Tabletki na uspokojenie dla kota

ilość znalezionych towarów: 58

Podróż, wizyta u weterynarza czy przeprowadzka– wszystkie te sytuacje mogą powodować u kota stres. Aby uniknąć niepotrzebnego napięcia u swojego pupila można zastosować środki uspokajające. Taki ‘uspokajacz dla kota’ będzie dla niego całkowicie bezpieczny i pomoże lepiej poradzić sobie z sytuacjami stresowymi.

Środki uspokajające dla kota – rodzaje

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów leków na uspokojenie dla kota. Czym się charakteryzują i jak wybrać najlepszy?

Ziołowe tabletki na uspokojenie dla kota zmniejszają uczucie niepokoju, wyciszają i ułatwiają spokojny sen. Składniki zawarte w tabletkach, takie jak chmiel, waleriana czy kozłek lekarski są bezpieczne i naturalne. Większość tabletek tego typu może być podawane nawet kociętom czy kotkom w ciąży. Ważne jest jednak, aby przed podaniem środków zapoznać się z ulotką lub zasięgnąć porady weterynarza ponieważ niektóre schorzenia mogą stanowić przeciwwskazanie do podania tabletek uspokajających.

Spraye i dyfuzory sprawdzą się przede wszystkim w pomieszczeniach. Spraye na uspokojenie dla kota bazują na naturalnych, ziołowych składnikach a ich zapach nie jest uciążliwy dla człowieka. Można nimi spryskać legowisko, meble lub całe pomieszczenia, w których kot przebywa. Dyfuzory to urządzenia elektryczne z wymiennym wkładem. Najczęściej spotyka się dyfuzory, które imitują feromony policzkowe kota. Feromony te są naturalnie wydzielane przez kota wtedy, gdy czuje się zrelaksowany i bezpieczny. Takie feromony pomogą oswoić się kotu ze zmianami takimi jak nowe miejsce zamieszkania czy nowy lokator.

Tabletki uspokajające dla kota choć bezpieczne i skuteczne, czasami są dość trudne do podania. W takich przypadkach na pewno sprawdzą się krople uspokajające dla kota oraz obroże. Krople aplikuje się na skórę kota a swoje właściwości utrzymują nawet do tygodnia. Obroże uspokajające to świetne rozwiązanie na długotrwałe sytuacje stresowe jak pobyt w lecznicy czy zmiana miejsca zamieszkania. Obroża uwalnia substancje uspokajające nawet do kilku tygodni a efekt zrelaksowania i zminimalizowania stresu jest odczuwalny nawet po godzinie od założenia.

Żele lub przysmaki uspokajające to nie tylko skuteczne ale też smaczne rozwiązanie problemu stresu u kota. Żel najlepiej podać na łapę kota, co zachęci go do zlizania preparatu a przysmakiem można nagrodzić kota lub umieścić w jego ulubionej zabawce. Te preparaty najczęściej mają mięsny smak więc bardzo smakują kotom.

Jak wybrać leki uspokajające dla kota?

Nie musisz bać się podawania swojemu kotu leków na uspokojenie, jednak ważne jest by były dobrze dobrane i bezpieczne. Jeśli nie jesteś pewien czy dany preparat będzie dobry dla Twojego kota, skonsultuj się z lekarzem weterynarii.

Po pierwsze postaw na bezpieczeństwo kota. Niektóre koty mogą nie tolerować środków doustnych, inne zaś mogą mieć alergię na preparaty podawane na skórę. Jeśli zdecydujesz się na którykolwiek środek uspokajający dla kota powinieneś obserwować jego reakcję i w razie zaobserwowania jakichkolwiek objawów niepożądanych, zaprzestać stosowania tego specyfiku.

Ważne jest również dobranie preparatu na uspokojenie do sytuacji, która powoduje u kota stres. Jeśli jest to jednorazowa sytuacja, jak na przykład wizyta u weterynarza, można podać lek w formie tabletki lub żelu. Jednak kiedy czynnik powodujący niepokój nie może być wyeliminowany od razu (przeprowadzka, długa podróż, pojawienie się nowego członka rodziny) możesz zastosować leki na uspokojenie dla kota o przedłużonym działaniu jak na przykład obroża czy dyfuzor.

Tabletki na uspokojenie dla kota, obroże, krople czy inne środki to dobre rozwiązanie w sytuacjach stresowych. Twój kot odzyska spokój a Ty będziesz mieć pewność, że jest bezpieczny i czuje się dobrze.

pixel