotne, musisz wdrożyć zalecone przez lekarza weterynarii leczenie. Nie znaczy to jednak, że do czasu jego zakończenia musisz godzić się ze złym zapachem. Na szczęście, niezależnie od tego, czy nieprzyjemna woń jest wynikiem schorzenia, czy cechą osobniczą, w obu przypadkach możesz poradzić sobie w podobny sposób – wykorzystując specjalne perfumy dla psa.

  Psie perfumy będą odpowiedzią na wszystkie Twoje problemy dotyczące brzydkiego zapachu. Do wyboru masz produkty o najróżniejszych owocowo-kwiatowych zapachach. Nie tylko zakryją woń Twojego psa i sprawią, że będzie pachniał ładnie, ale pomogą też odżywić jego sierść i nadać jej blask. To szczególnie ważne w przypadku psów wystawowych. Zwłaszcza tuż przed samą wystawą, gdy pies musi prezentować się po prostu perfekcyjnie, użycie perfum dla psa jest niezbędne.

  Jak korzystać z perfum dla psów?

  Opinie na temat psich perfum są – wśród ludzi, którzy się na nie zdecydowali – bardzo optymistyczne. Nie traktuj takich kosmetyków jak fanaberii czy dziwactwa. To bardzo użyteczna rzecz, która może znacząco poprawić jakość życia domowników i Twojego psa. Psie perfumy nie są zapachami inwazyjnymi i nie zaszkodzą delikatnym psim nosom. Obserwuj jednak swojego pupila – on też ma swoje własne preferencje. Jeden zapach może podobać mu się bardziej, a inny będzie go drażnił. Pamiętaj, że to on będzie nosił perfumy na sobie, a więc będą mu one towarzyszyły bez przerwy. Dlatego to bardzo ważne, aby zapach odpowiadał psu.

  Pamiętaj także, że mgiełka zapachowa dla psa niweluje nieprzyjemne zapachy, ale nie zastąpi kąpieli oraz regularnych zabiegów pielęgnacyjnych. Maskowanie problemów nie jest ich rozwiązaniem, a odpowiednia higiena zapewni Twojemu pupilowi zdrowie oraz komfort. Jeśli Twój pies się czymś zabrudzi lub jego zapach zaczyna być nieprzyjemny, użyj specjalnego psiego szamponu i dokładnie umyj zwierzę, omijając okolice oczu. Uważaj również na to, by nie nalać mu wody do uszu. Następnie nałóż na sierść odżywkę, która ją zmiękczy i nada jej połysk. Dopiero ostatnim etapem pielęgnacji jest spryskanie psa mgiełką zapachową. Perfumami spryskuj sierść z odległości ok. 20 cm. Omijaj okolice oczu i przednią część głowy psa, które możesz łatwo podrażnić.

  Dopasuj perfumy do Twojego psa

  Wybór odpowiednich perfum dla psa to nie jest wcale taka łatwa sprawa. Nie możesz wziąć po prostu pierwszego lepszego produktu ze sklepowej półki. Zapach dla psa musi być przede wszystkim nieinwazyjny. Pamiętaj więc, by nigdy nie używać w tym celu „ludzkich perfum”, bo te mogą łatwo zaszkodzić psu.

  Kosmetyk powinien pokryć naturalny zapach psa, zwłaszcza wtedy, gdy jest zbyt intensywny i nieprzyjemny. Perfumy nie mogą jednak drażnić psiego nosa. Dlatego właśnie tak ważna jest obserwacja Twojego pupila. Dopiero na tej podstawie wybierz dla niego idealnie dopasowany zapach. Weź pod uwagę także opinie innych ludzi. Nie ma dwóch takich samych psów, jednak recenzje innych właścicieli pozwolą Ci wyszczególnić marki i produkty, które są warte zakupu. Koniecznie sprawdzaj też skład perfum, to szczególnie ważne, jeśli Twój pies jest alergikiem.

  Pamiętaj o tym, żeby nie używać żadnych „ludzkich” kosmetyków dla swoim psie. Dotyczy to nie tylko perfum i mgiełek zapachowych, ale także szamponów oraz odżywek. Twoja skóra różni się od skóry Twojego pupila, podobnie ludzkie włosy i psia sierść także są inne. Mają zdecydowanie różne potrzeby, a używanie nieodpowiednich kosmetyków może u czworonoga spowodować poważne problemy. Alergie i podrażnienia skórne to tylko niektóre z nich. Wielu objawów pozbędziesz się, odstawiając natychmiast dany produkt, ale czasami konieczna będzie wizyta u weterynarza i wdrożenie odpowiedniego leczenia. Dlatego nie warto ryzykować.

  Ponadto zwróć uwagę na rodzaj sierści i na tej podstawie wybieraj produkty pielęgnacyjne dla swojego czworonoga. Znajdziesz wiele kosmetyków przeznaczonych specjalnie dla psów długowłosych, krótkowłosych czy szorstkowłosych.

  W przypadku bardzo młodych piesków, postaw na specjalny szampon dla szczeniąt. Wstrzymaj się raczej na początku z korzystaniem z perfum. Zwykle nie są one w ogóle potrzebne małym psom, poza tym mogą podrażnić ich delikatną skórę, która dopiero uczy się reagować na poszczególne składniki kosmetyków.

  Perfumy dla psów to tani, ale sprawdzony sposób na to, aby Twój czworonóg był na co dzień piękny i zadbany. Pojemne opakowanie wystarczy na długo. Postaw na sprawdzone rozwiązania i wysokiej jakości kosmetyki, które będą skuteczne oraz bezpieczne dla Twojego pupila.

  Artykuły z naszego bloga

  Spa dla psa w domowym zaciszu. Zorganizuj je sam! Spa dla psa w domowym zaciszu. Zorganizuj je sam!
  Jakiego zapachu nie lubią psy? 7 zapachów, które odstraszają psy Jakiego zapachu nie lubią psy? 7 zapachów, które odstraszają psy
  pixel