Karma dla myszy i myszoskoczka

ilość znalezionych towarów: 13

Podstawowa karma dla myszy i myszoskoczka

Wielu początkujących właścicieli gryzoni zastanawia się, czym karmić mysz i co jedzą myszoskoczki? Zwierzęta te żywią się praktycznie takim samym pokarmem. Ich dieta w większości składa się z różnorodnych ziaren, które dostarczają odpowiednią ilość składników odżywczych. Wybierając pokarm dla myszy i myszoskoczków pamiętaj o ich potrzebach żywieniowych. Pokarm dla świnki morskiej nie dostarczy myszom i myszoskoczkom optymalnej ilości składników odżywczych, witamin i minerałów.

Pożywienie małych gryzoni nie może być monotonne. Co jedzą myszy i myszoskoczki? Przede wszystkim ziarno: pszenicę, owies, proso i żyto. Dodatek niewielkiej ilości suszonych warzyw i owoców wzbogaca walory smakowe i dostarcza składników, które nie występują w ziarnach, a domieszka orzechów to źródło tłuszczów, wpływających na kondycję futerka.

Sklep zoologiczny ZooArt oferuje bogaty wybór pokarmu dla myszek i myszoskoczków, w różnej pojemności i w różnych wariantach smakowych. Z pewnością wybierzesz tu pełnowartościową karmę, która przypadnie do gustu twojemu podopiecznemu.


Co jedzą myszy i myszoskoczki?

Od tego, co je mysz lub myszoskoczek, zależy ich zdrowie i dobra forma. Są one zwierzętami wybrednymi i najczęściej zjadają to, co najbardziej im smakuje. W takim przypadku warto podawać im karmę w postaci granulatu, czyli uformowanych w pałeczki zmielonych części pokarmowych. Postać granulek uniemożliwia wybieranie najsmaczniejszych części i odrzucanie innych, niezwykle ważnych składników. Granulaty są wysoce strawne i zawierają mnóstwo aminokwasów. Twarde kawałki chronią zęby przed powstawaniem kamienia i ścierają staje rosnące zęby. Z kolei tłuszcze zapewniają zdrową skórę oraz sierść.

Karma dla myszy i myszoskoczków w postaci mieszanki to odpowiednio zbilansowane składniki w postaci zbóż, nasion, granulatu, suszonych owoców i warzyw. Dostarcza mnóstwo witamin: A, B1, B2, B3, C i PP. Wzbogacona jest w fosfor, potas, sód, magnez i żelazo. Mieszanka obniża poziom złego cholesterolu i usprawnia procesy trawienne.

W ofercie dostępna jest także karma dla myszek i myszoskoczków Premium. Zawiera ona zwiększoną ilość białka, poprawia funkcjonowanie jelit i dostarcza dużą dawkę witamin. Pokarm umożliwia ścieranie zębów i usuwa kamień nazębny. Jest szczególnie polecany dla zwierzątek w okresie rekonwalescencji, które nie mają apetytu. 

 

Karma dla myszy i myszoskoczka – na co zwrócić uwagę?

Najlepsze jedzenie dla myszy i myszoskoczków składa się z wysokiej jakości zboża, suszonych warzyw, owoców i dodatku orzechów. Szczególną uwagę zwróć na zawartość włókna surowego, które odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego.

Kontroluj wygląd karmy i jej zapach. Nie podawaj zwierzęciu produktu, który wygląda na stary lub nieświeżo pachnie. Jeśli zwierzak zje taki pokarm, może się to skończyć wystąpieniem nieprzyjemnych dolegliwości i wizytą u lekarza weterynarii.

Odpowiednia karma dla myszek i myszoskoczków jest źródłem wszystkich niezbędnych elementów odżywczych, które zapewniają zwierzętom zdrowie i mnóstwo sił witalnych. Wybieraj pokarm od znanych i renomowanych producentów, a twój pupil długo będzie cieszył się zdrowiem.

 

    pixel