Nożyczki, cążki i obcinacze dla kotów

ilość znalezionych towarów: 16

Nożyczki i obcinacze do pazurów dla kota

Kot wychodzący na zewnątrz ściera swoje pazury podczas biegania, chodzenia, polowania i wdrapywania się na drzewa. Ponadto, sam kontroluje długość pazurów w naturalnych warunkach, drapaniem oznaczając swój teren. Zwierzętom, które spędzają dużo czasu na dworze, nie należy więc regulować długości paznokci. Jeśli jednak Twój pupil większość czasu spędza w domu, może zaspokajać swoje potrzeby łowieckie, drapiąc meble. Zdarza się, że obcinanie paznokci kota staje się koniecznością, a wtedy warto robić to systematycznie. Kiedy drapak okazuje się niewystarczający, niezbędny jest zakup obcinaczki dla kota.

Obcinacz pazurów kota dostępny jest w trzech wygodnych i prostych w obsłudze formach. Najczęściej wybieranym sprzętem są cążki i gilotynka do pazurów kota, jednak opiekunowie chętnie korzystają także z nożyczek. Trzeba pamiętać, że regulując długość kocich pazurków, nie należy stosować sprzętu przeznaczonego dla ludzi. Zwierzęce pazury są znacznie twardsze i cechują się specyficzną budową. Zainwestuj więc w specjalistyczne nożyczki do obcinania pazurów dla kota. Wszystkie niezbędne do pielęgnacji zwierzęcia akcesoria znajdziesz w ofercie sklepu ZooArt.

W tej kategorii znajdują się obcinaczki do pazurów przeznaczone dla zwierząt różnej wielkości. Dzięki temu z łatwością wybierzesz akcesorium zarówno dla młodego tak zwanego dachowca, jak i dorosłego Maine Coona. Oferujemy nożyczki do pazurów dla najmłodszych zwierząt oraz kocich seniorów.

  Cążki, gilotyna czy nożyczki do pazurów dla kota – co wybrać?

  Obcinaczki do pazurów dla kota dostępne są w sklepie ZooArt w trzech formach. W zależności od preferencji swoich i zwierzęcia wybrać możesz nożyczki, gilotynę i cążki do pazurów dla kota.

  Gilotyna do pazurów dla kota to urządzenie niezwykle wygodne i szybkie w użyciu. Podczas zabiegu pielęgnacyjnego wystarczy włożyć pazurek do otworu i zdecydowanym ruchem wykonać cięcie. Gilotyna wyposażona jest w ostrza ze stali szlachetnej i przeciwpoślizgowy uchwyt, który podczas zabiegów pielęgnacyjnych dobrze leży w dłoni. Sprzęt jest wygodny, ostry i trwały, pozwalający na precyzję w cięciu.

  Nożyczki do pazurów dla kota to w pełni bezpieczny sprzęt do regulacji długości paznokcia. Dzięki zaokrąglonym końcówkom przypadkowe skaleczenie skóry jest niemożliwe. Produkt wykonano ze stali nierdzewnej, co czyni go niezwykle trwałym. Antypoślizgowe rączki sprawiają, że nożyczki nie wypadają z rąk, dzięki czemu cięcie jest szybkie i pewne.

  Cążki dla kota wizualnie przypominają nożyczki, ich ostrze jest jednak skupione w jednym punkcie. Profesjonalny obcinacz do paznokci dla kota jest wykonany ze stali nierdzewnej. Wyposażony jest w ogranicznik długości wykonywanego cięcia. Wyprofilowane uchwyty pokryte są gumowo-silikonową powłoką zapewniającą komfort i bezpieczeństwo pracy.

  Obcinaczki dla kota – na co zwrócić uwagę?

  Jakie obcinaczki dla kota wybrać? Przede wszystkim te, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Tani sprzęt zakupiony w supermarkecie może okazać się nieskuteczny, a ponadto mniej bezpieczny. Tylko specjalistyczne, weterynaryjne obcinacze prawidłowo wykonają swoją pracę. Stal nierdzewna, z której przygotowane są ostrza, czynią produkt ostrym, precyzyjnym i niezwykle trwałym. Rączki zabezpieczone gumową osłoną sprawią, że obcinacz do pazurków dla kota nie będzie wyślizgiwał się z rąk i stwarzał zagrożenia zarówno dla właściciela, jak i zwierzaka.

  Obcinanie paznokci zwierzęciu początkowo może sprawić nieco problemu. Jeśli nie czujesz się w pełni sił, aby samodzielnie wykonać zabieg – udaj się do lekarza weterynarii, który pokaże Ci, jak prawidłowo i bezpiecznie skrócić paznokieć. Naruszenie miazgi twórczej prowadzi do silnego krwawienia i jest bolesne dla kota, dlatego warto poprosić o pomoc fachowca.

