Żwirek zbrylający dla kota

ilość znalezionych towarów: 76

Dobry żwirek dla kota zbrylający to podstawa czystości w kuwecie

Koty od dawna należą do grona najbardziej popularnych zwierząt domowych, w końcu towarzyszą człowiekowi już od tysięcy lat. W toku swojej burzliwej historii były nawet uważane za bogów i otaczane czcią. Nadal jednak są to zwierzęta, które mają swoje bardzo konkretne potrzeby fizjologiczne i muszą je gdzieś spełniać. Dla kota niewychodzącego najlepszym miejscem będzie kuweta, do której przyda się żwirek dla kota zbrylający – bo dobre podłoże w kuwecie to podstawa.

Przypomina nieco piasek, jest delikatny dla kocich łap, a dodatkowo może nawet pachnieć – właśnie taki jest bentonitowy żwirek zbrylający. Co to znaczy, że się zbryla? Żwirek po kontakcie z cieczą przyjmuje formę zwartych bryłek. Grudki usuniesz błyskawicznie i bez trudu przy pomocy łopatki do nieczystości.

Każdego kota można nauczyć poprawnego korzystania z kuwety – to nieprawda, że tę sztukę pojmują tylko małe kocięta. Każdemu kotu przecież zależy na własnej higienie – to bardzo czyste zwierzaki. Sam proces nauki będzie prostszy i szybszy, jeśli kuweta będzie miała dobre podłoże. Żwirek zbrylający sprawia, że kuwetę dużo łatwiej posprzątać i dużo lepiej widać w niej zanieczyszczenia. Jest jednocześnie komfortowy dla kota, bo pozwala zakopać odchody zgodnie z jego instynktowną potrzebą.

Zapewnij kotu najlepsze warunki w kuwecie. Tylko w ten sposób przekonasz go, że korzystanie z niej jest przyjemne, a tym samym uchronisz swój dom przed zanieczyszczeniami i brzydkim zapachem. Wybierz wydajny żwirek z takiego materiału, który kot polubi od pierwszych chwil – musi być przyjemny dla łapek. Najpopularniejsze jest podłoże bentonitowe, który szybko po kontakcie z cieczą zmienia sypką formę w grudki. Wśród zbrylających się produktów w ZooArt znajdziesz też żwirki kukurydziane oraz drewniane. Niezależnie od tego, który z rodzajów wybierzesz, pamiętaj o częstym sprzątaniu kuwety, ponieważ nawet najlepszy żwirek zbrylający dla kota tego nie zastąpi.

Zadbaj o to, aby nieczystości były wyrzucane możliwie jak najszybciej, najlepiej zaraz po tym, jak kot się załatwi. Duża grupa tych zwierząt nie lubi korzystać drugi raz z kuwety, w której znajdują się już zanieczyszczenia. Pamiętaj też, aby przy tej okazji uzupełnić żwirek zbrylający do odpowiedniego, komfortowego dla kota poziomu.

Żwirek zbrylający dla kota – na co możesz liczyć?

Zakup żwirku dla kota jest zadaniem dość prostym – masz tak duży wybór, że z pewnością wybierzesz coś odpowiedniego do kuwety Twojego kota. Obawiasz się dźwigania ciężkiego worka, w którym sprzedawany jest żwirek dla kota zbrylający? Zakupu możesz dokonać bez wychodzenia z domu, a Twoją paczkę przyniesie kurier. W tym celu zapoznaj się z ofertą naszego sklepu.

Do wyboru masz żwirki zbrylające zapachowe i te zupełnie pozbawione woni. Zdecyduj się, czy zależy Ci na zapachu w okolicach kuwety, czy może wystarczy Ci absolutny brak jakiejkolwiek woni. Wszystkie dostępne w naszej ofercie żwirki zbrylające są produktami, które bardzo dobrze wiążą brzydkie zapachy i nie pozwalają im uwolnić się na zewnątrz. Jeśli zależy Ci na ładnym zapachu, możesz wybrać żwirek o zapachu lawendy, leśnym, morskim, cytrusowym i w innych, interesujących wariantach.

Podczas wyboru dodatków aromatycznych w żwirku weź pod uwagę preferencje swojego kota. Niektóre zwierzęta nie lubią korzystać z kuwety, jeśli znajduje się w niej zbrylający żwirek o intensywnym zapachu. Jeśli dotychczas nie korzystałeś z takiego rodzaju produktu, wymieszaj żwirek zapachowy z dotąd stosowanym i sprawdź, jaka będzie reakcja Twojego kota. To pozwoli Ci w przyszłości podjąć decyzję co do rodzaju wypełnienia kociej kuwety. W razie niepowodzenia eksperymentu pamiętaj, że pozbawiony aromatu żwirek również doskonale wiąże zapachy, więc nie musisz obawiać się nieprzyjemnej woni z kuwety.

W naszym asortymencie znajdziesz żwirki zbrylające z dodatkiem nanosrebra, które jest naturalnym antybiotykiem. Ma ono działanie dezynfekujące i antyseptyczne. Wydajny, zbrylający się żwirek jest wolny od zarazków, ponieważ dodatek jonów nanosrebra zapobiega rozwojowi bakterii i grzybów oraz brzydkiemu zapachowi.

Zbrylający się żwirek to też produkt bardzo chłonny i ekonomiczny – jedno opakowanie posłuży Ci dostatecznie długo. Wystarczy, że usuniesz zbryloną część i uzupełnisz braki żwirku. Pamiętaj, aby raz na jakiś czas wymieniać cały żwirek zbrylający dla kota, co ułatwi Ci wyczyszczenie kuwety i usunięcie z niej wszystkich zanieczyszczeń, a także dezynfekcję. Wszystkie podłoża dostępne są w opakowaniach o różnej pojemności, byś łatwiej dopasował je do swoich potrzeb i mógł przetestować nowe możliwości.

