Odstraszacz na psy

ilość znalezionych towarów: 11

Psy, które gryzą wszystkie napotkane na swojej drodze przedmioty to ogromne utrapienie dla właściciela. Odpowiednia reakcja to klucz w zwalczaniu złych nawyków u czworonogów, jednak nie każdy wie, jak właściwie wytłumaczyć psu, że postępuje niewłaściwie i oduczyć go nieprawidłowego zachowania. Problem narasta w momencie, kiedy pies długo pozostaje sam, a Ty po powrocie do domu zastajesz niemiłą niespodziankę w postaci pogryzionego obuwia czy zniszczonych mebli. Posiadacze ogrodów zmagają się z rozkopanymi trawnikami i zdewastowanymi kwiatami. Najważniejsze jest odpowiednie wychowanie pupila.

Jeśli nie jesteś w stanie sam poradzić sobie z ukształtowaniem osobowości zwierzęcia – zasięgnij porady profesjonalnego behawiorysty, który ma doświadczenie z pracą z opornymi zwierzętami. Zadbaj o odpowiednią dawkę ruchu i wysiłku intelektualnego. Zaopatrz się w zabawki, gryzaki i kości, które pies bez obaw będzie mógł zniszczyć.

Jeśli borykasz się z problemem zniszczeń i poszukujesz odpowiedzi na pytanie jak odstraszyć psa od zadbanych kwietników czy mebli w Twoim domu, rozejrzyj się za środkami, które w bezpieczny, ale skuteczny sposób zniechęcą go do demolowania otaczającej go przestrzeni.

Skuteczny odstraszacz psów

Na problemy z niesfornymi czworonogami pomogą Ci preparaty, które charakteryzuje zapach odstraszający psy, nieuciążliwy dla ludzi. W zależności od miejsca, gdzie zwierzę wyrządza szkody stworzono preparaty do wnętrz i do ogrodów.

Odstraszacz na psy do wnętrz ma najczęściej postać płynu w sprayu i przeznaczony jest do użytku w pomieszczeniach mieszkalnych, na dywanach, kanapach, podłogach etc. Stosowanie polega na rozpyleniu na wcześniej umyte miejsce odrobiny płynu. Czynność musisz powtarzać co kilka godzin przez kolejne dni, co pozwoli nauczyć psa odpowiednich nawyków. Do walki z pogryzionymi meblami, butami czy kablami przeznaczony jest płyn o nieprzyjemnym dla zwierząt, gorzkim smaku. Działa od 2 do 4 tygodni.

Środek odstraszający psy w ogrodzie ma postać granulek, które systematycznie uwalniają substancje aktywne zniechęcające zwierzęta do niepożądanego działania. Dzięki rozsypaniu bezpiecznego dla roślin i zwierząt preparatu wyznaczysz pupilowi teren, po którym może się poruszać, chroniąc newralgiczne obszary.

Jeśli jesteś właścicielem psiej damy pewnie wiesz, że w okresie cieczki suka wydziela zapach przyciągający zalotników. Spacer w tym czasie staje się wyjątkowo uciążliwy, gdyż trudno jest ochronić suczkę przed pokryciem. Dobrym rozwiązaniem na te trudne dni jest płyn odstraszający psy, który neutralizuje zwabiające męskich osobników zapachy. Należy rozpylać go w okolicach narządów rodnych suki już od pierwszych objawów cieczki.

Czy odstraszacz na psy może być szkodliwy?

Wybierając środek odstraszający psy zawsze kieruj się dobrem pupila i sprawdzaj jakie substancje znajdują się w składzie. Producenci przestrzegają, że składniki aktywne znajdujące się w preparatach mogą mieć szkodliwe działanie na organizmy wodne, nie rozpylaj ich więc w pobliżu np. oczka wodnego. Przy stosowaniu środka bezpośrednio na zwierzę chroń jego oczy, uszy i nos. Obserwuj, czy na ciele psa nie wystąpiła reakcja alergiczna.

    pixel