Piłki dla kota

ilość znalezionych towarów: 7

Ruchoma zabawka dla kota? Piłka!

Jeśli zastanawiasz się jak urozmaicić zabawę swojemu kotu, nie czekaj dłużej i kup mu piłkę! Koty jako urodzeni myśliwi uwielbiają pogoń za przyszłą zdobyczą. Możesz zapewnić mu taką imitację polowania w Waszym domu. Dzięki temu jest szansa, że unikniesz zniszczonych mebli i sprzętów domowych, które padłyby ofiarą znudzonego zwierzęcia.
Kot, który wybiega się za piłką w ciągu dnia, będzie w nocy spał spokojniej, a co za tym idzie – Ty również zyskasz spokojniejszy sen. Warto kupić swojemu pupilowi kilka różnych piłeczek, aby rozwijał swoje umiejętności łowieckie i miał dobrą kondycję. Zaspokoi swoją potrzebę polowania, jeśli kilka razy złapie zdobycz i z pewnością będzie Ci wdzięczny.

Piłka dla kota – Wasza wspólna zabawa.

Każdy właściciel bardzo ceni sobie czas, który może spędzić wspólnie ze swoim zwierzęciem. Piłka to idealny gadżet, by Wasza zabawa była satysfakcjonująca dla obu stron. Wystarczy, że energicznie puścisz piłeczkę po podłodze, a Twój kot ruszy za nią w pogoń. Gdy ją dopadnie, wyszarpie i wybawi się, weź ją i powtórz ruch. Kilka kocich pościgów za piłką zapewni Twojemu pupilowi odpowiednie spożytkowanie energii, a Tobie radość z obserwacji jego wspaniałej zabawy oraz rozwoju.
W naszym sklepie internetowym znajdziesz różne piłeczki dla kota – sizalowe, plastikowe z grzechotką w środku czy pluszowe, wypełnione kocimiętką, która sprawi zwierzęciu ogromną przyjemność. Przejrzyj ofertę i wybierz najlepsze dla Was zabawki. Zorientuj się wcześniej, jaka piłka dla kota będzie przez niego najbardziej pożądana, ale wybierz też kilka innych modeli do wymiany.

Jaką piłkę wybrać?

Ponieważ masz do wyboru różne rodzaje piłek (różnią się kolorem, rozmiarem, materiałem, wypełnieniem) wypróbuj kilka i zobacz, która sprawi Twojemu kotu najwięcej radości. Kot instynktownie będzie gonił za toczącym się przedmiotem. Warto kupić kilka piłek, żeby kot nie zdążył się znudzić jedną zabawką. Ale spokojnie – jeśli będziesz zmieniał je na bieżąco, chowając poprzednie i dając je znowu za jakiś czas, każda odrzucona wcześniej zabawka, wróci na nowo do kocich łask. Twój myśliwy na pewno doceni wspólnie spędzony czas oraz udane, wyczerpujące łowy.
Aby poprawić zaangażowanie zwierzęcia we wspólną zabawę, stwórz dla niego tor przeszkód. Przygotuj pudełko, do którego kot może się schować, gdy będzie czaił się na piłki. Dla kota taka zabawka jest najbardziej zgodna z tym, co zna za pośrednictwem swojego naturalnego instynktu. Jeśli chcesz jednak bardziej nawiązać z nim relację, przygotuj smakołyki i naucz go… aportować rzucaną piłkę! Odpowiednio zmotywowany kot pojmie w mig, czego od niego oczekujesz.

Piłka dla kota – ale jakiego?

Obawiasz się, czy ruchoma zabawka dla kota będzie dobrym wyborem dla Twojego pupila? Nawet jeśli Twój kot jest raczej niechętny do uprawiania gonitw za zabawkami, to warto spróbować. Koty instynktownie czują potrzebę polowania, a jej spełnienie zapewnia im komfort psychiczny. Bardzo często zdarza się, że koty popadają w rodzaj marazmu i zaczynają coraz mniej się ruszać, a co za tym idzie – tyć. Może to być efektem niedostatecznej stymulacji, którą zapewni z powodzeniem zwykła piłka dla kota.
Cykl łowny u każdego kota wygląda podobnie. Najpierw zwierzę czai się na swoją ofiarę, potem ją ściga, łapie i zaczyna się nią bawić. Wszystkie te etapy możesz zapewnić kotu, jeśli wybierzesz dla niego odpowiednie piłeczki. Dla kota ważne jest to, aby były one atrakcyjne. Świetnie sprawdzą się więc wszystkie akcesoria, które wydają dźwięki, a nawet same się toczą i odbijają od ścian oraz mebli. Im więcej niespodziewanych zmian kierunku ruchu piłki, tym większa frajda dla kota.
Jeżeli z jakiegoś powodu nie możesz regularnie bawić się z kotem tak często, jakbyś tego chciał, możesz nadal zagwarantować mu ciekawie spędzony czas pod Twoją nieobecność. W mieszkaniu ukryj kulki dla kota w różnych miejscach. Wybierz kilka modeli interaktywnych, które będą na przykład świecić albo grzechotać po dotknięciu. Sprawdź też preferencje swojego pupila – niektóre koty mają jasne oczekiwania co do swoich zabawek.

    pixel