Zbrylający żwirek dla kota – jak go wybrać?

Dobór odpowiedniego żwirku do kuwety to kwestia poważniejsza, niż mogłoby się wydawać. Jeśli nie przypadnie do gustu Twojemu pupilowi, ten może nawet odmówić załatwiania swoich potrzeb w kuwecie. A przecież dużo lepiej, by robił to tam, niż w dowolnym innym miejscu w Twoim domu. Z tego powodu dobrze dopasowany zbrylający żwirek dla kota jest kwestią kluczową, aby zachować dobre samopoczucie wszystkich domowników. Czym się kierować przy jego doborze?

Przede wszystkim ważny jest tu komfort. Tak Twojego kota, jak i Twój – bo przecież będziesz często sprzątać kuwetę. Zbrylający żwirek bardzo mocno ten proces ułatwi – usunięcie zanieczyszczonej części będzie bardzo szybkie. Opakowanie wystarczy Ci na dłużej, bo nie będzie potrzeby wymieniać od razu całej zawartości kuwety.

Jeśli zależy Ci na wygodzie czyszczenia kuwety na co dzień, a jednocześnie preferujesz rozwiązania ekologiczne, wybierz taki zbrylający żwirek, który możesz wraz z zanieczyszczeniami usunąć do toalety. Taką opcję ma większość żwirków roślinnych, na przykład drewnianych albo kukurydzianych. Zawsze jednak przed wyborem zapoznaj się z instrukcją producenta oraz poznaj lokalne przepisy sanitarne w tym zakresie.

Zbrylający żwirek dla kota kupisz też w różnych wersjach zapachowych. Możesz się na to zdecydować, jeśli zależy Ci na ładnym zapachu w kuwecie i okolicach. Niektóre zapachy mogą wpłynąć też na kota – na przykład lawendowy zredukuje jego stres, co pomoże Ci zachęcić go do korzystania z kuwety i sprawić, że skojarzy to miejsce pozytywnie. Sprawdź jednak przedtem, jak Twój kot reaguje na zapach żwirku, bo zbyt intensywny aromat może odstraszyć go od toalety.

Sięgaj po produkty chłonne i takie, które zatrzymują w sobie brzydkie zapachy. W ten sposób ochronisz swój dom przed nieprzyjemną wonią, a i Twojemu kotu będzie przyjemniej korzystać z kuwety. To ważne zwłaszcza w sytuacji, gdy zwierzę zostaje samo na kilka godzin w ciągu dnia i nie będziesz mieć możliwości usunięcia odchodów zaraz po tym, gdy kot się załatwi.

Bogatą ofertę żwirków znajdziesz w ZooArt!

Wiemy, jak zróżnicowane są upodobania i potrzeby kotów, dlatego w naszym asortymencie nie brakuje najprzeróżniejszych rodzajów podłoży do kuwet, a wśród nich znajdziesz oczywiście zbrylający się żwirek. Dbamy nie tylko o dobro zwierząt, lecz także komfort opiekunów. Asortyment skomponowaliśmy z podłoży, które ułatwiają utrzymanie kuwety w czystości i zapobiegają nieprzyjemnemu zapachowi. Doskonale chłoną płyny, a zrobione z nich grudki właściwie jednym ruchem wyciągniesz z kociej toalety.

Różne potrzeby kotów wynikają między innymi z długości ich sierści, do której nieodpowiedni piasek może się przyczepiać, co spowoduje dyskomfort u zwierzęcia, a Ty będziesz musiał częściej sprzątać. Jako opiekun długowłosego pupila również znajdziesz w ZooArt wydajny żwirek, który zapewni kotu wygodę, a Tobie oszczędzi sprzątania. Podłoże do kuwety zostało wyprodukowane w taki sposób, żeby granulki nie przyczepiały się do długiej sierści. Dzięki temu zwierzę nie będzie wynosiło ich z kuwety.

Zbrylający się żwirek doskonale wiąże zapachy. Sam również może wydzielać przyjemny aromat, jeśli tylko nie przeszkadza to kotu. Jeśli wiesz, że Twoje zwierzę nie ma z tym problemu, możesz zdecydować się na produkt o zapachu lawendy. Przygotowaliśmy jednak więcej propozycji aromatów – być może Twojemu kotu przypadnie do gustu żwirek o zapachu świeżej trawy.

Różnorodne upodobania kotów to oczywistość, dlatego w tej kategorii znajdziesz niejeden wydajny żwirek o drobnym uziarnieniu, a także podłoże, którego pojedyncze ziarenka są większe.

W naszym asortymencie znajdziesz piasek dla kota zbrylający w opakowaniach o różnej wielkości. Jeśli obawiasz się, że właśnie przyjęty pod dach mruczek nie zaakceptuje podłoża, zdecyduj się na kilka różnych opakowań o mniejszej pojemności. W naszym asortymencie znajdziesz wydajny żwirek w worku 5 l. Oferujemy również większe opakowania podłoży. Możesz zdecydować się na piasek dla kota zbrylający w opakowaniu o pojemności 10 lub 20 l, jeśli wiesz już, jaki żwirek Twój kot lubi najbardziej. Zajrzyj do naszego asortymentu i sprawdź, jakie podłoża do kuwet dla Ciebie przygotowaliśmy.

Artykuły z naszego bloga

Jak nauczyć kota korzystać z kuwety? Jak nauczyć kota korzystać z kuwety?
Jak oduczyć kota sikania w domu? Poznaj przyczyny takiego zachowania Jak oduczyć kota sikania w domu? Poznaj przyczyny takiego zachowania
Wyprawka dla kota od A do Z Wyprawka dla kota od A do Z
pixel