Świetlówka do terrarium

ilość znalezionych towarów: 14

Świetlówka do terrarium – ważna rola światła


Światło to życie – bez niego nie mogą obyć się praktycznie żadne organizmy żywe, jaszczurki nie są tu wyjątkowe. Dla nich jest szczególnie ważne, bo duża część gadów żyje w ciepłym, wręcz gorącym klimacie, na terenach, które są mocno naświetlone. Poza tym gady nie są w stanie samodzielnie regulować sobie temperatury ciała i muszą polegać na zewnętrznych źródłach ciepła, które daje im odpowiednie światło. Świetlówki do terrarium są w stanie dostarczyć gadom i innym zwierzętom, tak potrzebnego światła i ciepła.
Gadom światło potrzebne jest do regulowania procesów zachodzących w organizmie. To właśnie ono stymuluje ich apetyt, wzmacnia aktywność czy wpływa na procesy metaboliczne. Oświetlenie UVB ma za zadanie odwzorowywać warunki świetlne, które panują w naturalnym środowisku danego zwierzęcia, dlatego ich dobór jest tak istotny.
Świetlówki do terrariów dostarczają światła i ciepła, dlatego tak pozytywnie wpływają na zwierzę. Ogrzewają i pozwalają wieść aktywne życie, zgodne z rytmem naturalnym. To jeden z czynników, który pozytywnie wpływa na zdrowie i pozwala cieszyć się zwierzakowi dobrym samopoczuciem i świetnym wyglądem.

Świetlówki terrarystyczne – jaki masz wybór?


Starannie przemyślany wybór świetlówki jest bardzo ważny, bo dotyczy również kwestii bezpieczeństwa. Duży wybór jest sporym ułatwieniem dla wszystkich niezdecydowanych, choć może początkowo wydawać się dość mylący.
Świetlówka kompaktowa UVB do terrarium nie tylko daje światło, ale też bierze udział w procesach zachodzących w organizmie zwierzaka. W naszym sklepie kupisz świetlówki odpowiednie dla terrariów pustynnych i dostosowane do wielu gatunków zwierząt.
Świetlówka UVB dla agamy, żółwia stepowego i innych gadów, pozwoli im zadbać o zdrowie i samopoczucie. Wszystkie nasze produkty są całkowicie bezpieczne i przy odpowiednim traktowaniu i użytkowaniu posłużą przez dłuższy czas.

Świetlówki do terrariów – jak je wybrać?


Świetlówki terrarystyczne, jeśli tylko odpowiednio wybrane, będą elementem, który pomoże zadbać o właściwe parametry i warunki panujące w terrarium. Przy ich doborze najważniejsza jest wiedza na temat potrzeb konkretnego gatunku, który mieszka lub dopiero zamieszka w danym terrarium.
W końcu oświetlenie do terrariów pustynnych nie sprawdzi się w przypadku terrarium, w których warunki mają odwzorowywać tropikalny las deszczowy. To światło odpowiada w dużej mierze za warunki, które panują w obrębie terrarium.
Bardzo ważna jest również jakość i idąca z nim w parze, trwałość. Najlepsze żarówki to takie, które posłużą przez dłuższy czas swoją bezawaryjną pracą i będą przy tym dość ekonomiczne – ich eksploatacja nie będzie nadmiernie drenować portfeli.

    pixel