Piasek dla ptaków

ilość znalezionych towarów: 12

Nie pozwól swojemu ptaszkowi żyć w brudzie – ofiaruj mu czyste i zdrowe życie

Brudna klatka dla ptaków to źródło wielu nieszczęść i problemów. Nie tylko brzydko pachnie i sprawia, że w całym domu panuje bardzo nieprzyjemna atmosfera. Jest też siedliskiem bakterii, które mogą być przyczyną wielu chorób.

Klatka zanieczyszcza się w sposób zupełnie naturalny. Twój ptaszek je i często rozrzuca przy tym ziarna, a nade wszystko – załatwia swoje potrzeby fizjologiczne, jak każda żywa istota. Wszystko to ląduje na dnie klatki.

Ptaki będą brudzić, bo każde żywe stworzenie generuje wokół siebie bałagan. Sięgaj po odpowiedni żwirek dla ptaków i –przede wszystkim – często i regularnie sprzątaj klatkę. W Twoim domu będzie pachnąco i przyjemnie, a Twój pupil będzie zdrowy i szczęśliwy.

Piasek dla ptaków – bo higiena jest najważniejsza

W zachowaniu odpowiedniej higieny i właściwego poziomu czystości w klatce Twojego ptaszka pomoże nie tylko regularne sprzątanie klatki. Konieczny będzie też odpowiedni piasek dla ptaków. Taki, który będzie pochłaniał zanieczyszczenia i stanowił doskonałą ściółkę na dno klatki.

Piasek dla papug i innych ptaszków występuje w różnych wariantach. Jest w stanie nie tylko pochłaniać wilgoć i zanieczyszczenia. Możesz zdecydować się na piasek z dodatkiem pokruszonych muszli ostryg. To nie tylko higieniczna ściółka, ale też dodatkowe źródło wapnia. Zdecyduj się na piasek z domieszką anyżu, jeśli chcesz odstraszyć owady i sprawić, że pasożyty nie będą miały szans. Z kolei piasek cytrynowy będzie roztaczał dookoła piękny zapach.

Do piasku, dla pełnej higieny, możesz dodać też specjalny preparat, który wspomaga działanie piasku. Absorbuje wilgoć, działa odkażająco i może być wykorzystywany nie tylko jako ściółka w klatce. Z powodzeniem możesz go użyć też na przykład na zanieczyszczony dywan.

Żwirek dla ptaków – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Chcesz wybrać odpowiedni piasek dla kanarka lub papugi, ale nie wiesz jak podjąć odpowiednią decyzję? Przede wszystkim zastanów się jakie masz potrzeby. Czy zależy Ci na odstraszaniu owadów, czy może wolałbyś ładny zapach, który unosi się z klatki albo dodatkowe źródło wapnia dla Twojego zwierzaka? To pomoże Ci podjąć wybór.

Piasek dla papug falistych, jak i innych ptaków, powinien też być bezpyłowy. To znaczy, że nie powinien kurzyć się dookoła klatki, wzbijać się w powietrze i je zanieczyszczać swoimi drobinkami. Zwróć na to uwagę podczas zakupów. W razie wątpliwości zawsze możesz sprawdzić opinię na temat danego produktu w Internecie. Hodowcy ptaków chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą.

    pixel