  Jeśli jednak zdecydujesz się samodzielnie obciąć zwierzakowi pazurki, przyjrzyj się dokładnie miejscu zakończenia miazgi twórczej. To ciemniejsza, zakrzywiona część wewnątrz paznokcia. Paznokieć należy obciąć w pewnej odległości od miazgi – najlepiej ściąć samą końcówkę.

  Warto wcześniej przygotować sobie stanowisko pracy, potrzebny sprzęt wedle uznania: cążki, gilotyna, nożyczki do obcinania pazurów u kota. Usiądź w dobrze oświetlonym miejscu. Trzymaj kota stanowczo, dbając jednocześnie o jego poczucie bezpieczeństwa – inaczej zwierzę poczuje się nieswojo i zacznie uciekać, co bardzo utrudni pracę. Wybierz moment, kiedy kot jest spokojny. Jeśli zauważysz, że zwierzak niecierpliwi się, przerwij zabieg i wróć do niego później. Pamiętaj, że sprzęt przeznaczony dla ludzi nie jest zalecany do stosowania u zwierząt, których paznokcie są znacznie twardsze.

  Obcinanie pazurów kotom domowym jest ważne, ponieważ może zapobiec nieprzyjemnym sytuacjom. Skracanie pazurów sprawi, że zwierzę nie będzie zahaczało się o materiały, na przykład obicie kanapy. Kiedy mruczek będzie próbował uwolnić się, może szarpnąć łapką zbyt mocno, a to prosta droga do zerwania pazura. Warto więc przyzwyczajać kota do obcinania pazurów już wtedy, kiedy jest mały. W przypadku starszego kota może okazać się to problematyczne, zwłaszcza jeśli łapki są tym miejscem, którego głaskania nie lubi. Warto więc wprowadzić przysmaki, które możesz zawsze dawać zwierzakowi po zakończeniu zabiegu pielęgnacyjnego. Dzięki temu obcinaczki do pazurów będą się kotu dobrze kojarzyły. Dobrym sposobem jest też rozpoczęcie zabiegu pielęgnacyjnego, kiedy zwierzę jest śpiące.

  Wybieraj z bogatej oferty produktów do obcinania pazurów kotom

  W Zooart wiemy, jak trudna może okazać się pielęgnacja kocich pazurów. Nie każdemu mruczkowi sprawia to przyjemność, a problematyczne zachowanie zwierzęcia z pewnością przełoży się na Twój stres. Z tego powodu przygotowaliśmy produkty, które znacznie ułatwią to zadanie. Są odpowiednio ostre, a jednocześnie bezpieczne w stosowaniu.

  Właściwe obcinaczki dla kota sprawią, że pielęgnacja pazurów stanie się łatwiejsza. Przede wszystkim przebiegnie sprawnie, a to zaoszczędzi stresu zarówno Tobie, jak i zwierzęciu.

  Przygotowaliśmy akcesoria, które są wygodne w używaniu. To zasługa rękojeści, które doskonale leżą w dłoni. Ergonomiczne uchwyty są wykonane z trwałych, a jednocześnie przyjemnych w dotyku materiałów. Na wielu rękojeściach zauważysz wypustki – są one antypoślizgowe, dzięki czemu znacznie ułatwiają użytkowanie obcinaczek.

  Wiemy, że pierwsze zabiegi pielęgnacyjne są stresujące nie tylko dla pupila, lecz także dla Ciebie. W asortymencie skomponowaliśmy więc obcinaczki do pazurów, które zostały wyposażone w element zapobiegający zbyt krótkiemu obcięciu. Oferujemy też nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami – dzięki nim zmniejsza się ryzyko skaleczenia zwierzęcia.

  Z pewnością ważna jest dla Ciebie trwałość akcesoriów dla zwierząt. Wpływa ona na bezpieczeństwo użytkowania, a dodatkowo jest istotna ze względu na ekologię. Wytrzymałych produktów długo nie trzeba przecież wymieniać. W naszej ofercie znajdziesz obcinaczki, w których metalowe elementy zostały wykonane ze stali nierdzewnej. To materiał, który cechuje się odpornością na upływ czasu. Zwróć też uwagę na materiał wykonania pozostałych części akcesorium. Oferujemy obcinaczki, do których produkcji wykorzystano odporne na zniszczenie tworzywo ABS. Takie połączenie to gwarancja, że akcesorium zastosujesz wielokrotnie.

  Sprawdź, jakie produkty do obcinania kotom pazurów dla Ciebie przygotowaliśmy. Wybierz akcesorium, dzięki któremu ten zabieg pielęgnacyjny wykonasz samodzielnie w domu.

  "

  Artykuły z naszego bloga

  Obcinanie pazurów u kota – kiedy, jak i czy w ogóle to robić? Obcinanie pazurów u kota – kiedy, jak i czy w ogóle to robić?
  Jak zrobić drapak dla kota? Zrób to z ZooArt! Jak zrobić drapak dla kota? Zrób to z ZooArt!
  Jak nauczyć kota korzystać z drapaka? Jak nauczyć kota korzystać z drapaka?

  "

  pixel