Akcesoria do pielęgnacji kopyt konia

ilość znalezionych towarów: 19

Pielęgnacja kopyt konia – dlaczego jest tak ważna?

Kopyta dla konia są niezwykle istotne – to one go niosą, to one stykają się z gruntem i to one, niestety, są bardzo podatne na zranienia i problemy zdrowotne. Dlatego pielęgnacja kopyt konia ma ogromne znaczenie dla jego zdrowia, kondycji i samopoczucia. Zaniedbane kopyta sprawiają koniowi mnóstwo dyskomfortu, a w skrajnych sytuacjach może wręcz uniemożliwić mu poruszanie się.

Czyszczenie kopyt u koni to zajęcie dość żmudne, ale konieczne. Przy odrobinie wprawy będzie szło dość lekko. Poza wprawą jednak przydadzą się odpowiednie akcesoria – to właśnie one uczynią pracę szybszą i wygodniejszą, a końskie kopyta będą zadbane, zdrowe i wolne od problemów. A te mogą niestety pojawić się bardzo szybko.

Zapewnij koniowi odpowiednią pielęgnację kopyt – w ten sposób uwolnisz go od bólu i problemów z poruszaniem się – a przecież to właśnie sens życia i największa radość dla konia – pozostawianie w ruchu. W ten sposób zyskasz konia zadowolonego, silnego i chętnego do działania u Twojego boku.

Pielęgnacja kopyt konia – akcesoria godne uwagi

Kopyta konia wymagają odpowiedniej pielęgnacji, a do niej potrzebujesz nie tylko wiedzy i samozaparcia, ale też odpowiednich narzędzi. Nie da się zadbać o kopyta przy pomocy gołych rąk – to wykracza daleko poza ludzkie możliwości. Dlatego człowiek już dawno temu zadbał o pojawienie się odpowiednich narzędzi, a dzisiaj możesz je bez problemu kupić w naszym sklepie.

U nas dostaniesz czułki kopytowe dostępne w różnych rozmiarach – to one umożliwią Ci badanie kopyt i szybkie, precyzyjne określenie bolącego miejsca, a także bardzo dokładne obejrzenie kopyt.

W ofercie dostępny jest też nóż kopytowy w różnych wariantach. Dostępne są noże prawe, lewe i obustronne – bardzo ostre i przeznaczone do korekcji racic. Wykonane ze stali nierdzewnej, z bardzo wygodnym i dobrze leżącym w dłoni uchwytem. W ten sposób kompleksowo, szybko i łatwo zadbasz o końskie kopyta.

Pielęgnacja kopyt konia – czego będziesz potrzebował?

Każdy hodowca wie, jak ważna jest pielęgnacja kopyt konia. Akcesoria przeznaczone do tego bardzo ułatwiają całą pracę, jeśli są tylko odpowiednio dobrane – z dobrymi produktami cały proces może być szybki i dużo lżejszy, niż mogłoby się wydawać.

Jeśli masz problemy z ustaleniem odpowiednich akcesoriów, to poproś o radę Twojego lekarza weterynarii. To też dobry pomysł, jeśli nie jesteś w stanie sam prawidłowo określić, na przykład rozmiaru potrzebnych Ci czułek kopytowych. W innym wypadku narażasz na dyskomfort nie tylko swojego konia, ale także siebie.

Wybieraj zawsze produkty wysokiej jakości – sprawdź opinie na ich temat dostępne w Internecie, to ułatwi Ci proces podejmowania decyzji.

    pixel