Karma dla buldoga

ilość znalezionych towarów: 20

Karma dla buldoga angielskiego – niełatwy wybór!


Buldogi angielskie to zwierzęta silne i majestatyczne. Niegdyś trzymane były głównie przez arystokrację i szeroko pojętych przedstawicieli klas wyższych. Działo się tak dlatego, że ludzie ubożsi nie mogli sobie pozwolić na ich utrzymanie. Kilka stuleci temu utrzymanie buldoga była dość problematyczne i wymagało zasobnej kieszeni. Dzisiaj dobrej jakości karma dla buldoga wcale nie musi być droga. Nawet biorąc pod uwagę to, że te psy potrafią mieć ogromny apetyt.
Zaspokojenie go jest jedną z najważniejszych kwestii związanych z opieką nad czworonogiem. Głodny buldog to stworzenie smutne, osłabione i apatyczne. W dodatku łatwo podatne na choroby. Jaka karma dla buldoga będzie najlepsza? Ta, która zaspokoi jego zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Tylko tak pomożesz psu zachować zdrowie. A na pewno tego chcesz, jeśli zależy Ci na tym, aby Twój pies długo towarzyszył Ci na co dzień.

Daj psu wszystko to, co najlepsze. Zapewnij mu smaczną, zdrową i pożywną karmę w ilości, która pozwoli mu pozostać najedzonym, ale jednocześnie nie przybrać za bardzo na wadze. W ten sposób zyskasz psa zdrowego i szczęśliwego, który będzie chętnie spędzał z Tobą czas. Dopasuj żywienie do wieku psa, bo to istotne ze względu na jego rozwój, a co za tym idzie – różne potrzeby na każdy z etapów życia. Dobra karma dla buldoga angielskiego jest w stanie pomóc mu osiągnąć długie i szczęśliwe życie u Twojego boku.

Karma dla psów rasy buldog – sprawdź naszą ofertę

Zakup odpowiedniej karmy jest bardzo ważny dla zdrowia i prawidłowego rozwoju Twojego psa. W przypadku zwierząt rasowych można kierować się wzorcem rasy i na jego podstawie określać to, co dla psa będzie najlepsze. Dlatego najlepsza karma dla buldoga angielskiego to taka, która została stworzona specjalnie z myślą o konkretnych potrzebach tej rasy.
W naszym sklepie znajdziesz wysokiej jakości karmy, które są w stanie zadbać o psie zdrowie i przypaść do gustu nawet najbardziej wybrednym czworonogom. Karma dla psów rasy buldog oferowana przez nas to produkty znanych i renomowanych marek, które uwzględniają zapotrzebowanie buldoga na witaminy i składniki odżywcze.
Każda dedykowana karma dla psów rasy buldog przygotowana została w formie specjalnego granulatu. Jego budowa ułatwia osobnikom tej rasy pobieranie pokarmu. A to wiele znaczy, bo psy o płaskim pysku często mają problem ze zjadaniem standardowych, płaskich, okrągłych granulek, które są dostępne w większości karm.
Dostępne są w opakowaniach różnej wielkości tak, byś mógł samodzielnie zadecydować, czy chcesz kupić coś na próbę, czy od razu zrobić sobie większy zapas karmy i nie martwić się, że braknie jej w najmniej spodziewanym momencie. Jeśli masz jednego psa, zdecyduj się raczej na mniejsze lub średnie opakowania. To sprawi, że karma nie straci wartości odżywczych i nadal będzie smakowała psu mimo tego, że worek został otwarty już wcześniej.
Nawet najlepsza karma dla buldoga angielskiego powinna być dopasowana do jego gustu i potrzeb. Przygotowanie specjalnej kategorii z karmami tylko dla tej rasy znacznie ułatwi Ci wybór i sprawi, że będziesz mógł w krótkim czasie zdecydować o zakupie nowego produktu żywieniowego. Pamiętaj przy tym, że jest on już zbilansowany zgodnie z potrzebami szczeniąt albo psów dorosłych – Ty nie musisz robić nic więcej, jak tylko nasypać porcję do miski.

Jaka karma dla buldoga angielskiego?

Znalezienie karmy, która nie tylko będzie smaczna, ale też zaspokoi zapotrzebowanie Twojego psa na wszystkie witaminy i inne składniki odżywcze to zadanie trudne, choć nie niemożliwe. Wystarczy po prostu wiedzieć, czego konkretnie potrzebuje buldog. Karma przeznaczona dla specyficznych potrzeb tej rasy jest bardzo dobrym wyborem.
Przy wyborze odpowiedniego jedzenia dla Twojego psa kieruj się przede wszystkim jego dobrem. Dużą pomocą w określeniu wszystkich potrzeb zwierzaka będzie konsultacja z lekarzem weterynarii lub dietetykiem weterynaryjnym, zawsze możesz też zasięgnąć opinii bardziej doświadczonego hodowcy tej rasy. To pomoże Ci zdecydować, która karma dla psa buldoga będzie tą najlepszą.
Pamiętaj, że psy te są bardziej predysponowane do rozmaitych alergii niż inne rasy. Aby zapobiegać nietolerancjom i alergiom pokarmowym warto zadbać o to, aby karma dla buldoga była wolna od składników potencjalnie alergizujących. Są to przede wszystkim zboża, ale również niektóre gatunki mięs, zwłaszcza te o gorszym pochodzeniu. Z tego powodu zawsze stawiaj na dobry skład karmy, aby mieć pewność, że Twój pies będzie czuł się na niej dobrze.
Z uwagi na fałdy skórne i charakterystyczną budowę pyska bardzo często przedstawiciele tej rasy mają problemy dermatologiczne. Wielu z nim można zapobiec, jeśli karma dla buldoga angielskiego będzie miała odpowiednie składniki. Chodzi między innymi o wysoki udział nienasyconych kwasów tłuszczowych, które poprawiają kondycję skóry i zapobiegają stanom zapalnym. Niemniej istotny jest jednak też cynk i wszystkie inne składniki odżywcze, których celem jest zwalczanie drobnoustrojów pojawiających się na skórze i wzmacnianie jej naturalnej bariery ochronnej.
Zastanawiasz się, jaka karma dla buldoga o zbyt dużej masie ciała będzie odpowiednia? Nadwaga jest sporym problemem u psów, bo powoduje nie tylko trudności w poruszaniu się, ale też obciąża serce i sprzyja rozwojowi innych chorób, na przykład cukrzycy. Aby jej zapobiegać, warto podawać zmniejszoną dawkę dotychczasowej karmy – w przypadku większości psów to będzie wystarczający zabieg, aby Twój zwierzak nie utył. Jeśli jednak pies już ma nadprogramowe kilogramy, a ciągle domaga się jedzenia, poszukaj produktu o niskiej kaloryczności. Zapewni uczucie sytości bez ograniczania objętości jedzenia, a jednocześnie pomoże psu schudnąć.
Zawsze w pierwszej kolejności patrz na skład. Cena to istotny czynnik, ale nie może być ważniejsza od składników, które znajdują się w karmie, bo to one są odpowiedzialne za jej jakość i za to, czy pies dostanie wszystko to, czego potrzebuje. Pamiętaj, że wiele firm tworzy specjalne produkty dla tej rasy – takim jest również karma Royal Canin Bulldog. Zapoznaj się z całą ofertą karm, zanim podejmiesz decyzję dopasowaną do potrzeb Twojego psa.

 

Popularne marki karm dla psów

    pixel