Podłoże torfowe do terrarium

ilość znalezionych towarów: 1

Podłoża torfowe do terrarium

Odpowiednie podłoże to kluczowy element hodowli zwierząt egzotycznych. Poszczególne gatunki gadów i płazów wymagają różnorodnych warunków środowiskowych do odpowiedniego rozwoju. Mikroklimat i otoczenie mają ogromny wpływ na samopoczucie i zdrowie zwierząt, dlatego dobór ściółki jest tak bardzo istotny.

Zwierzęta naturalnie żyjące w klimacie wilgotnym, tropikalnym najlepiej czują się na glebach dobrze wchłaniających wilgoć. Odpowiednie będzie więc dla nich podłoże torfowe do terrarium. W naszym sklepie znajdziesz bogatą ofertę ściółek torfowych, które stworzą Twoim podopiecznych optymalne warunki do rozwoju. Dostępne są zarówno w mniejszych, jak i większych opakowaniach, w zależności od indywidualnych wymagań pupila.

Oferowane produkty wysokiej jakości pochodzą od znanych i cenionych producentów akcesoriów dla zwierząt egzotycznych. W naszym sklepie znajdziesz zarówno torf gotowy do użycia oraz kostki brykietu, które dopiero po zalaniu odpowiednią ilością wody nabierają miękkości. Dopiero wtedy są odpowiednie do umieszczenia w terrarium. Wybierz formę torfu według upodobań swoich i zwierzęcia.

 

Torf do terrarium – najlepsze podłoże do wilgotnego środowiska

Podłoże torfowe dla gadów, płazów i bezkręgowców jest w 100% naturalne, drobno zmielone. Wysoka porowatość sprawia, że ściółka utrzymuje odpowiednią wilgoć i doskonale odtwarza tropikalne środowisko życia gadów i płazów. Podłoże pochłania nieprzyjemne zapachy, nie gnije i nie pleśnieje. Pozwala utrzymać wysoki poziom higieny w terrarium.

Torf do terrarium sprawdza się u zwierząt żyjących w warunkach średnio- i mocno wilgotnych, tropikalnych, bagnistych i w dżungli. Sprawdzi się w hodowli pająków, gadów, np. agamy błotnej, gekona gruboogonowego czy węża królewskiego, płazów, np. żab czy rzekotek, bezkręgowców i skorpionów. Torf dla gadów i płazów nie nadaje się do stosowania w terrariach suchych, pustynnych i stepowych. Drobno zmielone cząsteczki tworzą drobny pył, który podrażnia drogi oddechowe i układ pokarmowy zwierząt.

Przed umieszczeniem w terrarium odpowiednio przygotuj podłoże torfowe. Umieść krążek torfu w dużym pojemniku z wodą (co najmniej 1,5 litra). Zalej go wodą w ilości 0,5 litra i poczekaj, aż krążek napęcznieje. Odsącz nadmiar płynu i umieść podłoże w terrarium. Tak przygotowana ściółka doskonale odtworzy naturalne, wilgotne środowisko życia gadów i płazów.

 

Podłoże torfowe do terrarium – na co zwrócić uwagę przy kupnie?

Podłoże torfowe do terrarium sprawdzi się w hodowli zwierząt żyjących na terenach wilgotnych i tropikalnych. Nie nadaje się do terrariów suchych, stepowych, pustynnych i półpustynnych. Pamiętaj, aby dobrać ściółkę do indywidualnych potrzeb zwierząt. Tylko w mikroklimacie zbliżonym do naturalnego zwierzę będzie rozwijać się prawidłowo.

Podłoża do terrariów dostosowane są do potrzeb poszczególnych gatunków gadów i płazów. Tworzą specyficzne mikroklimaty z określonym poziomem wilgoci. Ściółka torfowa długo utrzymuje wilgoć, dlatego doskonale nadaje się do terrarium zwierząt żyjących w warunkach tropikalnych i bagiennych. Podłoże wpływa na rozwój, stan zdrowia i samopoczucie zwierzęcia, dlatego tak ważny jest jego odpowiedni dobór.

Widoki:
      pixel